Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy a csodába bírjátok...

Hogy a csodába bírjátok elaltatni 5 éveseteket 20-21h-kor? Elegem van!

Figyelt kérdés

Este 11h ig mindig fent van! Simogatom, énekelek neki, amit csak akar, de soha nem alszik el normális emberi időben én meg már teljesen kivagyok ettől! Hullafáradtan megyek dolgozni, szeretném mar magam egyszer normálisan kipihenni.


Oké, nem rólam van szó, de akkor is...ki...va....gyok!!

Mit tegyek, hogy elaludjon időben??


2015. dec. 15. 22:59
1 2
 1/14 anonim válasza:
Napközben no alvás.
2015. dec. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nyilván altatják az oviban, amire már nem igazán van szüksége, ezért nem alszik el emberi időben este. A megoldást nem tudom, nálunk is ez volt, amióta sulis, és nem alszik délután, este fél 9-kor már kidől. Itthon addigra már évek óta nem aludt napközben.
2015. dec. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
37%
Gondolom oviba jár ott meg van délutáni alvás, nem mondhatja azt az óvónőnek hogy az ő gyereke nem aludhat...Külön szobája van vagy veletek alszik? Feküdj le korán mondd hogy el mész aludni mert te fáradt vagy sztem egyedül úgy sem akar majd ébren lenni.
2015. dec. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
ovi után vidd el játszótérre vagy akárhova ahol sokat szaladgál... ugy egy kicsit kimerültebb lesz szerintem és jobban fog aludni. A vacsora se mindegy hogy mit adsz neki van ami jobban megterheli a gyomrát van ami kevésbé.. szerintem ugy jobban lehet aludni ha előtte elmegy fürödni. Vegyél neki éjjelilámpát hátha ugy jobb lesz neki lehet hogy fél még a sötétben. :) 16 l
2015. dec. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Az ovi utáni lefárasztás a dolog kulcsa, igen :) Játszótér, játszóház vagy sport.
2015. dec. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%

- Kérd meg az óvónőket, hogy amilyen hamar ébresszék fel.

- Vidd el délután úszni, futni, sportolni. Tuti elfárad.

2015. dec. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
4%

Bár még csak másfél éves a lányom, de ha rajta múlna, ő is késő éjszakáig fent lenne.Mert érdekesebb velünk játszani, mint aludni.

Nekem egy nagyon egyszerű módszer vált be: ha nem akar aludni, akkor bemegyek, csendesen, de határozottan annyit mondok neki, hogy "most már feküdj le és aludj, reggel találkozunk." Ha nem fekszik el, akkor finoman megbököm (felborítom), ezt általában érti és eldobja magát.


Szerintem nálatok érzi, hogy ha nem alszik, akkor még több figyelmet kap, ergo a játszmát ő nyerte. Határozottan szóljatok rá (nem, nem kell kiabálni, csak a hangsúlyból érezze, hogy nem vicc), hogy ennyi volt mára, aludjon.

Ha ott van neki a szórakoztató egység, akkor miért is aludna. 5 évesen már meg lehet tárgyalni velük az ilyet. Ha nem alszik, akkor csendben nézzen maga elé. Úgyis el fog aludni az unalomtól 15 percen belül.

2015. dec. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

Jajj, utolsó, jobb lett volna, ha nem okoskodsz egy másfél évessel....


Nehogy azt hidd, hogy ugyanaz egy másfél és egy 5-6 éves gyerek...

2015. dec. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Ugyanaz mivel a rendszert kiskorban tanítod...ha akkor nem, akkor cseszheted.

Az én lányom 8 éves ,de fél 9kor világéletében kidőlt, kötelező alvás volt velem és kötelező kelés is reggel. Az eleje döcögős volt, most meg már ő kelt reggel..

2015. dec. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk is ez a helyzet, az oviba hiába keltik, és alszik egy fél órát, 10-11-ig nincs alvás. De az oviban nem csak engem érint a probléma, kértük kollektíve, hogy azokat a gyerekeket akik éppen elhagyni szeretnék az alvást, azoknak biztosítsanak lehetőséget arra, hogy csendben vagy egy másik csoportban játszhassanak. De azt a választ kaptunk, hogy nem, mert a fejlődő szervezetüknek szüksége van az alvásra.... Ha a lányom nem alszik napközben, akkor 8kor kidől, fél7kor magától kel. Így, hogy leteszik őket, 10-11kor elalszik, és fél8kor alig akar kelni. Én rendszerint elkések (pont ma nem, szabin vagyok), ő nyűgösen kel, ordítva adom be az oviba.

Amikor én voltam ovis, akkor ez úgy volt megoldva, hogy mi, akik nem aludtunk, csendben nézegethettük a könyveket, rajzoltunk, ilyenek. Most meg az van az oviban, hogy bár fáradtak a gyerekek, de ha legalább azt a 15 perc nyűglődést megvárnák, míg átesik a holtponton, mindenkinek könnyebb lenne.. :( Így én éjfélkor fekszem le, 6kor kelek, én mindig fáradt vagyok :)

2015. dec. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!