Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 5 éves gyerekem nem bír...

5 éves gyerekem nem bír elaludni! Éjszaka is többször kel. Hogyan segíthetnék neki?

Figyelt kérdés
Soha nem volt jó alvó. Kb 4 évesen kezdte átaludni az éjszakát. Az a gondom,hogy hiába fekszik le nem bír elaludni. Forgolódik, vakaródzik, ásítozik, beszélgetni próbál. Ha kijövök a szobájából, akkor nyakig betakarózik és kb 10 perc múlva, mikor már folyik róla a víz, kirohan sírva,hogy nem tud elaludni. Majdnem minden éjszaka felkiabál és át kell mennem visszaaltatni, vagy átrohan trappolva és bevágódik közénk. De ilyenkor is van,hogy 1 óra mire visszaalszik. Van kistesó,aki még éjjel szopizik. Tehát konkrétan egész éjjel fent vagyok. Nem nagyon bírom már. Valami megoldást szeretnék,ha valaki tudna segíteni! Köszönöm

2016. jan. 3. 22:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Eleget vagytok friss levegőn?
2016. jan. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen. De nem számít. Úszni is járunk,abban is elfárad, de az sem számít. Olyan,mintha direkt tartaná magát ébren. Mesét olvasunk,most már relaxációsat. Az sem hat. Mondja,hogy "anya próbálok elaludni, de nem tudok". Tényleg, becsukott szemmel ficánkol.
2016. jan. 3. 22:16
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezzel én is így vagyok, csak a fiam négy éves, kínszenvedés minden este, pedig rengeteget mozog stb. Lehet valamilyen teát kellene kipróbálni, az előbb kerestem rá, a citromfű, roibos illetve a kamilla teát ajánlják. Nem tudom mennyire válna be, holnap kipróbálom a roibost, kamilla nála nem vált be az van itthon, adtam is neki, de attól sem aludt el.
2016. jan. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
megvan a napi ritmusotok? tehát hogy egy időben kel fekszik? alszik délután? én magamon tapasztalom hogy ha felborul a bioritmusom (főleg vizsgaidőszakban) tudok aludni, mire elalszom reggel aztán átaludnám a napot...
2016. jan. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Citromfű tea nem ért semmit. Igen, van napirendünk, kicsi kora óta. Mindegy,hogy alszik e délután vagy sem. Eddig ha nem aludt délután,akkor este 20 perc alatt elaludt az ágyában. De most már mindegy, sehogy sem alszik el.
2016. jan. 4. 09:34
 6/9 anonim ***** válasza:

Nincs nagyon meleg a szobában?


Nem megy a tévé?


Nem ette túl magát, esetleg éhes?


Próbáld ki a meleg tejet lefekvés előtt!

2016. jan. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Testverfeltekenyseg! Veletlenul a kisteso nem veletek alszik egy szobaban? Az 5 eves meg kulon?
2016. jan. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Testvérféltékenység most jönne ki? 15 hónapos a kicsi. Amúgy, lehet benne valami,mert ma éjszaka szintén ébredt, hiszti..."nem tudok visszaaludni csak ha itt maradsz anya, vagy átmehetek". Aztán átjött, közölte,hogy a tesója azért tud aludni,mert mi ottvagyunk vele. Viszont, miután bebújt mellém kb 1 órán át tekeredett,forgolódott, vakarózott,nem tudott elaludni.
2016. jan. 5. 12:21
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is 5 éves a kisfiam.Ő konkrétan nagyon fél a sötétben.Nyakig betakarózik,csurog róla a víz de mivel annyira fél nem takarózik ki.

Ő is rengeteget tekereg,kotyok kb 1 óra mire elalszik.Pedig nagyon fáradt.Éjjel ő is felébred és mászik át az én ágyamba.Egymás mellet van az ágyunk.Nem tudom mi a megoldás de szerintem el fog múlni.Nekem ő a 4. gyermekem és az legnagyobb tesó volt ilyen ő mellé még 9 évesen is be kellet feküdni éjjel.De nála is elmult ő már 19 éves.

2016. jan. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!