Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem akarom elkapatni a babam,...

Nem akarom elkapatni a babam, hany eves koratol tehetem le aludni etetes utan, hogy magatol, egyedul aludjon el? 1 honapos most es minden alkalommal elaltatom a karomban es csak utana rakom le a mozes kosarba.

Figyelt kérdés
2011. nov. 18. 15:16
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
57%
Hány éves? Dehogyis ! Az elejétől kezdve jobb ha ahhoz szoktatod, hogy magától aludjon el, azaz mondjuk mostantól. Ha nagyobb lesz, sokkal nehezebb lesz, mert addigra teljesen hozzászokik a ringatáshoz és sok bajod lesz vele.
2011. nov. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
54%

Már születéstől el kell kezdeni.

Nekem is 1 hónapos a kislányom, de én soha nem altattam a karomban. Szopi után büfizés, ha még nem látom rajta, hogy álmos lenne, akkor a pihenőszékben nézelődik, ha elálmosodik beteszem a kiságyba, bekapcsolom a körforgót, kicsit simizem a fejét és kijövök a szobából. Elalszik magától.

Persze minden baba más, de ha jót akarsz magadnak, szerintem most kezd leszoktatni Őt a kézben alvásról, mert később már nehéz lesz. Tudom, mert Ő a második babám, van egy 2 éves kisfiam is, Őt persze többet dédelgettem, volt rá időm, nehéz volt leszoktatni a kézben alvásról... Most ha akarnám sem tudnám a kisfiam mellett altatni a kislányomat:-)

2011. nov. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
54%
Egyetértek az előttem szólóval, mindent úgy kezdj, ahogy folytatni akarod. Nagyon nehéz őket később másra szoktatni, és igazuk van.
2011. nov. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
19%

"hány éves korától" - ez gondolom hány hónapos akart lenni :-)

Amúgy nem baj ha ringatod, ha egyszer azt igényli. Ilyen picikének még kell a ringatás, az anyai közelség. Aztán eljön az idő, amikor már ő nem fogja igényelni. Nálunk már 3 hónaposan nem igényelte, csak hogy rakjam be az ágyába. Észre fogod venni, mert sírni fog ölben.

Mondjuk nem minden babánál van, hogy ilyen hamar leszokik a ringatásról, de én már egy 6-8 hónapos babát biztos nem ringatnék.

2011. nov. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
62%
meg kell tanulnia magától elaludni ,egyedül. Amikor látod, hogy álmos, de még nem aludt el, berakod a kiságyba, megpuszilod, megsimogatod és kijössz a szobából. Így ő megérti, hogy aludnia kell, nincs semmi érdekes, ami elvonhatná a figyelmét. Mind a két gyermekünkkel így tettünk, amint haza jöttünk a kórházból, soha nem kellett őket ringatva altatni, nagyon nyugodtan telnek az éjszakák is, nem járkálnak át, max havi 1 alkalommal valamiért, de ha megoldottuk a problémát, mennek is vissza maguktól az ágyukba.
2011. nov. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
koszi.es ha addig sir,amig fel nem veszem,akkor engedjem sirni?azt hittem ilyen aprosagnak meg kell az anyai segitseg...velunk alszik egy szobaba 6 honapos koraig,igy javasolta vedono
2011. nov. 18. 15:51
 7/37 A kérdező kommentje:
es az miert van,hogy fel orankent folsir neha,de aztan vissza alszik,ha folveszem es karban vissza altatom.
2011. nov. 18. 15:54
 8/37 anonim ***** válasza:
53%
Az első másfél hétben én is kézben altattam el a lányomat, aminek az lett a következménye, hogy vagy órák múlva (szó szerint értsd!), vagy egyáltalán nem is aludt el! Ő akkor volt fenn és nappal meg aludt! Azután elkezdtük nappal 3 óránként felébreszteni, hogy egyen, és szépen visszafordult minden az eredeti állásába! Csak egyszer kel fel a babám éjjel, az is inkább hajnalban van, eszik, büfi, pelenkacsere egy-két kör séta a kézben, azután vissza a kiságyba! Ilyenkor ugyan nem rögtön, de magától visszaalszik, max csak akkor sír fel, ha kiesik a cumi a szájából! Fél óra alatt le szoktuk zavarni az éjszakai evést! Olyan ügyesen megtanulják, hogy éjszaka aludni kell, még ilyen kicsin is, mert az én lányom is ma töltötte az 1 hónapot!
2011. nov. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
48%
Minél tovább vársz annál nehezebben tanul meg egyedul elaludni. Egy ördögi kör ez. Hidd el, én tudom tapasztalatból. Igaza van annak aki azt mondja jobb nem rászoktatni dolgokra a gyerekeket. Mert egyszer megengedsz valamit és utána követelik. A picik is. Még időben vagy, de hamar tudatára ébred ő is.
2011. nov. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
hagyjam akkor sirni?
2011. nov. 18. 16:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!