Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Valaki próbálkozott itt...

Valaki próbálkozott itt Ferber, Suttogó módszerrel fél év,7 hó körüli babánál?

Figyelt kérdés
1 hónapja óránként kelünk, heti 20 óra alvással nem bírom, félek hogy rámegy az egészségem.
2015. febr. 6. 02:53
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

Este lakjon jól, és éjjel legfeljebb inni kapjon. Ne vedd ki az ágyából, ne is gyújts villanyt, hagy sírni, néhány nap után elalszik magától is.

Ne legyen melege, ne fázzon stb.

2015. febr. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Mi is ugyanígy vagyunk, 7 hós kislánnyal. Én se bírom. A mi módszerünk ez: elalszik este az ágyában (fél9) 10-kor kel; visszasimogatom, 11-kor kel, megszoptatom, visszaviszem az ágyába és a következő kelésnél megszoptatom és mellettem marad, mert csak így alszik... Nem a legjobb módszer, de én se bírom az éjszakázást...
2015. febr. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
Igen , alkalmaztam a módszert 3 napos korától. 1 hónapos kortól átaludta az élszakát, 7 hónapos kor körül volt egy rövid időszak(kb 3 hét), mikor éjjel 1-kor szopott és aludt tovább. Most 16 hónapos és este fél 8-tól reggel 8 ig alszik. Esetleg este 11 felé vizet kér.
2015. febr. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

most kimondottan arra vagyok kíváncsi, hogy 7 hónapos babánál alkalmazta e valaki sikerrel, amikor ugye nyilvánvaló hogy nem csak megszokásból kel, hanem zavarhatja a foga, a mozgásfejlődés, stb...

nyilván nem emiatt kel óránként hanem mert hozzászokott hogy ott vagyunk ha felsír, csak nem tudom hogy ha most elkezdek Ferber módszerezni, mennyire érezheti magát rosszul, ha pl fogzás miatt nem tud elaludni.

2015. febr. 6. 14:20
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi 5 és fél hónaposok vagyunk. Szintén napi max 3 órát alszok és ma van az első nap amikor próbálgatom. már több mint fél óra sírásnál tartok, de még bírom. Eleinte 1-szer kelt fel de 3 hete csak úgy alszik ha cici van a szájában. Remélem sikerül ez a módszer ( háziorvos ajánlotta)
2015. febr. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

mi tegnap éjjel kezdtük. akkor másfél orat sirt. azten egy orat aludt majd fel kelt megint, de egy perc alatt visszaaludt. utana mar nem ebredt. a mai két nappali alvás előtt 20-20 percet sirt.. oszinten remelem hogy meg lejebb redukalodik mert kimondottan szar erzes.

egyebkent mi mar csinaltuk a modszert az 5. honap elejen es 3 nap alatt megtanulta ataludni az ejszakat csak sajnos karacsonykor koltoztettuk meg hozzataplalas mozgasfejlodes stb miatt ujra elkezdett kelni.

2015. febr. 9. 20:51
 7/9 A kérdező kommentje:
és ha a lefektetést követően pont 3 óra múlva kel fel akkor egyébként nem lenne szabad megetetni? mert én most megszoptattam hiszen 3 óra elteltével éhes lehet...ha csak 3 óránként kelne mindig megetetném.de az alap probléma hogy óránként kel...de vajon le fog tudni szokni úgy az óránkénti kelésről ha a 3 óránkénti kelést jóváhagyom? :S :)
2015. febr. 10. 00:08
 8/9 A kérdező kommentje:
ma már napközben elaludt 3 percen belül...éjjel csak egyszer keltünk.
2015. febr. 10. 16:46
 9/9 anonim ***** válasza:

Hogy csináltad pontosan? Az én kisbabám is 7 hónapos lesz és szeretném ha 2 óránál többet tudna aludni egyben éjjelente...

Tehát elmondanád pontosan hogy mit csináltál?

2016. jan. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!