Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam gyakran van megfázva....

Kisfiam gyakran van megfázva. Orrfolyás, köhögés. Majd minden alkalommal ráhúzódik a fülére is. Mit tehetnék ellene, mit adjak rá?

Figyelt kérdés
Sokszor voltunk orvosnál, szakembernél, rengeteg mindent kipróbáltunk, műtétet javasoltak. De még kicsi és sok bonyodalommal jár, még várnék vele. Esetleg milyen cseppeket vagy bármit ajánlanátok ?
2012. aug. 19. 09:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Merthogy a szakember nem véletlenül javasolja a műtétet... Ha a műtét a megoldás,annak oka van és csepegtethetsz, tömheted te gyógyszerrel,az alaphelyzeten nem segít.
2012. aug. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Allergiavizsgálaton voltatok? 1.voltam
2012. aug. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
szia!nekünk a Ribomunyl gr.bejött.gyerekorvos írja fel.
2012. aug. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha már a fülére húzódott, kezdődő állapotban melegítés, cataflam cseppek. Ha már durvább, akkor gondolom a doki antibiotikummal kezeli. Egyébként adhatsz neki vitaminokat, de ha egy gyerek hajlamos a betegségekre, akkor hiába a vitamin, ezt az időszakot ki kell húzni. Az én lányom is rengeteget volt beteg,sokszor a fülére is ment, mi megműttettük, de megvártuk a 3 éves kort ezzel, mert az célszerű. Azóta sokkal jobb, mondjuk ugyanúgy megfázik, de gyorsan kilábal belőle. Mi vitamint multi-tabs immuno kid-et adunk neki, valamint ősszel erősítő kúrát csinálunk, broncho vaxom port adunk neki, orvos írja fel.

A műtétet nem vetette el a kérdező, csak azt írta, még várna vele.

Nem tudom mennyi idős a kisfiad, 3 éves koráig célszerű várni az orrmandula műtéttel, utána viszont ha ennyit beteg, érdemes megcsináltatni.

4 éves kislány anyukája.

2012. aug. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én kisebbik fiamnak 2és fél évesen vették ki az orrmanduláját, egyéb okok miatt. Semmi bonyodalom nem volt emiatt. Reggel műtötték, délután otthon voltunk. Az első voltam
2012. aug. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért szokták mondani, hogy 3 éves kor alatt nem ajánlott a műtét, mert sokkal nagyobb az esélye, hogy visszanő. Nektek lehet, hogy szerencsétek volt kedves első, de én gondolnám, hogy emiatt várna vele a kérdező. Én minden orvostól azt hallottam, hogy célszerű megvárni ezt a kort. Még nekünk is azt mondták, hogy van rá sansz, hogy visszanő, pedig a lányom 3 éves elmúlt, mikor csináltattuk. De szerencsére nekünk sem nőtt (egyelőre) vissza. Maga a műtét természetesen ugyanakkora "bonyodalom" 2,5 évesen, mint 3 vagy 4 vagy akárhány évesen. Nekünk sem volt semmi probléma magával a műtéttel, mi is már aznap otthon voltunk.
2012. aug. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
3 éves múlt a tavasszal. Elég aktív, izgága gyerkőc, félek a szövődményektől. Gyakran vannak megfázásos, náthás tünetek, ilyenkor hőemelkedés és láz van, aztán a fülére húzódik
2012. aug. 20. 10:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha elmúlt 3 éves és a szakemberek a műtétet javasolják, akkor nem hinném, hogy jó dolog húzni. Én azt hittem még kisebb, azért nem akarod. Minek félsz a szövődményeitől? Az orrmandulaműtétnek? A felsőlégúti nyavalyáknak sokkal veszélyesebb szövődményei lehetnek. Én is féltem, nem értettem más miért próbál rábeszélni a műtétre, de hamar túl lettünk rajta és csak előnye van. Most pl. tegnapelőtt bekapott a lányom valamit, tegnapelőtt, tegnap folyt az orra, tegnap még láza is volt, mára már semmi baja, nem szörcsög, néha fújja csak az orrát, de teljesen meggyógyult. Ez az orrmandula műtét nélkül hetekig tartott nálunk. Nem volt olyan időszak, amikor azt mertem mondani, meggyógyult 100%-osan.
2012. aug. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!