Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hány éves koráról alszik...

Hány éves koráról alszik külön a gyereketek? Jobban alszik külön szobában? Akivel egy szobában alszik a gyerek az a lakás mérete miatt van vagy más okból?

Figyelt kérdés
Kocsi korban egyszerűbb külön szobába szokatni? Kinek mi a tapasztalata? Nálatok hogy van? Vélemények, tapasztalatok?
2016. jan. 11. 23:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
10-es, általában azt pontozzák le, aki a kezdetektől külön szobában altatja a gyerekét. Egyesek számára elképzelhetetlen, hogy mindenki jól tud aludni anélkül is, hogy egymás hegyén-hátán lennének. A szeretet és kötődés pedig nem ezen múlik.
2016. jan. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Korababa volt a lányom, másfél óránként szopott háromhós koráig, így egy szobában aludtam vele. Kb egyéves korában lett saját szobája (egy cuki kis félszoba), de gyakran visszajött még mellénk hajnalban, illetve volt, hogy apa feküdt be a szobájába, mert én akkor már várandós voltam a kistesóval. Szóval inkább napközbeni időtöltésekre volt jó a saját szobája, nem az éjjeli alvás miatt.

Csecsemőként az öcsi is a mi szobánkban aludt, aztán mikor a kicsi 4 hós lett, összetettük a gyerekeket: megkapták a legnagyobb szobát (panel), hogy legyen hely játszani.

Most 6 és 7,5 évesek, még egy szobában vannak a játék miatt. A fiam igényelné már a külön szobát, de a lányom nagyon nem akar egyedül lenni és egyenlőre nem is tudjuk külön bútoroztatni őket, főleg anyagi okok miatt.

Van két félszoba a lakásban, azok lesznek a saját szobáik, de szerintem csak 2-3 év múlva. Addig jobb, hogy van tér együtt játszaniuk.

Amúgy a fiamnak nagyon jó alvókája van, őt nem zavarja a tesó (és semmi egyéb sem), a nővére kicsi korától rossz alvó, és utál egyedül lenni.

2016. jan. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nálunk a lakás mérete miatt velünk alszik de a saját ágyában.Most múlt 3 hónapos de a szopin kivül be nem teszi a lábát az ágyunkba :D

Tökéletesen működik a dolog.

2016. jan. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!