Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan vegyem ra hogy egyedul...

Hogyan vegyem ra hogy egyedul aludjon el?

Figyelt kérdés
9 honapos a kisfiam, szeretnem megtanitani hogy egyedul aludjon el de nem tudom hogyan tegyem.

2015. júl. 28. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha eddig mindig altattad, akkor nem olyan egyszerű csak úgy ott hagyni, szerintem ráér megtanulni egyedül aludni.
2015. júl. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Kövezzetek meg, nekem a 6,5 éves kislányom is csak velem hajlandó elaludni (viszont az első naptól kezdve a saját szobájában/ágyában alszik).


Pici korában úgy szoktattam, hogy lefeküdtem mellé és mesét olvastam neki. Hát ez a mai napig így megy, mese, mese után meg kell várnom míg elalszik, utána kiosonok...

Szeretném leszoktatni, de nem alszik el egyedül, most született meg a kistestvére, úgyhogy most még egy ideig biztos nem kezdem el a leszoktatást.


Nekem mondjuk nem teher, előbb-utóbb úgyis leszokik.

2015. júl. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Minek siettetni. Kisfiamat 5 éves koráig kellett altatni.Addig bent kellett vele maradnom amíg el nem aludt. majd egy nap közölte, hogy ő nagy fiú és most már egyedül alszik. Egyébként 2,5 éves koráig velünk aludt egy szobában, a kiságyában. Majd kapott egy egyszemélyes ágyat. Első perctől kezdve nem volt gond, hogy egyedül van. Csak el kellett altatnom. Nem volt fáradság, második gyerkőcöt is majd altatom ha igényli.
2015. júl. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
ha szeretnéd ,hogy egyedül aludjon el,akkor ajánlom a suttogó módszert.
2015. júl. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

nem arrol van szo hogy nagy fáradtság elaltatni, csak szeretn megtanitani ra.

milyen pontosan a suttogó modszer?

2015. júl. 29. 19:14
 6/8 anonim ***** válasza:
suttogó titkai a könyv cime-3 részes,olvasd el,szerintem beválik
2015. júl. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyszer csak elálmosodik, ha van ott valaki, ha nincs. Szerintem inkább az anyák nem akarják hagyni, hisz, ha nincsenek vele, nem is tudják, hogy mikor aludt el. Nem mintha baj lenne egy kisbabát úgy altatni, de akkor értelmetlen a kérdés, hisz nem a babát, hanem saját magát akarja hozzászoktatni. A 6,5 éveses válaszolónál már más a helyzet. Én úgy gondolom, hogy az a normális, ha valaki tud pihenni, és nem függ a pihenése attól, hogy van-e ott valaki, attól meg pláne nem, hogy sötét van. Mert a biztonságos összebújás után egyedül a sötétben félelmetes lehet. Arra várni, hogy egyszer majd a cimborái nyissák fel a szemét, hogy az olyan égő, ne aludj már anyáddal, és azért nem fog, az milyen már? Amíg ez nem történik meg, magától úgy sem akar egyedül aludni. Ha meg valamikor nem tudsz vele lenni, akkor neked csak bűntudatod van, ő meg frusztráltan fetreng az ágyban csak azért, mert nem szokott hozzá, hogy egyedül aludjon.
2015. aug. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

mi fokozatosan csináltuk.

mindig egy picit távolabb mentünk tőlle messzebbről meséltünk,a végén már a szoba előtt. aztán a mesék is elmaradtak. mostmár ehyedül elalszik.

2,5 éves.

2015. dec. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!