Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Most 1hós a gyermekem és...

Most 1hós a gyermekem és velem tud csak aludni éjjel is baj?

Figyelt kérdés

A hasamon alszik minden éjjel, nappal meg a kezemben. Nem tudom letenni, ha 2órája alszik a kezemben akkor is felébred ahogy leteszem vagy 10-15perc múlva.


Nem zavar higy velem alszik csak nem értem miért nem tud a kiságyban még a mi ágyunkon is felébred ha mellette vagyok és ölelem akkor is.


És nem gondolom hogy én szoktattam rá, mivel pont azért aludtunk így mert minden nap 20perceket aludtam csak. Az tény hogy most a 20perc szinte lehetetlen számáa a saját ágyában.


Félek hogy ez veszélyes. Hogy szokassam vissza?



2015. okt. 3. 22:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kell neki a testmeleg, még nagyon picike, nemrég még a hasadban volt. A természeti népek amúgy a hasukra kötve hordják magukkal mindenhová a kisbabákat, hogy a kicsi folyamatosan érezze az anyja melegét. Szép lassan meg fogja szokni a külvilágot, és elalszik egyedül is. Barátnőm a kislányát olyan három hónapos koráig szinte egy percre sem tudta letenni, mert rögtön visított.
2015. okt. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Még picike nagyon.

Lányom is ilyesmi volt...Aztán eljutottunk oda, hogy nappal aludt már egyedül. simán be tudtam tenni az ágyába. Aztán 9 hónaposan már éjjel sem kellettem neki, hanem beraktam a helyére, betakartam és kész.

:)

Szerintem lehet majd később kezdd el, hogy megpróbálod legalább nappalra leszoktatni erről. Pl lerakod, símogatod, megnyugtatod, vagy fogod a kis pocakját vagy a hátát, amíg el nem alszik.

valahogy fokozatosan kellene. Idővel majd megoldódik a dolog, ne aggódj. :)

2015. okt. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
mondjuk én nem engedném, hogy a babám a hasamon aludjon éjjel, én nagyon mélyen tudok aludni és akkor hasra fordulok... belegondolni is szörnyű. de ha nektek így jó akkor tegyél így. igazából pár szörnyű éjszaka lesz így is úgy is, csak húzod. mert erről is majd le kell szoktatni és akkor is lesz ébresztő 20 percenként, csak nem most hanem mikor besokalsz. amúgy tudsz így aludni?
2015. okt. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

szia,

úgy kábé 3-5 millió éves az emberiség, de ez a kiságyas, aludjon magától el a baba, ne lógjon az anyján dolog kábé pár tizenéves....


annak idején, mikor az emberek életét nem könnyítette meg a hűtő, a mikró, a radiátor, a kályha, a szupermarket, a hétpontonzáródóbiztonsági ajtó, a gyerek egyetlen egy túlélési lehetősége az anyja közelsége volt, gondolj csak bele. ezt az evolúciós bevésődést nem lehet kitörölni. persze, hogy veled akar lenni. a genetikájába van ez az ösztön írva. akinek nincs, az nem létezik, az a homo sapiens ág kihalt :)


ja, igen. aludjatok együtt (a fentieket végiggondolva) mert mondok valamit még, mert sok okos jön majd azzal, hogy a te magánidődet veszíted el, netán a párod, mert ott van a gyerek. hát igen. a gyerek előtti élet más, a gyerek utáni meg egy új, nem lehet olyan, mint korábban volt. semmi másnak nem kell engedelmeskednek, csak a vágyaidnak (mert az evolúció az összebújós anyukákat támogatta) :) szóval aludjatok együtt, a világ legszebb dolga! lesz majd "büdös kamasz" amikor majd még puszira se méltat, akkor majd hogy fog hiányozni a közelsége :)


én együtt alszom a gyerekkel, 28 hónapja (mióta megszületett, de igazság szerint még +9 hó, mert a pocimban is ott volt velem mindig) :) és a világ legnagyobb boldogsága figyelni, ahogy szuszog :)


sokan nem tudják, mert telerakják őket minden infóval, de ha átadod magad az ösztöneidnek, és a gyerekre figyelsz csak, ha minden érzékszerved kihegyezed rá, és a gyerek kéréseinek teszel eleget, egyszerűen tökéletesen fog működni minden, és nem fogod érezni, hogy nehéz az anyaság.


én nem érzem, ezen mindenki csodálkozik... aki pont úgy, válaszkészen gondozza a babáját, együtt alszik a babával, igény szerint szoptatja, az viszont érti.


próbáld ki :) csak 2 hétig, mindenféle fenntartás nélkül. meglátod, hogy méginkább boldogabb leszel :)


az én kisfiam 3 hónapos koráig például nem bírta ki, csak 45 perc hosszáig cici nélkül, nekem arról szólt ez az időszak, h feküdtem vele az ágyban (tévéztem, telefonáltam, neteztem, míg ő csukott szemmel szopizott, aztán vártam azokat a fél órákat, amig elnyomta az álom és mehettem pisilni, kaját csinálni, mosógépbe be-ki pakolni, stb) de megérte, tejem is van még most is, meg a gyerek is végtelenül kiegyensúlyozott, boldog, mi pl. még a bölcsibe is sírás nélkül szoktunk be, és ez csak egy példa a kiegyensúlyozottságra, rengeteget tudnék írni. ja és nekem tökéletes boldogság az anyaság, nem tehet.


ne szoktasd vissza. nem veszélyes a gyerekkel aludni. (sose fogod megtudni, hogy az a nő, aki ráfeküdt a gyerekére valójában bevett mondjuk egy altatót, ahaa, majd az ügyvédje azt tanácsolja neki hogy mondja el a bíróságon... vagy... ezt bármelyik anya elmondaná valaha is? na nem. ahol a gyerekre egy anya ráfekszik, ott disznóság van a háttérben, ebben biztos vagyok. az, hogy az apa ráfekszik-e arra viszont nem tudok mit mondani, én kettesben alszom a gyerekkel - házasélet csorbája nélkül, mert aludni megyek a gyerek mellé, az estét a párommal töltöm... de ez is hosszú, na mind1, azért írom, hogy értsd működnek a dolgok úgy is, ha a gyerek igényeit is filgyelembe veszi a család többi tagja.


gondold át amit írtam :)


csak a saját, csakis a saját érzéseidre hallgass! :) ez egy jó tanács, a legjobb :)

2015. okt. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ugyan azt csináltam mint az utolsó leírta az első két babámmal. Végtelenül boldog voltam, hogy ott voltak mellettem hallottam a légzésüket éreztem a kis testük melegét. De itt jön a bibi. Teltek múltak az évek a kisfiam 10 éves volt a kislányom 7 éves. És négyen már az ágyikóban nem fértünk. Alig tudam őket átszoktani a saját szobájukba. Fél év is kellett mire megszokták az új szobájukat. Na a harmadik babánál már nem csináltam ilyen hülyeséget első perctől fogva a saját kiságyába tettem és ott aludt el. Az első három hónap ba a karomba ringattam és hagytam egy kicsit csak úgy tettem a helyrée, később pedig már csak beraktam énekeltem neki betakargattam és aludt magától.
2015. okt. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egy ideig oké, de ezt nem lehet 7 éves korig csinálni. Addig érdemes, amíg nem billen át a másik oldalra, amíg téged nem kezd el zavarni, hogy nincs szabad kezed, nem tudsz csinálni semmit és hetek óta nem aludtál normálisan.


Engem egy hónap után már zavarna, de én a klasszikus értelemben nem nevelek kötődően, mert szerintem az azt jelenti, hogy anya teljesen kiszolgáltatja magát a gyereknek. Én pedig egy fair kapcsolatnak képzelem el az anya-gyerek viszonyt. Mindegy. Szóval ha lerakod, először lehet, hogy csak 20 percet alszik, másnap már 30-at. Én 5 hónapos korára jutottam el odáig, hogy az ebéd utáni alvás 1,5-2 óra, kiságyban. Mi is innen indultunk, hogy csak kézben, de én erre nem voltam hajlandó rászoktatni. Éjjel szintén nem alszunk együtt, mert nem szeretném, ha minden fordulásomra felébredne, nem látom értelmét. Másrészt nekem még soha egyetlen egyszer sem oldotta meg a gyerek problémáját, hogy "érezte a testmeleget meg a szívdobogásomat. Azért sír, mert valami baj van, azt kell megoldani. Na mindegy, ez már messzire vezet, és mindenkinek más válik be.

2015. okt. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ilyenkor még normális és ha csak így alszik, hagyd neki. 5-6 hósan érdemes alvástréninget alkalmazni azoknál a csecsemőknél, akik csak cicivel vagy ringatással tudnak elaludni, hiszen egy éves kor környékén már mindkettő nehézséget okoz, viszont minél idősebb, annál nehezebb átszoktatni. de most még hagy, hátha önmagától tanulja meg az önálló elalvást.
2015. okt. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én attól félek igazából hogy túlmelegszik a testemtől, vagy hogy ráhúzom a takarót a fejére.
2015. okt. 5. 21:19
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem olyan egyszerű bántani őket. Ha megpróbálod betakarni a fejét, fel fog ébredni és sírni fog. Nem tudsz benne kárt tenni.


Én ettől függetlenül leszoktatnám erről, amíg ehet, mert nekem is van igényem az alvásra, és a gyereknek sem jó, ha kialvatlan, türelmetlen az anyja.

2015. okt. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az az igazság h sokkal türelmetlenebb voltam. :/
2015. okt. 5. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!