Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 8 hetes kisfiam délelőtt és...

8 hetes kisfiam délelőtt és éjszaka jól alszik. Este viszont nem tudom elaltatni/letenni - nagyon sok mindent kipróbáltunk, de semmi nem használ. Van valakinek bevált altatási módszere ennyi idős babára?

Figyelt kérdés
Van, hogy este 7-től 11-ig is fent van. A kezünkben elvan, de amint ágyba kerül ordít. A felvesz-letesz módszer sem vált be sajnos :(

2015. máj. 5. 21:10
 1/9 anonim ***** válasza:

a felvesz-letesz módszer nagy babáknak van, 8hetesnél tök fölösleges. ha olvastad a könyvet akkor olvastad gondolom a susogós módszert, ütögeted a popóját és susogsz, ennyi idősnél az válhat be, nálunk nem...


nekünk a rituálé kialakítása segített. minden este ugyan abban az időben mentünk fürödni, majd kis babusgatás, elköszönés és végtelen szopizás, majd büfizés és aztán alvás. mellettem aludt el, sötétben, csöndben, kicsit simogattam, majd úgy tettem mint ha aludnék, bár sokszor tényleg belealudtam, így elaludt :)

2015. máj. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezt is próbáltuk már, de 10-20 percnyi alvás után sajna felébredt és kezdődhetett minden előlről :(
2015. máj. 5. 21:45
 3/9 anonim ***** válasza:
Cumit adj neki,rakd be a kiságyba,és ha sír,simogasd,dúdolj neki vagy paskold a popóját,majd ki fog derülni melyik válik be (a lányomnak pl.az hogy a tenyeremet rásimítottam a kis arcára,és ott tartottam míg el nem aludt).Ez sem fog egyik napról a másikra eredményt hozni,de max egy hónap után aludni fog.Az én lányom is ezt csinálta,annyira álmos volt,hogy csak ordított,de nem tudott elaludni.Ölben igen,de az nem mély alvás volt.Ezt ne hagyd,mert neki se jó,meg nektek se.Amit írtam az be fog válni.Éjszaka ha felkel,akkor etesd meg,és mehet vissza az ágyba,ha sír,akkor ugyanazt csináld amit írtam.Be fog válni.Kitartás! :)
2015. máj. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a hasa fáj. Az szokta este ébren tartani a piciket. Mi is ezzel küzdünk. Sokszor csak az apja mellkasán alszik.
2015. máj. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A cumi sajos repül, de a simogatást kipróbálom. Köszi!
2015. máj. 6. 09:18
 6/9 A kérdező kommentje:
Kap a hasfájásra szert, de amúgy napközben nem fáj a hasa - szóval nem tudom, hogy lehet-e olyan, hogy csak este fáj neki.
2015. máj. 6. 09:19
 7/9 anonim ***** válasza:
Elméletileg a pocifájás este a legroszabb.
2015. máj. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 szivárvány válasza:
Szia! Épp enni idős volt a lányom, mikor rájöttünk mi a baj...napközben jól kipiheni magát, ezért nem alszik este! A megoldás: 18.00 után nem hagyjuk aludni. Tudom ez drasztikusan hangozhat,de nem az. Játszunk, énekelünk neki, a lényeg,hogy lekösd a baba figyelmét, aztán 20.00-kor pancsi,evés és 21.00-kor leteszem,15 percen belül alszik! Mára már nagyon szépen működik ez, most 13 hetes!
2015. máj. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 szivárvány válasza:
Ja, egy kis lámpát hagyjatok égve, mert lehet,h fél a sötétben...aztán kb.egy óra múlva mikor már mélyen alszik (én ezt a légzésfigyelő villogásából tudom, mert mély alvásnál ritkábban pislog a lámpája...) akkor kapcsoljátok csak le!
2015. máj. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!