Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék egy közeli...

Hogyan segíthetnék egy közeli barátomnak, aki mostanában egyre többször részeg?

Figyelt kérdés
A felesége halálos beteg, közel 2 éve folyamatosan kórházban van. Tudja, hogy nem szabad innia, kijózanodik, és bemegy a kórházba, de már az állása forog kockán.
2009. okt. 17. 16:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szomorú. Sajnos valahol érthető a reakciója, de miért nem mondod neki, hogy próbálja inkább a feleségét elvinni valahova, egy másik városba, másik orvoshoz, kutasson az interneten alternatív gyógymódok, bármi után - ilyenkor már mindent ki kell próbálni, ha az élet forog kockán, és semmi sem drága eladni, ha egy hajszálnyi esély is van a hatékony kezeltetésre! Gyerekük nincs? Annak se túl jó, ha azt látja, hogy az apja iszik.

Légy mellette, ne hagyd sokat egyedül, rengeteget számít egy jó barát támogató jelenléte. Ha már fizikai függőség alakult ki, és a barátod is elfogadja, akkor orvos is segíthet, de itt igazából nem a barátod alkoholizmusát kell kezelni, hanem a kiváltó okot, azaz a feleséget kéne valahogy gyógyíttatni, hátha másutt tudnak rajta segíteni.

2009. okt. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nincsen gyerekük. Köszönöm a tippet. Én is szétnézek a neten!
2009. okt. 17. 21:09
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, legyél vele, amennyit csak tudsz. Még most le tudna szokni, de ha így megy tovább, nincs visszaút. Még a kórházba sem tud bemenni hozzá. Ha hívő lenne, legalább imádkozhatna a feleségéért is, meg magáért is. Nem gondolom, hogy a gyógyulás akkor megtörténne, de legalább egy összatartó, hívő közösségben maga az imádkozás vígasztal, és jóra vezet. Az italozásnál jobb az biztos.
2009. okt. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mikor részeg nagyon hord le mert a felesége még él és számít rá. Ha józan akkor is beszélj nyiltan az alkoholistákról hátha elér hozzá az üzenet.
2009. okt. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy csúnyán hangzik és azt is tudom mennyire össze tud törni egy ember én 1 évig csináltam a testvéremmel minden egyes nap. De tudasd vele, hogy nem ő fog meghalni és majd még ráér magát kinyírni akkor amikor már nincsen rá szüksége a feleségének!
2009. okt. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

08:31 nek


Ez szörnyű lehet, valakinek a testvérét így látni. Bele se merek gondolni. Remélem nem kell ezt megtudnom... Mi a történetetek vége? jól hallom ki a szavaidból, hogy nem jó?

2009. okt. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek!

Tegnapelőtt jött haza megint, tegnap már dolgozott, reggel csak futólag tudtam vele beszélni, de még ma elkapom, és lehordom. Legutóbb mentő vitte el, mert összetörte magát részegen, és ezt is csak utólag tudtam meg, mert a telója ki volt kapcsolva (lemerült). Majd a főnöke szólt, h mi is történt, mikor őt felhívta.

2009. okt. 29. 14:28
 8/10 anonim ***** válasza:
Igazi barát vagy. Sok jót kívánok Neked az életben.
2009. okt. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tegnapi 08.31-es vagyok a testvérem meghalt és senkinek nem kívánom, hogy végig kelljen néznie tehetetlenül, amint egy erős férfi tönkremegy! Ő nekem a bátyám volt sokkal idősebb volt nálam, és persze meg is voltak az ehhez kapcsolodó ellentétek/tudjátok ami szokott lenni bátty és hugi között/ de az alatt az egy év alatt olyan közel kerültünk egymáshoz, mint soha! A kérdés feltevőjének üzenem, hogy kapja össze a barátját nem mondom, hogy szép dolog, de én lehet, hogy kivinném a temetőbe és megkérdezném tőle, hogy ő melyik helyet akarja, mert ha így folytatja az lesz a vége!
2009. okt. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Nagyon sajnálom, ami a testvéreddel történt!

Tegnap beszéltem vele, belátta az igazamat, most nekiugrott, hogy behozza a lemaradását a munkát, és mindent illetően. Úgy látom igyekszik, ma is beszélek vele, meg ha kell mindennap, csak ne tegye magát tönkre. Épp alakítgatom a lakásom, még ott is adok neki egy kis munkát, hogy minél több ideig lefoglalja magát. Így ott van a munkahelye + a maszekjai, meg, hogy nálam segít, nem nagyon marad ideje másra. Remélem legalábbis.

2009. okt. 30. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!