Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Betelt a pohár gyerekem éjjel...

Betelt a pohár gyerekem éjjel nagyon iszik kényszeres cselekvésből le akarom szoktatni erről hogyan álljak hozzá?

Figyelt kérdés

20 hónapos és azóta iszik így mióta a kiságyba beszoktattuk.

Sokáig majdnem 1 éves koráig csak babakocsiban volt hajlandó aludni éjjel nappal, éjjel sokszor amikor elaludt kivettük a kocsiból és ágyban aludt.

Aztán egyszer csak azt vettem észre hogy egyre többször szenderedik el az ágyon nappal játék közben, és valahogy azt hittem hogy csak szomjas, aztán utána mindig kérte, de az volta baj hogy cukros citromos teát kapott amit lecseréltem édesítőszeres citromos teára és amit most leakarok cserélni forralt vízre.

De éjjelente azt gondoltuk hogy éhes ezért minden nap én éjjelre forraltam neki 1 cumis üvegnyi tejet.

De már ott tartunk hogy 4 cumisüveg folyadék fogy el éjjelente , és nagyon gyakran ébred van hogy 15 percenként fél óránként és arról nem is beszélve hogy minimum 2 * csurom pisi a ruhája is mert nincs az a pelenka ami ezt a mennyiséget kibírja, főleg hogy elől megtelik a hátulja üres marad.

Lehet a meleg miatt is többet iszik, eddig átlag 3 cumisüveg volt.

1 db cumisüveg 250 ml, de kb 3 dl fér bele mert mindig csúrdig töltöm.

Esetleg valami ötlet hogy sikerüljön és ne adjam fel a leszoktatást?

Ha szomjas lesz a vizet is meg kell igya ugye?



2015. máj. 24. 07:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha szomjas megissza a vizet is
2015. máj. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%
Előbb vidd el a gyerekorvoshoz, nincs-e kezdődő cukorbetegsége.
2015. máj. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
Úgy csináld, hogy mától nincs inni éjjel. és kész. Az én gyerekeim vizet sem isznak éjjel, csak ha nagy a hőség, vagy ha betegek. Ez valóban rossz szokás általában.
2015. máj. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
Tényleg meg kell nézetni a cukrát, mert ez nagyon sok.
2015. máj. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%
Ha szomjas, akkor a vizet is megissza. Csak cumisüvegből tud inni? Én pohárból kínálnám, ha éjjel megébred. Lehet, hogy csak cumizni szeretne, ezért kéri az italt. És én úgy tudom, ilyen pici gyereknek az édesítőszer rosszabb mint a cukor, nem tesz jót az emésztőrendszerének.
2015. máj. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
52%

fokozatosan szoktasd a vízhez, ne elvonásként vezesd be, hogy amikor kérné a teát vizet adsz, hanem napközben kóstoltatgatod, ill főleg étkezések után fogja érezni, hogy jól esik. kb egy hét és rákap.

mindenestre semmit ne csinálj drasztikusan, hisz te szoktattad rá, egyértelmű hogy nem értené miért vonják nómeg tőle és rosszul esne neki.

2015. máj. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
55%

Édesítőszert sürgősen felejtsd el, nagyon káros egy fejlődő szervezetnek!


Ha szomjas, akkor a vizet is meg fogja inni. Nem kell forralgatni, ha vezetékes víz, elég 10-15 percre állni hagyni és kimegy belőle a klór, vagy adj neki ásványvizet (nem szénsavasat!!).

Tejet éjszakára ne adj neki, nehéz úgy pihenni, hogy emészt, vagy épp az álló emésztés miatt rohad a tej a gyomrában.


A vizes cumisüveget állítsd be az ágyába, hogy elérje. 2-3 dl vízzel ki kellene húznia az éjszakát, bár anélkül is. Ha meleg van éjjel, akkor vetkőztesd inkább, ne itasd. Miben alszik és hány fok van a szobájában?

2015. máj. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

20-22 fok van most a szobánkban.

Én nem gondolom hogy szomjas mert ha pisis és fázik akkor is a cumisüveghez nyúl, szóval öltöztetés közben is iszik.

Amikor felöltöztettem betakartam utána már nem kell neki a cumisüveg betettem a szájába a cumit és alszik egy darabig.

Nappal nem iszik úgy , van mikor nappal is megiszik 2 nagy cumisüveggel de jobban éjjel iszik.

Ma pl még csak fél cumisüveggel fogyott el eddig kb másfél dl.

Éjjel nem ébred meg annyira hogy ő itatópohárból igyon, el sem fogadja éjjel, csak órdít félálomban, csak az üveget, csak a nyakába ömlene itatópohárból.

Nappal is inkább még jobban ragaszkodik a cumisüveghez mint az itató pohárhoz, az itatópohárt körbe gumi fedi és állandóan azt rágja, szerintem a foga is jön.

2015. máj. 24. 12:44
 9/17 anonim ***** válasza:
Talán nem a folyadék kell neki, hanem a cumi és a cumizás. Lehet, hogy a foga miatt van, de az is lehet, hogy ezzel nyugtatja meg magát. Próbálj neki alvás előtt már estefelé citromfű teát adni, az nyugtató hatású és babáknak is lehet adni. De a tejét is készítheted ezzel. Levendula illóolajat használhatsz a lakásban. Lehet, hogy nem kap belőled eleget vagy több simogatást, gondoskodást, játékot igényelne. Rájött, hogy a cumisüveggel, pelenkázással vele foglalkozol. Én orvossal azért beszélnék erről.
2015. máj. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Ma nappal 3 üveg folyadékot ivott meg éjjelre csak forralt csap vizet fog kapni.

Kíváncsi leszek hogy hogy fogja majd viselni, ha szomjas meg kell innia a vizet .

Mindenesetre elő készítek több üveg forralt vizet is mert szerintem elő fog fordulni hogy oldalra fogja hajítani és éjjel nem fogom megtalálni hirtelen mikor kell majd.

2015. máj. 24. 20:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!