Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 6 hetes babám akár 10 órát is...

6 hetes babám akár 10 órát is képes egyhuzamban ébren lenni, tapasztalt calaki még ilyet?

Figyelt kérdés
Ezt már kb. 4 hetes kora óta csinálja és egyre gyakrabban. Az egyhuzamban alatt azt értem, hogy összesen kb. 2x negyed órát alszik a 8-10 óra (hálistennek mindig nappali) ébrenlét alatt. Egyébként ő tök jól érzi magát és nekem sincs ezzel különösebb bajom azon kívül, hogy elég kimerítő, csak kíváncsi vagyok ki járt/jár még így. :)

2015. nov. 24. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Ölben van sokat?
2015. nov. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ilyen volt ennyi idősen, volt, hogy kiborultam, mert aggódtam, hogy baja lesz. De semmi, ő ilyen, majd alakul még.
2015. nov. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen sokat szoktuk felvenni, mert imád nézelődni, rendesen beszelunk hozza, dudolunk neki amugy, de 'tornazni' is sokat hagyjuk a kisagyban haton fekve.. most mar a hason fekvest is neha gyakoroljuk. Szoval a figyelme az ido nagy reszeben le van kotve.
2015. nov. 24. 21:58
 4/8 anonim ***** válasza:

ez sokakkal megesik. de nem azért van, mert nincs szüksége alvásra, hanem mert még nem tudja, hogyan kell elaludni :) és persze nagyon fejletlen az idegrendszere, ami ugye az alvás alatt fejlődik.

nem tudok mást tanácsolni, próbálj napirend szerűen altatni és előbb utóbb megtanulja.

pl. felkel reggel, megeteted, "játszotok" kicsit, na meg megcsinálod a rutint, járkálsz vele a lakásban, kicsit fekszik hason, majd bementek a szobájába és ringatod, vagy újra cicire teszed és ezt így csinálod x ideig :) és mindig minden nap, ezt ismételgeted 3 óráig. így megtanulja, hogy 3 óránként jön egy alvásidő.

ha az esti rutin jól megy, megszokja, hogy fürdés után jün a nagy alvás, akkor azzal is tudsz csalni, hogy délben megfürdeted, besötétítesz, így hosszabban fog aludni egyet :)

na meg a séta, ha délután leviszed, biztos elnyomja a hideg. csak mikor hazaértek, óvatosan vetkőztesd le, hogy ne ébredjen meg!

2015. nov. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az enyémek addig csinálták ezt, ameddig nem találtam meg a módját, hogy hason tudjanak aludni - illetve az első fiam, mert őt nem mertem először hason altatni. A másodikat már eleve azzal kezdtem, de ha hanyadt van, mert nem akar aludni hason, akkor visszafordítom és ha el is alszik kb. 10 perc múlva ébred. Náluk az (volt) a gond, hogy a hasuk, a büfi puki azonnal felébresztette őket, illetve a kezük is "leesett" és megijedtek tőle. Náluk a hason alvás egyedül a nyugis alvás. A nagy mai napig hasra vágja amúgy magát, mindig úgy alszik el, a kicsi pedig 10-11 órát alszik éjjel 2 hónaposan. Csak azért írom ezt, hogy próbáld ki, hátha neked is megoldja.
2015. nov. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ne ölbe tartsátok hanem pl kiságyban, pihenőszékben stb... nekem ölben nem szeretett lenni amúgyse, de ahogy fekvés közben nézelődött mindig elaludt.
2015. nov. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, enyém is ilyen.
2015. nov. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az enyém is ilyen volt, aztán 2,5 hónaposan megtaláltam a megoldást: babakocsi, levegő. Most 4,5 hónapos, ott tartunk, hogy már nem feltétlenül muszáj kitenni, de a babakocsihoz ragaszkodik. Néha megriad, akkor tolok rajta kettőt és annyi. Este érdekes módon sose volt gond, befektetem a kiságyba és alszik magától. Nappal viszont nem marad ott.
2015. nov. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!