Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Óránként-félóránként kell...

Óránként-félóránként kell éjjel a babám-mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon el vagyok keseredve. A babám most 7 hónapos. A kisfiam, 3 hónapos koráig egyszer vagy kétszer kelt fel éjjel, szopizni. Aztán, egyik napról a másikra elkezdett többször felébredni éjjel, volt hogy csak elég volt, hogy felvesszük, és már aludt is, de volt hogy cicire kellett visszaraknom hogy visszaaludjon. Van hogy sírva kel, és van hogy csak nyöszöróg. A fogával ezzel egy időben kezdtünk bajlódni, még nem bújt ki, de zavarta. Használunk rágókát,kenem az ínyét, masszírozom. Hasfájósságot kinőttük. Úgy néz ki, hogy esti szopizást követően, ha lerakom, kb. félóra múlva ébred.Ha újra lerakom a kiságyba, akkor is félóra múlva, jobbik esetben egy óra múlva ébred. És ez így megy reggelig. Ma már ott tartok, hogy amikor már én is lefekszem, és felébred, akkor magam mellett hagyom, így van hogy alszik egyhuzamban 2-3 órát. De újabban mellettem is sokat mocorog, és felriad. Elkapattuk volna? Lehet. Ugyanis sosem hagytam hogy órákig sírjon. Bár kipróbáltuk, mégha szívem szakadt is meg, de egyszerűen felhergeli teljesen magát, és nem nyugszik meg. Próbáltam azt is, hogy időközönként bementem, elmondtam neki, hogy aludjon, anya itt lesz, a másik szobában, eleinte csendben nézelődött, utána sírni kezdett, és csak vagdalkozott. Egyébként boldog kisbaba, sokat nevet, és nagyon aktív, és nappal jól alszik, igaz, mellettem. Mindig bízom benne, hogy a mai nap jobb lesz... nem is tudom mit várok, csak egy kérdés, kinövi majd??? Van még remény, hogy a rossz alvó babámból egy jó alvó kis angyal legyen? Bocsánat hogy hosszúra nyúlt...

#felriadás #7hós baba #éjszakai nem alvás
2015. szept. 21. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:
nem tudom kivenni az írásodból, hogy most ha kel eszik is? nem lehet hogy éhes? este nem kap elég kaját ezért ébred ennyiszer?
2015. szept. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem eszik mindig, van hogy elég ha csak felveszem és lassan elringatom, vagy magam mellém rakom, és cumi be...De ha cicire rakom, akkor szopizik valamennyit, de nem úgy, mintha éhes lenne. Egyébként már javában hozzátáplálom, de az esti evészet kizárólag szopizás. A védőnő javaslatára, uzsonnára kap főzeléket husival, hátha..de ez sem jött be...
2015. szept. 21. 20:43
 3/7 anonim ***** válasza:
próbáld ki, hogy fürdés előtt még adsz neki mondjuk tejpépet, utána fürdés- szopizás és úgy altasd el... ennyi idősen szerintem kevés már neki éjszakára az anyatej ahhoz hogy átaludja az éjszakát , de persze lehet csak a közelséged hiányzik neki, mindenesetre egy próbát megér vesztenivalód nincs :)
2015. szept. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Mennyire előrehaladott a mozgásfejlődése? Ha sokat fejlődött hirtelen, az megterhelheti az idegrendszert, nem rossz értelemben, és így vezetheti le. Az is lehet hogy korán kezdődik nála a szeparációs szorongás.

Megoldható/ elfogadható lenne számotokra hogy veletek aludjon? Ha igen, akkor ez tartós megoldás lehet.

Igazad van ha nem hagyod sírni, az nagyon káros az idegrendszerre! Nem kapattad el, csak megszokta hogy számíthat rád. Ez most plusz teher, de később a kettőtök kapcsolata ezen alapszik. Valamint a kisfiad az emberi kapcsolataiban a korán megtanult mintákat használja, tehát most dől el hogy tud-e majd bízni másokban, kötődni másokhoz.

És igen, kinövi majd, de még nagyon kicsi, most nagyon szüksége van rád.

2015. szept. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem úgy tűnik, hogy az éhség miatt kell, ezért nem valószínű hogy ha mást/máskor etetsz vele az erre megoldás leez.
2015. szept. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az a helyzet, hogy valóban elég gyorsan fejlődik, nagyon mozgékony, már szépen ül, és mászik is. Sőt, tegnap felállt a kiságyban...legalábbis felhúzta magát, és egy darabig állt. Azóta többször megcsinálta, úgyhogy a kiságyat leengedtük teljesen, mert hát azért...Külön szobája van, de direkt van bent egy nagyágy is, én ott alszom, tehát nagy gondom nem is lenne azzal, ha mellettem alszik, csak jól aludna...meg hát azért lefektetést követően bőven lenne dolgom, meg hát az apukájával is szeretnék lenni..így pár szabad óra jól jönne. Mert ez nagyon kimerítő hogy félóránként kel...
2015. szept. 21. 21:14
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, kinövi majd, ne aggódj! Biztos hogy nem az éhség miatt kel fel ilyen gyakran, valami más zavarhatja, ami lehet a mozgásfejlődés is. Nagyobb lányom 1 éves koráig anyatejet vacsizott, előtte uzsira gyümölcsöt joghurttal, mégse kelt fel 1-nél többször.
2015. szept. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!