Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit tegyek, hogy 4 hónaposan...

Mit tegyek, hogy 4 hónaposan jobbat aludjon?

Figyelt kérdés
Kislányom 4 hónapos és igen sűrűn ébred éjszaka,hozzáteszem,nappal sem alszik túl jól.Van,hogy éjjel óránként,fél óránként ébred.Anyatejes és sokszor csak akkor tudok kicsit jobbat pihenni,ha elalszok,amikor még mellen van.Elalvás előtt tápszert szoktam neki adni,mert napközben is egyszer,kétszer pótlásra szorul.Nála már az eleje óta szoptatási gondokkal küzdök.Fiamat viszont 1 éves koráig szépen tudtam szoptatni.Tudnátok valami tanácsot adni,amivel nyugodtabb éjszakákat tudnék csinálni?Mert a tápszeres dolog nem jött be,én viszont lassan kibukok a kialvatlanságtól.
2015. máj. 10. 06:35
 1/4 anonim ***** válasza:

- szoktasd le a mellen történő elalvásról, adj neki cumit és taníts meg neki olyan elalvási módot, amivel akkor is el tud aludni ha nem fekszel mellette es teszed a melled a szájába. ha lefekvés előtt tápszert kap, max 1-2 ébredés róható fel az éhségnek/szomjúságnak, ha fogzana azt gondolom felismernèd, nem első baba.


- legyen tartalmas a napja: sok játék sok levegő. napi rend sem ártana, ha tudja mikor kell aludnia hozzászokik a pihenőidőkhöz és fogja tudni mikor van jàtékidő. teremts nyugodt körülményeket (sötét, csend) és ne a melleden altasd.

Lehet h az első gyermekednél ezek a dolgok nem voltak szükségesek, de vedd figyelembe hogy minden baba más. Neki segíteni kell megtanulni aludni. 4-5 hónapos korban ez már kivitelezhető együttalvás és cici nelkul is

2015. máj. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Az az igazság,hogy mell nélkül is elalszik,de csak babakocsiban ringatva,vagy pedig ha mászkálok vele vagy 1 órát.A cumit nem fogadta el az első gyerekem sem,és ő sem hajlandó.Már nem tudom hány féle cumit vettem,de mindegyiktől öklendezik és kiköpi.Napirendünk is van.Mindig pontosan van a fürdetés,ha csúsznánk fél órát,akkor a kicsi már reklamál.Az alvás is ugyanabban az időben történik és napközben most hogy jó idő van,szinte egész nap kint vagyunk,mivel a fiam imád kint lenni.Rengeteget játszunk,de ez mind hasztalan.
2015. máj. 10. 08:42
 3/4 anonim ***** válasza:
az a baj,h ogy a tologatás, a ringatás is mind mind olyan altatási mód, amit önmagától nem tud elvégezni, magyarán egészen addig igényelni fog téged a vissza alvásához, amíg meg nem tanítod el aludni. Nekem a Ferber módszer bevált - nem hagytam sírni, mindig bementem hozzá, megnyugtattam, de nem vettem ki az ágyból. Egyetlen egy éjszakát sírt, akkor is csak negyed órát, és utána hónapokig nem volt gond, átaludta az éjszakát, gyönyörűen megtanult nappal és éjjel is egyedül elaludni, cumival, ujjával, mikor mivel...épp 4 hónapos volt akkor.
2015. máj. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
szerintem fogzik. nalunk mar 6 fog van. es ugyanezt produkalja. mi sem alszunk.
2015. máj. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!