Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A gyermekem kerek, mint egy...

A gyermekem kerek, mint egy kismalac,5 hónapos, és mégis 3x ébred éjjel ENNI. Miért? Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Szóval nem csak anyahiány, meg cicifüggés, hanem slukkol mint aki szomjan akar halni, szinte éjjel eszik a legtöbbet mennyiségre, szerintem! Napközben 3-4 óránként eszik, csak anyatejes. 7,5 kiló, pedig 3,3 kilóval született. 70 cm, igazi kis vasgyúró, nem tudom elhinni, hogy az a baja, hogy nem elég a tejem. Mi lesz így? Megoldja ezt a hozzátáplálás majd? Nem bírom már, hullafáradt vagyok.

8-kor fekszenek a gyerekek, mert ugye van egy 3 évesem is, a nagy is ébred még éjjel, és hajnalban éberen alszik, így amikor a pici nyekken 4-5 óra tájt, tuti felébred rá és vissza nem alszik. Szóval átlag fél 5-kor kelek, 10-kor alszom el, de éjjel 3x negyed órát még fent vagyok, van hogy többet is, ha a fogával is szenved a babóm.


2011. szept. 20. 13:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Üdv sorstárs, nálunk szinte ugyanez a helyzet.

csak 4 hós, 7,2 kg, 70 cm. csak anyatejes.

én már a picivel alszom, és csak odafordulok, amikor lekezdi keresni a cicit. így jó, mert nem ébredünk fel teljesen.

Az esti evésen kívül 4*kel fel enni.


Szivatnak tuti. a lányom nem volt ilyen, ő max. egyzser kelt éjjel.

2011. szept. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld meg hogy éjszaka csak megitatod, mert lehet csak szomjas. Mi ilyen hibába estünk, csak nekünk ez az első hónapban volt... szegénykém csak szomjas volt, én meg adtam neki a tápszert....de nem tudom mondjuk, mert nekem nem volt annyi tejem, kellett tápszer is.
2011. szept. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nálunk is ez volt a kisfiamnál és csak most, a lányomnál jöttem rá arra,hogy a büfi marad bent. Legalábbis,amióta erőt vettem magamon és egy kicsit ringattam és böfizett v pukizott,azóta nem kel 5x, "csak" 2x-3x. (előtte mindig hagytam, hogy ráaludjon a cicire, mert sosem volt hasfájós - valószínűleg azért nem, mert a cici jól megnyugtatta v ha ráivott nem érezte annyira, nem tudom)
2011. szept. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

sztem is csak szomjas. a cici innivaló is, ne felejtsd el.

az én 1éves babám, 2szer kel cicizni-úgyhogy hangosan 'lefetyel' :) szóval ne aggódj,majd ha már minden étkezés ki lesz váltva, el fogja hagyni az éjszakai cicizést. (legalábbis ezt mondja a védőnő, meglátjuk...)

2011. szept. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

ja nem, mindig böfizik és hála istennek ő nem szokott be közénk, kiságyában alszik el. Egyeskét mi is beengedtük közénk, de ő nem tudott elaludni egyedül, és végigrettegtem az első évét, mert így nem lehetett légzésfigyelőnk...most van, ezt nem adom fel :)

itatni próbáltam, de nem fogadja el, kiköpi ha pohárból itatom, ha cumisüvegből akkor addig sír míg ki nem veszem a szájából :D

2011. szept. 20. 13:37
 6/10 A kérdező kommentje:
Az elsőnél 10 hósan hagytuk el a szopizást, de ő 4 hósan már enni nem kelt fel éjjel, csak nyafogni meg cumizni.
2011. szept. 20. 13:39
 7/10 anonim ***** válasza:
Szüksége van még rád. Sajnos ki kell bírni ezt az időt. Az első lányom is 1 éves koráig kelt éjszaka enni.de nem volt szivem elvenni tőle a cicit. szükésége volt még rá. volt olyan éjszaka, h 15x kelt fel. Nagyon fárasztó tudom, de ki kell bírni. Esetleg próbálj meg valami homeós szert adni neki.
2011. szept. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
hány ml-t eszik meg egy nap összesen?valószínűleg meg kellene kezdened a hozzátáplálást,mert nem elég már neki az anyatej.nem lakik jól akkor sem ha dugig esz magát.
2011. szept. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
honnan tudjam, mennyit eszik? :OOO Csak cicit fogad el, nem tudom lemérni! de hát gurul! akkor hogy lehet kevés? :D
2011. szept. 20. 19:59
 10/10 Zsöff85 ***** válasza:
Tuti nem éhes, ez csak egy rossz szokás nála. Ne adj neki cicit akkor abbahagyja és nappal többet fog enni.
2019. febr. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!