Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Akik a babával egy szobában...

Akik a babával egy szobában aludtak az elején, mikor költöztek külön? Javult az alvása utána?

Figyelt kérdés
6 hónapos múlt a babám, és azt vettem észre, hogy sokszor miattunk ébred fel éjszaka,és akkor persze már nem alszik vissza szopi nélkül. Elég érzékeny a zajokra, napközben is, ha alszik, csendben kell lenni, mert minden kicsit hangosabb zörej felébreszti. Éjjel pedig, ha fordulok, vagy a párom köhint egyet, úgyszintén ébred. Nem korai még külön menni? Amúgy jó esetben kétszer kel csak szopizni éjszaka, de most a fogzás miatt, van, hogy ennél sokkal gyakrabban. Tapasztalatok? :)

2015. febr. 18. 10:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

dehogy korai. Sokan már az első naptól külön altatják.


Költözés és helyhiány miatt ő közel 3 hónapos koráig volt egy szobában velünk. A mózesben aludt.

Gond nélkül átszokott a saját szobájába költözés után. Most már 9 hónapos, kizárólag a szobájában, a saját ágyában alszik el, máshol nem hajlandó.

2015. febr. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
nem korai. mi első naptól külön alszunk, csak akkor aludtam vele mikor növekedési ugrásai voltak és óránként szopizott..nem is tudnék úgy aludni hogy ő a szobában van, egyrészt a férjem hortyog, másrészt én minden szösszenésére felébrednék, amire egyébként nem..
2015. febr. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
10 hetesen került a saját ágyába. Mi együtt akartunk aludni, de foylton felébredt, miattunk. Így döntöttünk a külön ágy mellett. Jó döntés volt, azóta átalussza az éjszakát.
2015. febr. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát igen, én is minden egyes alkalommal felébredek, ha ő átfordul, vagy megmozdul. Csak látom azt is, hogy már megszokta, hogy ott vagyok, abban a pillanatban, ahogy felébred. Egyből fordítja a fejét, arra, amerre az ágyunk van, és keres. Nem is nagyon sír fel, mert én már előbb a "rendelkezésére állok". Félek, ha kiköltözöm, megijed esetleg, ha felkel éjjel és nem talál. Nincs messze a szoba amúgy, néhány lépésnyire. Én vagyok ilyen aggódós? Nem fogja megviselni, hogy "egyedül marad" ?
2015. febr. 18. 11:22
 5/11 anonim ***** válasza:

nekem mind a 3gyerek akkor került ki amikor más stabilan átaludta az éjszakát kb 1 éves korban ....


érdekes mert soha nem ébredtem arra ha átfordult vagy mocorog

csak arra ha éjjel felkelt enni vagy más miatt ....


de akkor teszed külön amikor neked megfelel a gyerek megszokja hamar :-)

2015. febr. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%

Mi születése óta külön szobában altattuk, igy szokta meg, ő is nyugodtabban alszik, és mi is. Nagyon szereti a kis vackát. :)

Ráadásul mivel panelban élünk, az elejétől fogva igyekeztünk hozzá szoktatni a zajokhoz, itt ugye elkerülhetetlen, hiszen kicsi a lakás, már nem is zavarja semmi.

Tehát nincs korán - én nagyon örültem, hogy a kislányom ilyen különalvó, sok mindent megkönnyit. :)

2015. febr. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem inkább téged fog jobban megviselni, ahogy olvaslak :) A baba hozzászokik hamar, bár előfordulhat, hogy pár éjszakába kerül. Nálunk is külön alszik. Mi is zavartuk, állandóan felkelt mellettünk. 3.naptól a saját szobájában van.
2015. febr. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
Az első perctől saját szobájában aludt a kisfiam. Nagyon szeretjük,imádjuk, DE a hálószoba az a mienk. Sosem aludt velünk vagy ne adj isten köztünk. Semmi baja nem lesz. Nektek is jobb lesz, nyugodtabban fogtok aludni.
2015. febr. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

6 hós volt, át kellett szoktatni, mert felült, feltérdelt a bölcsőben, félő volt, hogy kiesik.


Sokkal jobb lett minden, ő alvása, mienk is.

2015. febr. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megerősítettetek az elhatározásomban :)
2015. márc. 2. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!