Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mitől függ hogy mikor kel...

Mitől függ hogy mikor kel éjszaka?

Figyelt kérdés

Hat hetes kisbabám függetlenül attól hogy este 6kor szopik-e utoljára vagy 8kor, akkoris éjfél után kel kicsivel.

Tehát elbir 6 órát is evés nélkül, de mégis felkel kevesebb után is, ha eléri ezt az időpontot.

Hogy lehet ez?

És esetleg ha mindig 8kor etetném utoljára átállna vajon hogy onnantól számitsa a 6 órát?



2015. aug. 25. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Ö nem óra alapján ébred. :) Hanem ösztönösen. Az én kisfiam most lesz 5 hónapos. 4 hetesen beállt arra, hogy este 8 körül +-fél óra megetettem és fél 1 maximum 1 órakor felébred majd reggel fél hatig alszik, majd utána 8-9-ig visszaalszik. Így ált be a belső órája, ezen ne agyalj!


Ne akarj ezen változtatni te se! Örülj neki, hogy ennyit tud aludni este, van akinek 2-3 óránként fel kell kelnie szoptatni. Legalább addig te is tudsz nyugodtan pihenni.

Próbáld úgy beállítani az esti etetést, hogy 8 körül legyen mindig egy evés. Mondjuk fürdesd meg 7 óra után aztán 8-ig evés, és utána alvás. Majd hagyd aludni max 1-ig, utána ha minden jól megy ő is fog aludni reggelig. Nyugodtan próbáld ki.

Az orvos és a védőnő hüledezni fog, ha ezt meghallja, de ne foglalkozz vele! A 3 óránkénti etetés egy nagy f@ssag! A baba tudja mikor kell ennie. P még ösztönös, nem kell figyelmeztetned az evésre, arra ráérsz, ha már idősebb és belemerül a játékba. Örülj neki, ha átalussza az éjszakát, ha keltegeted enni, akkor megszokja és te nem fogsz tudni pihenni.

2015. aug. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hogy lehet hogy így kel? Minden lehet. Még csak 6 hetes, akár naponta változhat még az alvási ritmusa. Ne várj rendszert még tőle, az éjszakai kelésekkel kapcsolatban később se...
2015. aug. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

de épp azt mondom hogy van rendszer.

fél1körül kel akár 6kor szopik utoljára, akár 8kor

2015. aug. 27. 17:16
 4/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Általában azért ébrednek meg mert éhesek. A gyomruk keltik őket. De van amikor tovább bírják. Vagy fel sem ébrednek. Az én fiam pl van, hogy csak hangosan nyöszörög egyet, de nem ébred meg, hogy éhes. Alszik tovább. Volt, hogy én is csak félálomban hallottam, nem ébredtem fel teljesen, ránéztem, láttam alszik és visszafeküdtem. Kb háromnegyed óra múlva ébredt fel, akkor már rendesen. Tudom ,mert az órát mindig lesem, és meg is ijedtem, hogy tovább aludtam, nem bírtam felkelni. :( De nem volt semmi baja.
2015. aug. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!