Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Fiam 15 évesen elköltözhet...

Fiam 15 évesen elköltözhet egy saját lakásba?

Figyelt kérdés
Fiam az iskolát másik városban kezdi és az egész család költözött volna de nem találtunk megfelelő lakást és a fiam nem szeretne bejárni így arra gondoltam hogy veszek neki egy saját lakást. Engedett Magyarországon engedett az ilyen? Hogy kiskorú egyedül lakik? Természetesen anyagiakkal nincsen gond igy megfelelő környezetben lakna. Kapna pénzt ételre ruhára számlákra es mindenre. Debrecenről van szó

2015. júl. 9. 08:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
A családnak nem találtatok lakást, de a fiadnak találtok? 15 évesen hagynád, hogy egyedül éljen?
2015. júl. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%

A gyermekvédelmi törtvény előírja, hogy a gyermek életkorának megfelelő nappali felügyeletét, gondozását, nevelését, foglalkoztatását és étkeztetését biztosítani kell.


Veszélyeztetésnek minősül, ha egyedül él.


Szerintem inkább mondd meg, milyen lakásra vágyik a család, segítünk megkeresni a megfelelőt. Ha az anyagiakkal nincs gond, biztos találunk.

2015. júl. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%
Mégha jogilag meg is engedi (bár sztem 16 év alatt nem) a törvény, akkor sem értem, hogy jut eszedbe egyáltalán, hogy a 15 éves fiadat elengedd egyedül élni.
2015. júl. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%
Nem nagyon akarom elhinni,a mit olvasok. Lehet, hogy nálatok az anyagiakkal nincs gond, de valahol valami nem stimmel, az biztos. Nem akkor lakik megfelelő környezetben egy kamasz, ha kap pénzt ruhára, ételre és a számlákra, de minek is magyarázom, ha ezt magadtól nem tudod:(:(:(
2015. júl. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
Kollégium?
2015. júl. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
94%
KOllégium....viccelsz? Bár lehet, hogy vesznek egyet a gyereknek.....
2015. júl. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
81%
MIkor gimis voltam, volt 4 fiú osztálytársam, akik együtt béreltek albérletet (a fiú kollégiumnak borzasztó híre volt és olyan is volt...), de nem 9. osztálytól, kb 11.esek lehettek mikortól albiban laktak együtt négyen.
2015. júl. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
28%

Nem, 15 évesen nem élhet egyedül.

Számomra is fura, hogy ha a gyereknek találnak lakást, akkor a családnak miért nem? Ugyanakkor, ha az anyagiak nem gond, akkor Debrecenben tuti találnának maguknak egy családi házat is, egy megyeszékhelyről van szó könyörgöm, az eladó ingatlanok meg kifolynak a netről annyi van.

Szerintem a 15 éves fiú tette fel a kérdést, aki maga akar egyedül egy lakásba költözni, valószínűleg egy elkényeztetett ficsúr.

Szülei helyében én kollégiumba küldeném, had tapasztalja meg, milyen is az élet, mások is leérettségiztek úgy, hogy koleszban laktak. Ha jól sikerülne az érettségije és felvennék egy egyetemre v. fősulira, akkor talán vennék neki lakást.

2015. júl. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Egy kis ízelítő a kínálatból: [link]


[link]

2015. júl. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
21%

Végigolvastam a válaszokat, és mindenki csak rosszat akar ennek a gyereknek. Nem tudom mire ez a nagy gyűlölet, hisz nem is ismeritek.

Hallottam történetet amikor a gyereknek kellett iskola mellett másodállást találnia, hogy eltarthassa beteg édesanyját. Azt is megtapasztalhatná, mennyivel értékesebb ember lenne belőle. Mindenki a saját hülye 15 éves kölkéből indul ki aki magáragyújtja lakást vagy belefullad fürdőkádba.


Osztálytársam is él a testvérével. Mindketten 18 alattiak és 4 éve élnek így. Ha nem kezdi el naponta látogatni a gyámügy (ezt csak a szegényeknél csinálják), akkor működő dolog. Ha egyszer mégis bekopogtatnának (eddig kihez kopogtattak be?), akkor kitalál valamit, hogy csak átjött látogatóba, vagy te még nem értél haza.

2015. júl. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!