Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 16 hónapos gyereket hogyan...

16 hónapos gyereket hogyan szoktassuk az önálló alváshoz?

Figyelt kérdés

Igazából már a kezdetektől elszúrtuk szegénynél, mert soha nem kellett egyedül megtanulnia aludni. Kézben, ringatva altatás, majd fél éves kora óta együttalvás van. Mivel azóta is borzasztó rossz alvó, 10-20 ébredés/éjszaka, ezért felvettük a kapcsolatot az alváslaborral. Ahol telefonon adtak időpontot és emellett elmondták, hogy egyedül kéne aludnia.

Január 20-ig van időnk, hogy átszoktassuk az egyedül elalvásra saját ágyában. Hogyan lehetne ezt humánus módon megoldani?


2015. dec. 17. 08:29
 1/9 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy nem ez volt a terv, mikor megszületett, csak beteg volt eleinte. Sokat voltunk kórházban, ahol vele aludtam, mert máskülönben nem tudtam volna éjjel szoptatni, ha nem alszom bent a kórházban. Szállást nem tudtak nekem biztosítani, így ha elmentek az orvosok, a nővérek engedték, hogy a nagyobbaknak való rácsos ágyban aludjak a kisfiammal.
2015. dec. 17. 08:31
 2/9 anonim ***** válasza:

Miért KELL egyedül aludnia?

Baromi nehéz lehet ám a gyereknek, hogy neki KELL egyedül aludnia, miközben anya meg apa együtt alszik :o

Én sem szeretek egyedül aludni, te sem... nyilván a gyerek sem.


Lesz majd idő, amior igényli az egyedülalvást. Addig bújjatok össze, amíg ezt megteheted. Néhány év, és anya úgyis ciki lesz :o ;)

2015. dec. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Azért kell, mert egyikőnk sem alszik. Volt olyan éjszakánk, amikor 40 percet aludt mindennel együtt, meg olyan, mikor 3 órát és ez múlt héten. Egyszerűen nem megy tovább. Ráadásul én terhes vagyok, mászik a hasamon, belém könyököl, nem jó együtt aludnunk. Az alváslaborban is és a gyerekorvos is azt mondta, hogy egyedül kell elaludnia. Ha ez megvan, utána jöhet a kivizsgálás.

Hidd el kedves válaszoló, nem jókedvemben teszem ezt a gyerekemmel. Nem akarok neki sem fájdalmat okozni, sem lelkileg tönkretenni, de ebben ketten megyünk tönkre. Mindent megkap lelkileg, érzelmileg, nem ezen fog múlni, hogy milyen lesz a későbbi élete, vagy kapcsolatunk.

2015. dec. 17. 10:02
 4/9 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen biztos hogy pár napba fog telni, de érdemes kitartani. Beteszed az ágyba, ott maradsz mellette. Ha felkel visszarakod, lehet hogy 50szer kell megcsinálni, de el fog aludni. Mond neki hogy ott vagy, vigyázol rá, de le kell feküdni aludni. Nálunk 3 napig volt általában mikor valami ujjat meg kellett szoknia. A lényeg hogy ne add fel, és ne vedd magad mellé, érdemes túl élni azt a pár napot. Második nap már könnyebb és így tovább. 20 hónapossan el kellett vennem a cumiját mert ki kellett venni a mandulájat, mindig a szájában volt, de egy este volt csak nehéz, szépen túl tette magát rajta, 3 nap már nem is kereste. Pedig nagy cumis volt, a de muszáj nagy úr. A kórházban egy hetet töltöttünk mert kapnia kellett antibiotikumot. Együtt aludtunk, itthon persze hogy nem akart az ágyába aludni, friss sebbel sírni se lehet hagyni, így velem aludt még egy hétig itthon. Minden volt éjszaka csak alvás nem. Kontrol után, szépen ment vissza az ágyába, volt hiszti, ki akart mászni, de második nap már jobb volt, 3. nap még forgolódott picit, és aludt is. Azóta szépen nyugodtan alszik mindenki. Szerintem az én fiam egyszerűen nem tud velünk aludni, zavarjuk és miattunk ébred. Egyedül simán alszik 11-12 órát.
2015. dec. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#1 vagyok.

én együtt alszom a fiammal. Nem akartam, nekem is voltak a külön ágyra, külön szobára terveim, voltak elveim, de a gyerekem igénye mindezt felülírta. Mondhatni ember tervez...

Néha nagyon mérges vagyok érte, és én sem alszom éjjel jól, mert forog, pörög, rúgdos egész éjjel... de nem adnám semmiért sem azt az érzést, amikor félálomban reggel átöleli a nyakam és ad egy puszit :)


és igen, 5éves létére simán megébred 2-3-4x is éjjel, és olyankor ott kell lennem vele, különben összedől a világ.


Nagy cumis volt ő is, magától rakta le, utána az éjjeli megébredések brutálissá váltak, lényegében minden egyes éjjel hozta a kőkemény pavoros riadásokat.

Nem kívánom senkinek. Fél év után visszaadtam neki a cumiját (és azóta sem vettem el újra, aminek az lett az eredménye, hogy a pavor megszelidült, a cumi pedig 3-4hetente kerül elő 1-2 percre), és megértettem, hogy neki igenis még szüksége van rám éjszaka. Otthon. mamánál nyilván nem, simán elalszik velük is.


Amit megpróbálhatsz, hogy a kiságya mellé teszel egy szivacsot. az olyan, mintha együtt aludnátok, mégis külön. Aztán ezt a szivacsot lehet kicsit arrébb vinni, másik fal mellé tenni, de még a szobában maradni... és így szépen lassan, fokozatosan lényegében kiköltözöl a szobájából.


De ne hagyd sírni! Ne ess abba a hibába, hogy úgyiscsak 2-3 napig sír, aztán majd megtanul elaludni.

persze, hogy megtanul, mert ennyi idő alatt pont rájön, hogy hiába sír, nem mész, nem számíthad rád, egyedül van.

2015. dec. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Hidd el kedves válaszoló, nem jókedvemben teszem ezt a gyerekemmel. Nem akarok neki sem fájdalmat okozni, sem lelkileg tönkretenni, de ebben ketten megyünk tönkre. Mindent megkap lelkileg, érzelmileg, nem ezen fog múlni, hogy milyen lesz a későbbi élete, vagy kapcsolatunk"


Még erre reagálnék.

Nekem baromi nehéz volt elfogadnom, hogy az én fiam nem képes egyedül aludni. Nagyon nehéz volt, feszült voltam, fáradt, ideges... és igen, én is azt gondoltam, hogy teljesen tönkremegyek benne. Ezt gondoltam addig, amíg meg nem értettem, hogy basszus, csak hozzám akar bújni! Hogy lehetek ezért mérges? Hogy tehetem meg vele, hogy nem engedem? Hogy kényszeríthetem egyedül alvásra úgy, hogy én lefektetés után bebújok az apja mellé???

Apa már nagy, ő jobban megérti ;)


(azt meg csak halkan mondom, hogy NE hivatkozz a terhességre, ne éreztesd, hogy azért nem... elég nehéz lesz úgy tenni, hogy örül a kistesónak majd akkor, amikor már kint van. Ne legyen hivatkozási alap a baba.)

2015. dec. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azt hiszem, hiába is magyaráznám, akinek nem ilyen a gyereke, úgysem értené, hogy miről beszélek.

A 2-3-4x megébredés nem összehasonlítható azzal, hogy közel másfél éve nem aludtam egy éjszaka 5 óránál többet, mindezt úgy, hogy egyben 20-30 perceket alszom, aztán felkelek és visszaaltatom a síró, hisztiző gyereket. Néha meg a játékoktól csalom vissza, vagy épp a szekrényből rámolja a ruhákat. Egyszerűen nem tud aludni, ezért kell az alváslabor, de annak meg ez a feltétele, hogy legalább megpróbáljuk az egyetlen olyan dolgot, amit eddig sosem.

Én az, hogy tönkremegyünk mindketten, nem egy érzet. 60 kilóval szültem, most 50-et sem érem el. Foltokban hullik a hajam, már látszik is. A háziorvos szerint a kimerültség miatt.

Úgyhogy légyszi senki nem mondja, akinek alszik a gyereke egy éjszaka 8 órát 2-3-4 részletben, hogy bezzeg ő milyen jól csinálja...

2015. dec. 17. 11:37
 8/9 A kérdező kommentje:
Elírtam, 65-tel mentem szülni, bár nem ez a lényeg.
2015. dec. 17. 11:57
 9/9 anonim ***** válasza:

Úristen Kérdező, ez nagyon durva. Tanácsot nem tudok adni ne haragudj. Az én 20 hónaposom sem tud egyedül elaludni, sem nappal, sem este.

Csak azért írtam, hogy nagyon-nagyon sok erőt és kitartást kívánok neked!

Nagyon kíváncsi vagyok a történetetekre, ha van kedved, majd írd meg!

Boldog Karácsonyt!

2015. dec. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!