Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 3 hetes fiam nappal alszik,...

3 hetes fiam nappal alszik, éjjel aktív, szinte semmit nem alszik. Hogyan kell átszoktatni?

Figyelt kérdés

Napközben csend, nyugalom és 3 óránként eszik, délután pedig mostmár rendszeresen 6 órát alszik fürdetésig.

Próbáltam kelteni, de akkor is ugyan olyan aktív lett éjjelre, mintha hagytam aludni ezt a hosszú alvást is.

Próbáltam eddig napközben sűrűbben etetni, de nyilván nem kérte, mert nem volt éhes. Éjjel pedig 1-2 óránként eszik és közben kapálózik, mozog, nyammog és ha nem foglalkozok vele, akkor egy idő után kiabál is. Látható baja nincs, hasa nem fáj, ne feszeng, ha szórakoztatom megnyugszik.

Hogyan kell ezt a 6 órás ciklust eltolni éjjelre?

NApközben a nagyfiamat kell szórakoztatni egész nap, aztán éjjel jön az öcsi és kezdek nem túl mosolygós lenni napközben sem, amikor pedig a nagynak nagyon szüksége van rám. Van jó módszer? Mert a kicsi alszik, nyugis békés, eszik szépen, csak nem jókor!



2015. szept. 14. 14:39
 1/1 anonim ***** válasza:
Azt tudom leírni, amit én csinálnék. Nem tudom mennyire válna be. Én biztos hogy nem hagynám délután 6 órát aludni. Olyan 5-6 óra fele felkelteném, szórakoztatnám fürdésig, utàna vacsi, majd kiságy sötétben. Ha csak nyafog, akkor nem foglalkoznék vele ( nem sír, csak "beszélget"). Ha nekifog sírni, akkor természetesen bemennék, de maradna sötét, éjjel nincs villany. 1-2 óránként biztos hogy nem éhes, csak unatkozik. Nem kell minden nyösszentésre cicire rakni. Napközben mennyi idő alatt eszi tele magát? Éjjel is eszik ugyannyi ideig minden etetésnél?
2015. szept. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!