Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Egy éves kislányom MINDEN!...

Egy éves kislányom MINDEN! éjjel óránként, kétóránként megébred. Ez normális?

Figyelt kérdés

Teljesen ki vagyok már merülve, gondoltam hátha tudtok hasznos ötleteket adni. Megpróbáltam már az ég világon mindent. Alig volt 3 hónapos amikor este 10től reggel 5ig fel sem kelt, azóta nem tudom mi történik. Próbáltam hogy adok neki tápszert éjjel, talán még rosszabb volt..Viszont a vizet meg úgy szívja, hogy ezért gondoltam éhes lehet, de nem, mert megébredt továbbra is.Minimum 3 deci vizet megiszik egy éjszaka alatt,ebből következik, hogy vagy kétszer kell pelenkázni. Napközben is iszik, mert ha nincs előtte, "szól" hogy szomjas... Oda is feküdtem mellé, csak "gurgott" a fejemen.

Beszéltem erről védőnőnek, gyerekorvosnak, aki írt egy sevenaletta nevezetű gyógyszert, mondanom sem kell, hogy semmit nem ér.

Van neki eddig 8 foga, de ez nem akar a fejembe férni, hogy minden éjjel ezért ébred hol óránként, hol félóránkét, jobb esetben 2 órát alszik egyben.

Este 9kor szokott elaludni, és olyan kb 11, fél 12 szokta bírni, utána megy a cirkusz.

Próbáltam már hogy délelőtt nem altatom el, hogy mentünk foglalkozásra, de ugyanúgy megy minden tovább, és érzem hogy fogy az energiám.

Tanácsolták többen, hogy próbáljam meg, hogy nem megyek át hozzá, és hogy nem itatom meg. Csak akkor sztem reggelig fog ordítani.(nagyszülőkkel élünk együtt, én lennék a világ legalávalóbb anyja , ha ezt megtenném)

Kérlek benneteket, hogy amennyiben találkoztatok már hasonló esettel a környezetetkben, vagy ti is ezzel küszködtetek, küszködtök, megosztanátok velem a tapasztalataitokat?

Nagyon szépen köszönöm!



#egy éves gyerek #óránkénti ébredés
2013. okt. 6. 13:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
53%
Anyukám mesélte, hogy kb. ennyi idősen én is cirkuszoltam éjjelente. Addig nem hagytam abba az üvöltést, amíg át nem jött hozzám. Próbált mindent, semmi nem segített. Végső elkeseredésében hagyta, hogy végigüvöltsem az éjjelt, ő sírt az egyik szobában, én meg bömböltem a másikban addig, amíg álomba nem sírtam magam. Utána nem ébredtem fel többet éjszakánként.
2013. okt. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha éjjel ISZIK, akkor NEM éhes, hanem szomjas.

Valószinüleg száraz a levegö a szobában, mert a legtöbben túlfütik a gyerekszobát. Ha csak max. 20 fokot tartasz, és sok szobanövény van benn, akkor nem lesz száraz a levegö, és a gyerek tud aludni éjjel. (tapasztalat) Meg ne öltöztesd agyon éjjelre, nem kell vastag hálózsák meg pizsama alá még trikó, stb.

2013. okt. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
74%
Elsőnek: a bizalom teljes elvesztéséhez valakinek 1-2 óra kell, valakinek egy éjszaka. A végeredmény mindegy. Ne tegyétek ezt egy ilyen kicsi babával, ez nem hiszti. Szüksége van az anyjára, megnyugtatásra.
2013. okt. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Ezt már kérdezted egyszer, ha jól emlékszem. Akkor nem tudtam válaszolni, de akkor is megkapta a szememet a rengeteg ivás. vércukor szintet nézettél már?
2013. okt. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Akár én is írhattam volna. Bocsi de segíteni nem tudok, próbálkozunk mi is sok mindennel. Az a baj hogy eredménytelen minden próbálkozás. Ötletem sincs mi lehet a baj nálunk. Megpróbáljuk túlélni...
2013. okt. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Szia!Hasonló cipőben járunk,csak az én lányom lassan 19 hónapos lesz..minden éjjel éjféltől 20-40 percenként ébred,sír,kiveszem a kiságyból,sétálok vele,cicire teszem,ő még szopik este elalvás előtt,meg éjjel is,próbálom csendben tartani,hogy a nagyobb tesó meg apa tudjanak aludni....Nem tudok okosat mondani,sajnos,én is ki vagyok már merülve,de nálunk is a fogzásnak tudják be ezt a dolgot(összesen 7 foga van,az utolsó kettő egyszerre jött ki a héten)Az éjszakáim nagy része már a nappaliban telik,mert ahogy lefekszem,elaszom,már kelhetek is fel,mert olyan keservesen tud sírni....Szóval tényleg csak túl kell élni....Kitartást nektek!
2013. okt. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk ugyanez volt a helyzet. Vettünk egy elektromos párásítót, azt szoktuk esténként 1-2 órára bekapcsolni. Illetve a fiam szobájában a kiságy mellett van egy heverő is. Én beköltöztem hozzá pár éjszakára, hogy érezze nincs egyedül. Amikor felsírt nem mentem rögtön az ágyhoz hanem vártam 1-2 percet. Simán visszaaludt. Fiam 24-én volt egy éves. Előtte nálunk is ez volt és én már teljesen kikészültem a nem alvástól. Az már jónak számított ha egész éjjel 2 órát aludtam azt is megszakításokkal. Azt még hozzá kell tennem a fiam 8-21-ig van fenn úgy, hogy egy óra körül alszik 20 percet.
2013. okt. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
A sok ivás és a "sok vizes pelus" valóban intő jel a piciknél - ne legyen baj, de vércukorszint rendben van?
2013. okt. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Ismerősöm fia pont ilyen. Vannak éjszakák, mikor félóránként ébred. Ha lerakják 9kor alduni, akkor általában 11körül ébred először, és onnantól fél1-1ig. Születésétől rossz alvó fiucska volt. Ők is csak túlélik a napokat, anyuka sokat sziesztázik a gyerekkel a nap folyamán. Egyébként számomra az is érdekes, hogy napközben is nagyon sokat kell vele foglalkozni- mármint hogy nagyon nincs el egyedül. Állandóan visit, kiabál,ha anyukáját nem látja, mindig altatni kell, és állandóan foglalkozni kell vele, nem tudom- nem lehet hogy hiperaktív? Vagy egyszerűen csak ilyen tipusú kisbaba?

Nekem három kicsim van- mindegyik szeret egyedül is játszani. Nem azt mondom, hogy én nem foglalkozom velük- csak vannak 20-30perces időközök, amikor egy egy kiatuóval vagy bármivel elfoglalták magukat.

2013. okt. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Esetleg olyat nem probaltal, hogy hosszabb idore bekoltozni hozza, es mar akkor reagalni a nyoszorgesre amikor elkezdi, nalunk sokszor eleg volt ha megfogtam a kezet. De barmit is probalsz, legalabb egy hetig csinalni kell, es eleinte lehet rosszabb lesz mint volt, mert a megszokott dolgokhoz ragaszkodnak. Ami meg eszembe jutott a felebreszteni, de nem teljesen ugy fel oraval elotte ahogy szokott.
2013. okt. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!