Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mért szól bele az ovónő abba,...

Mért szól bele az ovónő abba, hogy a 9 éves lányomat egyedül hagyom 5-6 órát nyári szünetbe? ( telefon van neki) és az ovis gyerekemet meg ügyeletes oviba viszem, mert nincs kire hagynom . Szinte azt mondta, hogy rossz anya vagyok.

Figyelt kérdés
2010. jún. 1. 21:02
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
72%
9 éves nem tudja felfogni úgy a dolgokat de kísérletezz csak nehogy kigyulladjon a ház
2010. jún. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
83%
Semmi baja nem lesz 9 évesen, ha otthon hagyod, ennyi idősen nem hülye, tudja már mit szabad és mit nem. Az óvónővel meg minek foglalkozol? Lehet véleménye, de nem kell rá figyelni. Te így tudod megoldani, és kész. Ettől nem vagy rossz anya. Csak ma már az a trend, hogy 18 évig a szoknyánkon tartjuk a gyereket, és csak utána engedjük el. Ha a lányod értelmes, és megbízható kislány, akkor nem lesz semmi baja.
2010. jún. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
89%

Kétoldalú a dolog: Egyrészt, hogy a gyerekben mennyire lehet bízni. Mennyire érett? Mennyire tud vigyázni magára? A lakásra? Hogyan kezeli a problémás helyzeteket?..stb.

Másrészt, hogy mi magunk mennyire bízunk a gyerekben: Merjük-e egyedül hagyni? Érettnek tartjuk? Hiszünk benne? Mennyire vagyunk aggódósak?Mindenképpen fontos, hogy ilyenkor mindenféle óvintézkedést megtegyünk, ami csak veszélyforrás lehet. Fontos, hogy feltegyük magunknak ezeket a kérdéseket is:

Mennyire önálló és határozott a mindennapokban? Tud telefonálni? Van elég bátorsága, hogy valakitől segítséget kérjen? Megkeni néha már maga is a szendvicsét? El tudja-e foglalni magát? Stresszhelyzetekben higgadtan reagál?


De tényleg vannak olyan helyzetek, amikor muszáj, amikor nem a fenti érettség dönt? Persze mind gyerek más és minden szülő is.

2010. jún. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem ne foglalkozz vele, gondolom ha egy hiperaktiv szófogadalan gyermeked lenne,akkor biztos nem hagynád egyedül. Egy 9 éves szerintem el tud otthon lenni, (30 felé vagyok, de én még kisebb is voltam amikor anyukám, pár órát otthon hagyott, soha semmi bajt nem csináltam)ngondolomon, nem éjjelre hagyod egyedül.

Azért kíváncsi lennék, hogy ez az óvonő még nem hagytam a gyermekét enni idősen pár órára otthon (méghacsaka boltba is elment), vagy esetleg még nem volt a te szituáiódban, mert még nincsen gyermeke.


Úgy vélem minden anya-gyermek kapcsolat, megbeszélés a lényege és a bizalom.

2010. jún. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
43%
Hú lehet, hogy maradi vagyok, de nem hagynám egyedül még 9 évesen.
2010. jún. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
68%
Ne foglalkozz vele, ha te úgy érzed, hogy megbízhatsz a gyerekben, elég érett ahhoz, hogy egyedül legyen, akkor ne ébresszen benned lelkiismeretfurdalást az óvónő. Egyébként meg hallottunk már olyanról, hogy iskolában, óvodában, bölcsiben történt a gyermekkel baleset, amikor szakképzett pedagógusok felügyelték.
2010. jún. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.értelmes,okos a lányom.elfoglalja magát,tud telefonálni. minden óvintézkedés meg lesz,de tudja ,hogy mit szabad és mit nem.már kisebb korába is tudta. az ovónő végett furdal a lelkiismeret,de majd elmúlik.dolgoznom kell.abból tartom el őket.
2010. jún. 1. 21:52
 8/27 anonim ***** válasza:
68%
Tisztázd vele minél előbb , nehogy baj legyen , nehogy félre értse : veszélyeztetett státusz , CS.S.K. ....)
2010. jún. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
56%

Én sose mertem egyedül hagyni a gyerekeimet , még rövidebb időre . Az egyik kamasz . Most is csak akkor lehet itthon egyedül , ha a nagykorú bátyja vele van.

De hát ez a Te dolgod ! Ahogy te jónak látod !A gyerekedet te ismered.

Csatlakozom az előzőekhez ! (megfelelő körülmények)

2010. jún. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
86%

átlag 9 éves otthon hagyható.

Az ovónőnek inkább az a baja, hogy az ügyeletes oviba akarod vinni a gyereket és nem oldod meg, hogy nekik ne legyen dolguk...

Nálunk rám úgy néznek, mint a leprásra, mert a gyerekem egész évben jár oviba, ha az övé bezár, akkor az ügyeletesbe. Az én gyerekem az egyetlen, mellesleg, a többi gyerek egész nyáron nem jár oviba. (Tudnám, miből élnek???) Mert miért nem oldom meg??? Mert nem tudom, ilyen egyszerű. És erre van az ovi kitalálva...

Ne foglalkozz az ovónővel...

2010. jún. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!