Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nagyon eleven babákat hogy...

Nagyon eleven babákat hogy lehet viszonylag hamar elaltatni?

Figyelt kérdés
Kisebbik lányom 7 hónapos, és egy igazi kis sajtkukac. Nem marad meg az ölemben két másodpercet, azonnal fordul kifelé és nézi, hogy mit lehetne a szájába tömni :-) Az altatás úgy nézett ki a nagyobbik lányommal annak idején, hogy lefektettem a franciaágyra és melléfeküdtem, simogattam és közben énekeltem neki. Viszonylag hamar elaludt. Na ez a kisebbiknél nem jön össze, mivel újszülött kora óta mihelyst lerakom a franciaágyra, megrészegül a nagy szabadságtól és már azonnal teperne, menne, kúszna. Kínlódik, forog, feszíti-löki magát. Nem tudom, miért alakult ez így nála. Se hason-se háton nem jó neki, csak ha mocoroghat. Egy időben úgy altattuk, hogy járkáltunk vele a lakásban és énekeltünk, de az se jó mert közben is most már izeg-mozog, nem lehet normálisan megfogni, harapdál a két kis fogával és tép...volt olyan időszak, amikor beraktuk a pihenőszékébe és fehér zaj ment a youtube-ról (vihar hangok), az bevált pár hétig. Most már tanácstalan vagyok. Eddig legalább szopi közben bealudt, de már az is kezd egyre kevésbé beválni...Hasonló babák anyukái, valami ötlet???
2016. jan. 13. 09:46
 1/3 A kérdező kommentje:
Még azt hozzátenném, hogy 3 hónapos kora óta járunk dévényeshez mert nem szeretett hason lenni és nem emelte a fejét. A dévényes szerint nagyon ügyes, erős, és 1-2 héten belül várható hogy fel fog állni. De ez az altatási probléma nem újkeletű, pedig erre lehetne még fogni.
2016. jan. 13. 09:53
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is olyan eleven, mozgekony, hogy csak sddig pihen, amig szopizik. Elaludni is igy szokott, holott mar masfel eves. Ha anyukam altatja, ő annyira lefarasztja, hogy mar kokadjon a feje, es akkor cumisüvegből gyümölcslevel altatja. Volt mar ra pelda, hogy faradtsagaban friss levegon babakocsiban vagy biciklin a kisülesben vagy hati hordozoban eleludt... Szoval probaljatok meg friss levegon babakocsiban, hatha bejön...
2016. jan. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Babakocsiban imád aludni, és autóban is. Ott azonnal elalszik. De ha abból kivesszük, akkor felébred. Tehát ez az estékre nem lenne megoldás. A nappali alvása is nagyon nehézkes, de amikor megyünk a nővéréért az oviba akkor a babakocsiban oda-vissza alszik egy kb. 40-50 percet.
2016. jan. 13. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!