Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Közel 1 éves kisfiam még...

Közel 1 éves kisfiam még mindig 5-10 alkalommal ébred, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Vannak persze jobb éjszakáink, amikor 2-3 ébredés van csak, de ezek elvétve heti, kétheti rendszerességgel.

Nem éhség, vagy szomjúság ébreszti, nem is fájdalom, játszottunk a fénnyel, a hőfokkal a szobájában. Korábbra hoztuk a lefekvés idejét, későbbre toltuk. Próbáltuk, hogy nappal már csak egy alvás legyen és azt is, hogy 2. Aludt a kiságyában hónapokig, mindig reagáltam a sírásra, elaltattam és kijöttem a szobából. Aztán úgy is csináltam, hogy a szobában aludtam összetoltuk a kiságyat egy másik ággyal. Most együtt alszom vele egy nagy matracon a földön, ha elalszik kijövök és mikor már én is aludnék visszamegyek hozzá és reggelig ott vagyok. Csináltuk a suttogó féle felvesz-letesz módszert, szóról szóra 1 hónapig. Próbáltuk az Édes álom könnyek nélkül c. könyv szerint, olvastam az Éjszakai gondoskodást, abból is merítettem gondolatokat. Mindent hetekig, hónapokig.

Annyival vagyunk előrébb, hogy mióta együtt alszunk, már nem kell kézben altatni, csak lefekszünk az ágyra és 10 perctől 1 órás időtartamig fáradtságtól függően magától mellém fekszik és elalszik. Ekkor én kijövök és pár óra múlva ugyanoda lefekszem, ahol előtte is voltam. Ettől függetlenül újra és újra ébred. Reggel pedig 5-5:30-kor kel és én zombi vagyok.


2015. júl. 24. 19:59
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Nem írtam le mindent, ha kérdeztek majd válaszolok, hátha ti rájöttök, hogy mit rontok el, miért nem alszik.

Amúgy nem mondanám, hogy nem szeret aludni, mert van olyan, hogy csak játszunk a szobában, egyszer lelép, átmegy a matracra, odafekszik és jelzi, hogy már álmos, aludna. Soha nem sírva alszik el, jókedvű.

2015. júl. 24. 20:01
 2/19 anonim ***** válasza:
38%

Neked a ferjed mellett a helyed es nem az egyevesed mellett. Az ejszaka meg alvasra valo neki is meg neki is. Ket gyerekem van es egyik sem muvelte ezt velem, mert alvas van es kesz. Ellenoriznem a szuksegleteit nem szomjas e stb, nincs e kaki. Ha minden ok, megbeszelnem vele, hogy most alvas. Ordithat, akkor is alvas. 2-3-4 ejjel es nem ugraltat tobbet.

hogy mit csinalsz rosszul? Pl az egyuttalvast... es hogy nem te vagy a fonok, hanem a baba. Mindent a babaert meg a gyerekert, de az ejjel alvasra valo. Nem tudom mennyire lehet pihenteto az, ha otszor keltek...

persze hogy zombi vagy... de ellene tenni senki nem tud, csak te egyedul.

2015. júl. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
39%

Egyetértek a 2.-el. Nekem 3 gyerekem van, de soha nem aludtam egyik mellett sem. Letettem az ágyába, és onnantól alvás volt. Csak akkor mentem be hozzá, ha nagyon sírt. De akkor sem gyújtottam villanyt és nem is vettem fel. Kapott inni, ha szomjas volt, megsimogattam és ennyi.

Nem csodálom, hogy zombi vagy. Nem a sok ostobaságot kellett volna követni, hanem a józan észt.

2015. júl. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Ok, értem, de ez a dolog ott kezdődik, hogy amikor pici volt, akkor beteg volt és kórházban voltunk, ahol egy rácsos ágyban aludtam vele.

Aztán hasfájós volt (mai napig az) és nagyon sokat volt kézben, kendőben.

Nem az a kérdés, hogy jó-e így, (nyilván nem, hisz ha jó lenne nem keresném itt a választ), hanem hogy mit lehet tenni.

2015. júl. 24. 21:00
 5/19 anonim ***** válasza:

Na, egyesekben túlteng az együttérzés.


Kérdező, próbálkozz azzal, hogy mesélsz neki. Csendben, szinte suttogva. Mondd el, hogy most mindenki alszik, a macija/kisautója/akármije is és aludni kell. Ezt egy darabig ismételni kell, hogy kialakuljon a rutinja.


Ha sír, akkor várj kicsit, aztán menj be és határozottan, de csendesen mondd, hogy nincs hiszti, alvás van.

Nekem az vált be, hogy ha ilyenkor sírni kezdett, akkor kicsit távolabb léptem, amikor elhalkult, akkor odanyúltam és megsimogattam. Egy idő után ezzel sikerült arra kondicionálni, hogy ha csendben van és lenyugszik az jó, ha hisztizik az nem (egyfajta pavlovi reflexként).


Ebben a fázisban azt már nem fogod tudni kihagyni, hogy valamennyit sírjon, mert arra lett szoktatva, hogy azonnal odapattansz. Ha semmi más nem válik be, akkor egy idő után elfárad a sírástól és elalszik.

2015. júl. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
És amikor megébred mi történik? Mitől alszik vissza?
2015. júl. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Nagyon változó, hogy mitől alszik vissza. Van, hogy nem is sír, csak nyöszörög és ül az ágyon. Ilyenkor elég, hogy szólok neki, hogy gyere feküdj le, akkor odabújik és alszik. Van, hogy hangosan sír, megkínálom enni, innivalóval, néha elfogadja, néha nem. Ha elfogadja, akkor elalszik. Van, hogy hallom, hogy fáj valamije, foga, vagy hasa, bekenem az ínyét, meg felkelek vele, simogatom a derekát. Néha pukizik és megkönnyebbül, néha a foga fájt és a kenés használ.

Azért tudom, hogy nem éhség, szomjúság, hőmérséklet, vagy fájdalom ébreszti, mert minden éjszaka többször is ébred és mindig más használ. Pl. most fogzik, amikor úgy látom, hogy fáj neki, akkor estére kap Nurofent. Minden este úgy alszik el, hogy megkínálom kajával, hogy kell-e neki...

2015. júl. 24. 21:56
 8/19 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Fogalmam nincs,h mennyire írok hasznos választ, de leírom nekünk mi segített. Sokáig ébredt a mi babánk is többször éjjel. Hiába nem volt éhes lefekvés előtt, éjjel megéhezett. Onnantól javult sokat a helyzet,h vacsira húst kapott (ált. virslit), mivel azt lassabban emészti meg. Illetve elő szokott fordulni,h vmi miatt nyugtalan, és nem bír aludni (azt hiszem visszaaludt, aztán 10 perc múlva megint sír). Ilyenkor átvisszük magunk közé, és legtöbbször végigalussza az éjszakát. Ha reggel ilyen korán ébred, akkor is átvisszük. Van,h eltelik 1 óra is mire visszaalszik, de még mindig jobb, mintha 5től fent lenne.

És ami nekem a legtöbbet segített,h azt mondtam másoknak (olyanoknak, akik folyton kérdezgették,h hogy alszik),h átalussza az éjszakákat. (Azt sem mondjuk el,h van,h magunk közé vesszük :)) Rájöttem,h azért görcsölök ennyit a témán, mert másoknak "magyarázkodnom kell" emiatt. Így,h mások nem kérdezgetnek, vhogy én is lazább lettem, és ezt mintha megérezte volna a kisfiam, és sokkal nyugodtabban alszik.

2015. júl. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Azt írod, hogy hasfájós a mai napig. 1 évesen ezt már kivizsgáltatnám.

Én a külön szobában alvás híve vagyok, mindenki számára pihentetőbb így az éjszaka. Vannak nálunk is esetek, amikor kicsit ringatni vagy babusgatni kell az esti elalvás előtt az 1 évesemet, de annak legtöbbször oka van (fogzás, front, kánikula), egyébként szopi után büfiztetem és rakom is le. Megsimogatom és kijövök a szobájából, ő pedig szépen magától elalszik, és az esetek nagy részében legközelebb reggel 8-9 között ébred. Az esti önálló elalvása 2-3 hónapos korától megy és soha nem aludt éjszaka velünk.

2015. júl. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nálunk is így volt. 40 percenként kelt a fiam kb másfél éves koráig,de lehet, tovább. Pedig egyedül aludt el, külön szobában, sosem aludtam vele. Mindent azt égedta földön kipróbáltam. Ágycsere, matraccsere, a csúcs volt, h a feng shui szerint átrendeztem a szobáját már kínomban. :D. Szerintem első körben tanítsd meg egyedül elaludni mondjuk a suttogó szerint. De úgy, ahigy az életkorának megfelelő. Aztán mindig kicsit később menj be hozzá, mint ahogy szoktál. Számolj el először mondjuk lassan 20-ig, ha azonnal ugrani szoktál. Nekem ez bevált. Nem azonnal nyilván, de a tizenx alkalomhoz képest felüdülő volt, h csak 2-3 x kellett átmennem. Az éjszaka pedig igenis alvásra való. Nem beszélünk, nem játszunk, nem kelünk fel hajnalban akkor sem, ha cigánygyerekek potyognak az égből. Ne egy naptól várd a megoldást, csak határozd el magad, és legyél következetes. Nekem a halálom a korán kelés. A lányom szokott bepróbálkozni, h 6 kor felkel. Hát nem. Alvás, éjszaka van, mindenki alszik. Szép álmokat. Pont. Ha kell, 10x bemegyek. Neki meg az a mániája, h kiabál, h szomjas, hol a cumikám, hol a macikám, hol a nyuszikám, takarj be. De visszaalszik, csak idő kérdése. :D Kitartárt kérdező!
2015. júl. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!