Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Elalszik egy egy éves akkor...

Elalszik egy egy éves akkor is ha nem (nagyon) álmos?

Figyelt kérdés

A fiamról van szó. általában leteszem már aludni mikor már látszik rajta hogy fáradt, nyűgösebb, egy egyszerű popsira huppanás miatt is sír...stb. de mikor leteszem van hogy még fél órát magyaráz, sikogat, feláll a kiságyba...tehát játszik, van mikor kicsit hangosabban nyöszörög. ilyenkor mindig bekukucskálok hozzá és látom hogy dörgöli a szemét...de akkor is olyan sokáig fent van még. esti alvásnál 15percet ha dünnyög de mellett nem kel fel és rázza a kiságyat.

az lenne a kérdésem hogy van olyan hogy hát ha muszáj akkor elalszik...mert olyan rossz érzés mintha belekényszeríteném az alvásba.


reggel kb 7kor kel, 10kor megy vissza aludni, kb délig, majd 3-5ig is alszik, és 8körül teszem le este. persze van mikor délelőtt csak 1órát alszik...de ez a 2x2óra átlag.


2015. aug. 30. 14:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nekem is egy éves, de még (mindig) kézben alszik el. Van, hogy nem akar, de akkor sincs sírás, csak forgolódik egy kicsit elalvás előtt, esetleg nyöszörög. (De sírás nincs, bár nekem is úgy tűnik, hogy nem akar, de akkor is látom rajta, hogy fáradt.) Bár nálunk ennyit nem alszik. Este 10-kor fekszik, reggel legkésőbb 7-kor kel. Délelőtt egy félórát alszik, délután pedig fél 2 fele alszik 1 vagy másfél órát. A tiéd tényleg igényli azt a délelőtti alvást? (mármint, ha 10-től délig)
2015. aug. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
11 hónapos kora körül kezdett átállni az egy, kb 1óra körüli 2-3óra alvásra, de most ideiglenesen leköltözünk anyóshoz és mióta itt vagyunk azóta megint nyűgösködik délelőtt. meg otthon volt hogy 8-fél9kor kelt (redőnyös ablak, szinte teljesen sötét) mióta itt vagyunk (csak egy sötétítő függöny, már 6körül világos van a szobába) örülök ha fél 8ig alszik, sokszor 6kor fent van már. tehát ez is bezavarhat.
2015. aug. 30. 14:39
 3/4 anonim ***** válasza:
nekem 1 alvása van egy évesen, ebéd uzsonna közt kb 3 óra. 5-10 percet dünnyög nappal max a szundikendőjének van,hogy annyit se csak kettőt. este meg hangja sincs ha leteszem.
2015. aug. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi. akkor lehet jobban "erőltetem" az egy alvást, lehet már sok neki a kettő.
2015. aug. 31. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!