Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónaposan és hogyan...

Hány hónaposan és hogyan szoktattátok babátokat arra, hogy egyedül aludjon el az ágyában?

Figyelt kérdés
9 hónapos a kisfiam, nem altattam elalvás előtt eddig sem, csak a nagy ágyon forgolódva aludt el, azután áttettem a kiságyába, ahol gond nélkül alszik. Szeretném, ha most már ott is aludna el. Korai?
2009. aug. 31. 22:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Az első pillanattól kezdve, külön ágy külön szoba. Soha nem aludt velünk egy ágyban, az ő helye nem ott van. Én ezt tartom követendőnek és helyesnek.
2009. aug. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Tényleg az elejétől úgy kellett volna. Én úgy gondolom, hogy minél később kezded rászoktatni valamire, annál nehezebb. Amúgy tanácsolni annyit tudok, ahogy én csinálom. Rendesen kifárasztom és amikor az ágyába teszem, pár perc és már alszik. Itt sokan mondják azt, hogy simogasd, meg énekelj neki. Nálam ez nem válna be, mert ordítana, hogy vegyem ki. Viszont ha kijátszotta magát, beteszem az ágyába, elköszönök tőle és otthagyom, akkor úgy könnyen elalszik.
2009. aug. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
Az előző miért lett lepontozva?? Egyetértek vele, mi is igy csináltuk. A kisfiunk a kezdetektől a saját ágyában alszik, altatás nélkül, miért lenne korai egy 9 hónapos babát a saját ágyában altatni? Persze át kell szoktatnod majd, meg kell neki tanitani, hogy aludjon a saját ágyában, nem lesz könnyű.
2009. aug. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
41%
Én 2 éves korukban raktam át őket a saját ágyukba. Ez a normális, nem az, hogy az első pillanattól ki vannak dúrva, mint egy kívülálló. Egy gyereknek szüksége van az anyja közelségére, mert úgy érzi biztonságban magát. Ez a legkevesebb, amit egy anyának meg kell adnia. Ha külön altatjuk, ráadásul külön szobában, akkor csak egy idegbeteg embert nevelünk belőle, aki nem bízik még a saját anyjában sem. Ezzel kezdődik minden: Vagy elérjük, hogy bízzon bennünk a gyerek, és tudja, hogy számíthat ránk, vagy az ellenkezője: azt gondolja, hogy csak egy púp az anyja hátán. Nem azért szül az ember gyereket, hogy a szomszéd szobában kussoljon (mert ugye végig is kell aludnia az éjszakát).
2009. aug. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
9 hónaposan kezdtem én is egyedül altatni. Elég nehéz volt megszoknia 1-2 hét,de azóta nagyon jól elvan egyedül mármint nem sirdogál éjjel csak ha jön a foga. Egyébként mostanába annyira anyás lett hogy ha megvolt a puszi apucinak pá-pá stb.ceremónia úgy kapaszkodik a nyakamba mint egy kis pióca, úgyhogy még sétálgatok vele és éneklek neki, aztán teszem az ágyába.
2009. aug. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
Ja persze és apuka meg le van tojva mi kedves előző? Csak arra kellett hogy megcsinálja a gyereket? Rá sose gondol senki? Ő csak legyen boldog mert szültél neki egy gyereket és hallgasson. Egy gyereket sem ismerek aki idegbeteg lett volna mert saját szobája van elejétől fogva! Én is boldogabb lettem ovlna tőle ha van... És képzeld 14 éves koromig anyámmal kellett aludnom és annyira nem mondok el neki semmit, hogy még azt sem, hogy mit ettem délelőtt... Ennyit a csodás elméletedről...
2009. aug. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
bocs, előző előtti
2009. aug. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszát, de én is az utóbbi két válaszoló elvét vallom. a gyermekem a saját ágyában alszik az első naptól kezdve, kivéve a hétvégét, amikor reggel magunk mellé vesszük, mert apa csak akkor ébred velünk. "külön szobája" nincs, mert egy 1 szobás lakásban lakunk. azt szeretném elérni, hogy egyedül aludjon el. én is jól kifárasztom, játszik, amíg van ereje. szerintem félre értettetek!!
2009. aug. 31. 22:44
 9/13 A kérdező kommentje:
nálunk pontosan azért vannak a hétvégi együtt ébredések, hogy apa is be legyen vonva, mert egész nap dolgozik értünk. szóval igyekszem őt is amennyire lehet bevonni a kicsi minden napjaiba!! mert ugyan olyan fontos, mint én!!
2009. aug. 31. 22:46
 10/13 anonim ***** válasza:
Értem, jól is teszed, én az egyik válaszolóra céloztam. Sok sikert kisfiadhoz :)
2009. aug. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!