Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Szerintetek normális ha egy...

Szerintetek normális ha egy másfél éves gyerek nem alszik napközben?

Figyelt kérdés

Kisfiam eddig 7-fél 8körül ébredt. Fél 12-12 körül lefeküdt kb fél 2-2-ig, este pedig 9körül szokott elaludni.

Viszont most egy két hete megváltozott. Reggel elalszik 8-9-ig, így dél körül nem álmos, sőt a legtöbbször egyáltalán nem.is álmos napközben. Estig simán bírja, kb 8kor alszik el reggelig, tehát 12-13 orát alszik egyhuzamba.

Ez igy normális szerintetek? Nem kellene azért napközben is még aludnia? Nálatok hogy van ez?



2015. máj. 18. 08:35
 1/9 anonim ***** válasza:
De, kellene, de nem minden gyerek igényli (bár 1,5 éves azért még elég pici a nappali nem alváshoz). Az én 3 éves fiam 7-kor kel hétköznap (csanás), hétvégén fél 8 körül (csak akkor hagyom tovább, ha tudom, hogy valami miatt nem lesz déli alvás), fél 1 körül fekszik és alszik 3-negyed 4-ig. Este fél 9-kor alszik el.
2015. máj. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Én is ugy gondolom hogy meg bőven alidnia kell napközben is egyet.

Remélem ez csak.átmeneti es hamarosan visszater a regi kerekvagasba.

Bár már mindjart 9ora es még mindig alszik, tegnap este 8 ota! :O

2015. máj. 18. 08:43
 3/9 anonim ***** válasza:
az én babám 4 hetes korától kb. 8 hetes koráig nem aludt nap közben...az normális? :) nem. de kinőtte, átállt szépen a nappali alvásra, vannak ilyen időszakok, nem kell nagy feneket keríteni neki. Legyen tartalmas napja, sokat levegőn, egyen sokat, majd elfárad :)
2015. máj. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha éjjel 13 órát alszik, nem csoda, hogy nappal nem igényli. Úgy tudom, ebben a korban még jobb ha nappal is alszanak. Reggel keltsd korábban, 7-8 körül, valószínűleg elég ha kinyitod nála az ajtót, és nem maradsz csendben.
2015. máj. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%
Teljesen normális. Fiam ennyi idősen már rég nem aludt délután.
2015. máj. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jól érzed, kell neki az alvás.
2015. máj. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha éjjel ennyit alszik akkor lehet hogy nem gond, hiszen megvan a napi szükséglete. Fiam 20 hónapos...reggel 6-7-kor kel, 12-kor ebéd után kidől, van hogy 3-ig alszik, majd 8-körül már megbotlik mindenbe olyan fáradt. Akkor készülődünk a fürdéshez és úgy 9-körül el is alszik. Ő soha nem aludt még reggel 7 óránál tovább. :)
2015. máj. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sok különböző alvási minta tud "normális" lenni. Anyukám elmondása szerint 1 és 3/4 éves korom óta soha többet nem aludtam nappal. A délelőttit már rég elhagytam, a délutánit meg ekkor.

Felnőttként is utálok nappal aludni, mert nyűgösen, elgyötörten ébredek. Ritkán teszem meg, ha valamiért nem aludtam éjjel eleget és nagyon hulla vagyok.


Most, hogy nekem van kisbabám, és éjjel kb 5-6 órát alszom, bizony elnyom a buzgóság szoptatás közben, csuszkálok ébrenlét és álom között. Néha még meg is próbálok lefeküdni és a babával aludni :)

2015. máj. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A legkisebb gyerekem 1,5 éves korától nem aludt napközben. Amikor óvodába került, akkor is csak ritkán. Soha nem volt ebből probléma.
2015. máj. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!