Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 11 hónapos "elromlott"?

11 hónapos "elromlott"?

Figyelt kérdés

A lányom néhány hetes korától átalussza az éjszakát.

Nappali alvásokkal most sincs gond, viszont néhány napja az esti elalvás iszonyat.

Látszik, hogy álmos, szokott időben letesszük, majd indul az ordítás. Egy idő után kihozzuk, persze ahogy meglát minket, mintha elvágták volna a sírást.


Ezzel az esti nyolc órás fekvés 10-11-ig kitolódik, addig szenved. Biztos, hogy nem fáj semmije. Egyszerűen dühből sír és nagyon bele is hergeli magát. Eddig sírós sem volt.

Szeparációs szorongásra nem gondolnék, mert napközben simán elvan a járókában hosszú ideig is, úgy, hogy nem vagyok a közelben (nem lát, nem hall engem). Idegenekkel is barátságos, bárki ölébe belemászik, hiába első találkozás.


2015. ápr. 17. 12:36
 1/6 A kérdező kommentje:
Műsírás egyébként a nappali altatásnál is van, de kiszámíthatóan 2-3 perc, aztán elcsendesedik és elalszik.
2015. ápr. 17. 12:37
 2/6 anonim ***** válasza:

az nagy baj lenne, ha kimaradna a szeparációs szorongás, 11 hónaposan már nagyon illő lenne előjönnie. egyébként minden baba másképp reagál arra, hogy rájön ő és anya külön emberek, szóval nem lehet ezt így kimondani, hogy a szomszéd babája napközben is nyűgös volt, tehát nálatok sem erről lehet szó :)

azon kívül meg okosodnak, ha hallja, hogy ti tesztek-vesztek, nyilván érdekesebb veletek lenni mint egyedül aludni.

szerintem ne hagyd sírni és nem is ki kéne vinni, hanem kicsit ottmaradni mellette, hogy megnyugodjon. változik a babák elalvási szokásai, most rád van szüksége, nem egy akkora dolog 10 percig simizni a hátát... :)

2015. ápr. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ágyban nyugtatást próbáltuk, még jobban behergeli magát. Hálózsákban is feláll, rácsba kapaszkodva próbálna kimászni. Közben rugózik, rázza a rácsot és ordít.

Baromi kitartó.


Nincs rám nőve egyébként, az apjához pont annyira ragaszkodik, mint hozzám, tehát azt nem gondolnám, hogy RÁM van szüksége kizárólag.

2015. ápr. 17. 12:45
 4/6 anonim ***** válasza:

Fiam 10 hónaposan "romlott el".

Addig simán leraktam az ágyába és aludt. Na, egyszer csak nem. Ordított torka szakadtából...

Nekem az orvos és a védőnő is azt mondta, hogy igen, ez a szeparációs szorongás. (Amúgy ő is elvolt mindenhol, csak este csinálta ezt a műsort)

2015. ápr. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Este aludjon el melletted és rakjátok be a helyére.Estére jön rá hogy szüksége van rád.10 hónapos korában kezdte azóta így csináljuk és ha jön a fog is max 2-3x kel.Vagy megpróbálhatod hogy az apukája fekteti le.
2015. ápr. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Teljesen vegyes, hogy melyikünk fekteti, kezdetektől.


A saját ágyán kívül máshol nem hajlandó elaludni. Mellettünk nem marad meg egy helyben, akkor azonnal ránk mászik, feláll, gurul, "beszél", tehát felpörög, mi meg rohangálhatunk utána, hogy le ne essen az ágyról a túra közben. Vagy könyékig turkál az apja szájában, mert muszáj végigellenőrizni azokat rettentő érdekes amalgámtöméseket.

2015. ápr. 19. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!