Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 15 hónapos baba még mindig...

15 hónapos baba még mindig nem alussza át az éjszakát. Mit tehetnék? Olyan anyukák tanácsait várom, akiknek sikerült nyugodt alvásra szoktatni rosszul alvó babáját.

Figyelt kérdés
Kisfiam mindig rossz alvó volt bár az első 3 hónapban csak 2-3 óránként kelt enni. Azután kb. min.10-15 ször. Mindent megpróbáltunk homeopatiát is. Ezért egy idejig a mi ágyunkban aludt. Pár hónapja éjjel is a saját ágyában alszik. Voltak jó éjszakák amikor 2-3- ször kelt, de egy kezemen megtudom számolni hány. Ügyesen elalszik az ágyában az esti tápszer után, cumival. Ezután sokszor kel, már csak vizet adok neki, kb 1;5 dl fogy el. Hajnalban 4 körül kap még kb 130 ml tápszert

#alvás #ébredés #átaludt éjszaka
2015. máj. 26. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy éhes? Ha 1,5 dl vizet megiszik egy éjszaka?

Próbáltál neki olyankor tápit adni?

Az én kisfiam sokszor azért kelt fel, mert éhes volt. Sokat sétáltam vele, ringattam, énekeltem neki, végül kiderült, ő éjszaka is szeretne enni.

2015. máj. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Amikor 3- szor adtam neki enni, akkor is ez volt. A védőnő tanácsára csökkentették az éjjeli evést, azt mondja rossz szokás. Jó súlyban ván a kisfiam, úgyhogy nem hiszem, h ez a gond. A vizet nem egyszerre issza meg. Összesen fogy 1 v 1;5 dl egy éjjel. Teljesen ki vagyok.
2015. máj. 26. 13:50
 3/6 anonim ***** válasza:

A vizet hagyd, kérlek. Valami oka van, hogy felébred, de akkor nem az éhség.

Leírnád a napi rendeteket?

Hogyan ébred? Sírva ébred, vagy kinyitja a szemét, nézelődik, és utána kezd el sírni?

2015. máj. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! A fiam ugyanezt csinàlja. Mi 7,5 hónaposak vagyunk. Anyatejes. De màr összeesek. Eddig a fogakra fogtuk.. Most jött ki a 8.

Én meg vàrtam, hogy alszunk.

Éjjel órànként felnyöszörög. :(

2015. máj. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Reggel 7-8 között ébred, általában sírva. Kis játék, reggeli 8-9 között. 9-10 között játék bent, utána séta v ügyintézés bevásárlás. 12 kor ebéd utána alvás. Általában fél v egy óra után sírva ébred nehezen alszik vissza. Ha szerencsés napunk van összesen 2 órát alszik délután. Utána uzsi, és kb. 3-4- től játék kint, kb este 7- ig vagyunk kint. Utána bemegyünk, vacsora, kis móka apával. Fel 8-kor fürdés, 8-kor esti tápszer és alvás.
2015. máj. 29. 12:40
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyan ez volt 4-5 kelt,de volt,hgy 15-ször. Most augusztusban lesz 3 éves,de még most is 1-2 kel. De most már tudom,hogy ez egy rossz szokás nála. Csak azért jön át hozzám,hogy lásson utána alszik tovább. Viszont sírni sosem sírt. Én minden este megbeszélem vele,hogy fáradt vagyok szeretnék aludni. Nálunk volt,hogy este 1 liter folyadékot is megivott és sajnos erre rászokott főleg a cumisüvegre, ezért is felkelt. Már orvosnál is voltunk,hogy nem e cukros....de semmi.

Kb. 3-4 hónapja javult a helyzet,mert a "tündérek elvitték a cumisüveget". Így nem iszik annyit és nem kel fel.

Viszont 15 hónapos gyereknek miért adsz még tápszert?

Én 1 éves kora után már nem adtam. Azt ette amit mi és este a legtöbbször tejbegrízt adtam neki cumisüvegből. (ilyenkor jobban is aludt,gondolom eltelítette)

2015. jún. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!