Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 5 hetes baba miéft nem alszik...

5 hetes baba miéft nem alszik az ágyában?

Figyelt kérdés

Minden etetés után mrgbüfiztetem, általában 2-òt büffent, bepelenkázom ès másfél óràn keresztül ringatom mire elalszik és amikor berakom a mózeskosárba egy perc után bőg. Ha véletlen nem ébred fel, az az alvás is csak fél óra.

Így a mellkasomra rakom ha a ringatás alatt elaludt, de a mózeskosárban felébredt, mert nem tudunk aludni a kövi etetésig ha megint a ringatással kell szórakoznom.

ez meddig marad így? Mit tegyek? Már a mellkasom nem biztonságos mert lemászik



2015. szept. 15. 23:17
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

9 honapig benned volt,5 hete kint, persze, hogy szeretne a kozeledben lenni.

Nalunk is ez van, pedig mar 3 honapos a babam.

Idovel jobb lesz, az elso 6-8 het a legnehezebb.

2015. szept. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én ezt érzem, hogy egyedül érzi magát, meg velem szeret lenni, de az nem működik, hogy a nap 24órájában ringassam. Ha leülök elkezd bőgni. Fél órákat alszik napközben...ez alatt én eszek, vagy vasalok...a hasa is szokott fájni és az infacol semmit sem használt idáig...ez is közrejátszik.
2015. szept. 15. 23:34
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

De , az elejen ez van, 24 oraban kellesz neki. Azert vagy gyesen.

Kesobb jobb lesz, hidd el!


Esetleg probald meg magadra kotni kendoben. Az szokott segiteni.

2015. szept. 16. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

tényleg hülyeségnek tűnik amit csinálsz :)

altatod ha kell, ha nem, hogy legyen nyugtod, de akkor meg csak rajtad alszik, így nem szabadulsz :D


fejezd be! ezt szokta meg, így igényli, de valójában nem kell neki 24 órás ringatás, hanem te.

etetés előtt tedd tisztába. etetés alatt kifárad, elálmosodik, de felébreszted a pelusozással. büfiztetni sem muszáj mindig. feküdj le, szoptasd úgy, ha belealszik, akkor csak fordítsd a hasára, így kijön a levegő is a felesleg is. nappal simán otthagyhatod így és lehet alszik egy nagyobbat mert nem vered ki az álmot a szeméből és ringatni se kell.

azonkívül nem kell minden etetés után aludnia. tedd le az ágyra, nézelődjön, hajolj fölé, beszélj neki, énekelj. próbálkozz, megszokja a vízszintest is :)

2015. szept. 16. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hat én nem voltam elkenyeztetve segítséggel, mert egyedul nevelem a fiam. Viszonylag korán elkezdtem hozzaszoktatni pl az ejszaka ea nappal közti különbsége, igy nappal kinn volt velem a nappaliban, ott os aludt (bölcsőben, hordozoban), éjjel meg az agyaba vittem. Napközben tok sok dolgot el tudtam intézni, vittem a konyhaba pl főzni, a porszívótol meg mindig elaludt. Éjjelre pedig sikerult hozzaszoktatni az agyban alváshoz, fokozatosan. Szoval sziksege van rad, de nem kell, h mindig rajtad lógjon, beszélj hozza sokat, matass csak korulotte. Persze csecsemő es csecsemo is mas, szal ha végképp nem boldogulsz, kösd magadra, azt is kipróbáltam nyugos napokon, bar minden nap nem csinalnam :D
2015. szept. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tíz hónap alatt jutottunk el odáig, hogy elalszik a kiságyban, és egyszer kel éjjel. De akkor kell a cici, pedig alig pár csepp van benne. (szerintem inkább anya kell).

Emlékszem az első gyerekkel a negyedik héten sírva hívtam a védőnőmet, hogy valami nincs rendben, biztos nincs elég tejem, vagy refluxos a gyerek, mert ilyenkor még 14-18 órát aludnia kéne.

Annyit mondott nekem: Igen, ezt írja a könyv, de a lányod egész biztosan nem olvasta.

Vannak tépőzáras babák, akik csak az anyaszagban tudnak aludni.

Próbáld meg azt, hogy lefekszel, megszoptatod, aztán amikor mélyen alszik, megszöksz.

Ha hason van, szépen kibüffenti a levegőt.

2015. szept. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
és hogy ha megpróbálnád, úgy letenni, hogy egy pólyába vagy körbe bástyázni mintha ölelné valami? Kvázi becsapni?
2015. szept. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

juj ne ringasd folyton, nagyon megszokja és akkor tényleg nem lesz szabad perced :)

A körbebugyolálás nekünk nagyon sokat segített, mert folyamatosan felkelt a pici a saját mozgására.

Nálunk egy ideig evés után egyből elaludt, most már igyekszem megfordítani hogy ébred, eszik, ébren van, alszik, mert ha evés után elaludna nálunk is csak kb 20 percet ha aludna, utána ébred és igényli a törődést, ami nem azt takarja hogy ringatom hanem van hogy lerakom úgy hogy tudjon nézelődni én pedig teszek veszek körülötte, miközben beszélgetek hozzá.

Amikor már ásítozik akkor szoktam körbebugyolálni ringatni simogatni egy kicsit és berakni a kiságyába.

Amikor a kiságyban van még simizem egy darabig és utána megyek ki.

Este mondjuk velünk szokott aludni nem azért mert a kiságyban nem aludna, hanem mert a bébiőr mellett se kelek fel ha sír :/ a párom igen, de ő dolgozik nem akarom ezzel is kimeríteni.

2015. szept. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!