Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan tanítsam meg 14 hós...

Hogyan tanítsam meg 14 hós gyerekemet egyedül aludni?

Figyelt kérdés
Még most is leginkább cicin alszik el. És ahhoz hogy eleget aludjon, én is kellek neki nappal és éjjel is. Ha kimegyek mellőle általában pár perc és felkel. Ha nem alussza ki magát, nyafog, hisztizik. Szóval volt valaki hasonlóképp, és sikerült megtanítani a babát az egyedül alvásra ebben a korban? Tudom, korábban kellett volna, de ez van.

2015. febr. 18. 11:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Suttogó I-ben le van írva
2015. febr. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pont most akartam megkérdezni ugyanezt. Az én kisfiam is 14 hós és cicin alszik el, nagyon anyás, éjjel is sokszor kel ( 2-3-szor), akkor is cicizünk és visszaalszik. Viszont ami engem aggaszt, hogy ha alszik 2-3 órát du, akkor óránként felébred és ordít, fel sem ébred rendesen. Akkor megint jön a cici. Szeptemberben kezdjük a bölcsit úgyhogy remélem addigra megoldódik a dolog. Szóval kíváncsian várom az ötleteket. A suttogós módszer a 2 lányomnál tökéletesen működött, de a fiam valahogy nem akarja.Én meg nem bírom, ha sír, ha kis ideig akkor sem. ( nem a hisztire gondolok, hanem ha tudom hogy én kellek neki ).
2015. febr. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nálunk az éjjeli 2-3 ébredés már nagyon jónak mondható, mert inkább többször kéri a cicit vagy a cumit. Mellettem alszik a kis hölgy, ráadásul 2 hónapja bújik hozzám, lök le az ágyról. Plusz a fél ágyat bemászkálja. Szóval elég veszélyes és kényelmetlen ez így. Ha a kiságyba teszem aludni, 1 óra múlva, vagy amikor észleli, hogy hol van, azonnal feláll, engem keres, sírni kezd. Visszafektetni képtelenség, ugrik megint fel. Fektessem vissza százszor is? Huhh, mi lesz itt.. Nappal kezdjem vagy este a szoktatást?
2015. febr. 18. 21:03
 4/4 anonim ***** válasza:
A suttogó szerint 100-szor is vissza kell, aztán következő nap csak 80-szor kell, aztán egyszercsak vége.Nálunk az a baj, hogy nagyon sír ilyenkor és azt nem akarom.Mi most álltunk át az egyszeri alvásra, abban bízom, h ha nagyon álmos akkor majd gyorsabban megy az ágyba szoktatás. Azt fogom csinálni, hogy teáztatom alvás előtt_ csak sajnálom tőle megvonni a tejet,dehát különben ha elkezd szopizni addig szopik, míg el nem alszik- aztán ha megszokja a teát, akkor próbálom az ágyba rakni és ott teázzon... szóval csak lassan, fokozatosan.És nem fogom hagyni sírni.Kitartás! Találj ki egy tervet és tartsd magad ahhoz, amennyire csak tudod. :)
2015. febr. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!