Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Babám 3 hónapja nagyon nyugtal...

Babám 3 hónapja nagyon nyugtalanul alszik éjszaka, előtte átaludta az éjszakát?

Figyelt kérdés
3 hónapja kb 5 x de van hogy 10 x is felkel éjszaka és Sírva kel, demahogy beadom neki a cumit visszaalszik.. Velünk alszik egy àgyba mert sajnos mar annyira belefáradtam az éjszakàzásba hogy magunk mellé vettem.. 11 hónapos es csak 2 foga van, lehet hogy a fogzas miatt? Mit tudok tenni ellene? Nurofent nem adhatok neki minden nap, igazabol nem is szoktam csak hatenyleg vigasztalhatatlanul sír.. Volt mar valakivel ilyen? Tervezzuk azt is hogy a kisagyba visszaszoktatjuk de amig ennyiszer kel, nem tudom lenne e ertelme.
2015. ápr. 17. 11:41
 1/3 anonim ***** válasza:

nálunk a 6. hónap tájékán romlott el...egy hónapig bírtam az éjjeli 5-6 kelést (cumival elaludt, de ott kellett mellette ülni). Mivel biztosan tudtam, hogy az a baja, hogy megszokta hogy ott vagyok mikor elalszik, és egyedül nem tud elaludni, ezért kipróbáltam a Ferber módszert.

3/4 órát sírt, miközben bementem hozzá időközönként, és megsimogattam, csitítgattam, hogy megnyugodjon. Elaludt és azóta nem kel csak egyszer éjjelente, de az azért van mert kevés már a tejem, és szomjas éjjel. A nappali alvása is megjavult, mert megtanult önállóan visszaaludni.

Lehet vitatkozni a módszer káros hatásain...de szerintem az sokkal károsabb egy babának, ha hónapokig napi 4-5 órát alszik éjjel, főleg ha az anya még annyit sem, és ez a kapcsolatuk rovására megy (pl anya kimerült játszani, netalán emiatt megy el a teje stb). Ha úgy gondolod, hogy szervi oka nincs az ébredésnek, próbáld ki. Szerintem fogzás ilyen hosszú időszakon keresztül nem bántja őt annyira, hogy amiatt fel is keljen.

A közös ágy nem jó megoldás, egyikőtök sem tud úgy pihenni.

2015. ápr. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt! Azert gondoltam a fogzasra mert sirva ebred mindig, meg igy is hogy mellettem van...
2015. ápr. 17. 12:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor cáfolok. A kislányunk soha (tényleg soha) nem ébredt éjjel. 1 napos korától minden-minden éjszakát átaludt. 15 hónapos volt, amikor végül egy nap alatt kibújt a négy felső metszőfoga. Előtte 4,5 hónapig a szó szoros értelmében kínlódott éjjel. Soha nem aludt köztünk, soha nem kellett altatni sem, mindig önállóan aludt el, de ebben az időszakban én is mindig odafektettem magunk közé. Amikor kibújtak a fogak, gond nélkül aludt újra.


Ugyanez lezajlott 18 hónapos korában is, akkor már tudott beszélni, és mondta is, hogy fáj a foga, de sok kétely nem volt, neki ugyanis lilára dagadt az ínye tőle, és az egész feje kétszeresére is nőtt a fogzástól.

2015. ápr. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!