Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 2éves lányom éjszaka 5x kel...

2éves lányom éjszaka 5x kel cicizni, hogy szoktassam le erről?

Figyelt kérdés
Köztünk alszik, és éjszaka még 5-6x cicizik éjjel.próbálta apa visszaaltatni, de nem mindig sikerül neki. A mellbimbóm is fáj már. Nappal is cicizik még 10-15x tuti. Amikor eszébe jut. Én szeretném szoptatni, de ez szerintem rengeteg komfortcici. Elég lenne pl reggel és este elalváshoz. Eszik rendesen mindent. Mindig próbálom elmagyarázni neki, hogy most nem lehet. Megérti,csak nem tetszik neki, és elkezd sírni, hisztizni érte. Akár bárhol, boltba, autóba, idegeneknél.. Mit csináljak, hogy legalább éjszaka aludjon?
2016. jan. 23. 10:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%

Nem ártana végre felfogni, hogy te vagy a szülö, ö meg a gyerek és nem neki kellene téged irányítani, hanem normális módon teneked kellene a gyerekeket.


Egyszerüen nem adod oda neki a melledet, két évesen már semmi szüksége szoptatásra, viszont a fejlödésére eléggé káros hatása van.

2016. jan. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

mert elbabásítjátok. pedig 2 évesen már nagyon nem baba. tessék kisgyereknek kezelni, mehet szépen a saját szobájába a saját ágyába aludni, szopi helyett kaphat bögréből tejet.


tudom, most sokan le fognak pontozni, de 2 évesen gyerekekkel foglalkozom és nem sok 2 évest kapok babaként, akik rágni nem tudnak, felállni nem tudnak, kezetmosni nem tudnak, mert picibabának kezelik őket. ez a szopi dolog is ilyen, tök jó, hogy sokáig szoptattad, de már túl vagy azon, bőven megcsináltad, nem kell már ezt folytatni, egy 2 évesen ne csüngjön napi 20x cicin :)

2016. jan. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

2es vagyok. nagyon átjavítani, így értelme sincs :D

2 éves gyerekekkel foglalkozom és sokan hozzák úgy a 2 évesüket, hogy még alap dolgokat sem tudnak mert szerintük még pici baba ;)

2016. jan. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Megérti, ha nem adsz annyit, fokozatosan csökkentsd az általad még elviselhető szintre. Először nappal hagyd el, aztán az éjszakákat, éjszaka is mondhatod, hogy majd reggel, én lányom már megérti, hogy csak reggel kapja a kakaót, szintén 2 éves, ciciről már leszokott magától szerencsére néhány hónapja.
2016. jan. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%

Olyan furcsa, pár naponta előkerül ez a kérdés. Egy 2 éves gyereket nyugodtan le lehet erről szoktatni, főleg, hogy neked is teher. Persze, hogy sír, hisztizik, minden 2 éves ezt csinálja, ha valami nem úgy történik, ahogyan ő azt elképzelte, de ahogy nem lesz attól lelki sérült, hogy a hisztije ellenére nem kap naponta 20 db Túró Rudit, ugyanúgy attól sem lesz semmi baja, ha nem adsz neki cicit minden nyekkenésre. Megszokta, nem baj, van ez így, de le lehet szoktatni. Te is tudod, hiszen írod, hogy ennyi idősen legfeljebb reggel-este kéne szoptatni, hát határozd el, hogy ezentúl így lesz, és harcold meg vele. Te vagy az anyja, be kell vállalnod pillanatnyilag népszerűtlen döntéseket is vele.

Az enyémek már kicsit nagyobbak, de folyamatosan vesznek fel ők is rossz szokásokat. Tapasztalat, hogy ha elég erősen elhatározom, nagyon rövid idő, néhány nap alatt lehet fordítani rajtuk.

2016. jan. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nappal próbáld meg először ritkítani a komfortszopit szerintem. Figyeld meg, hogy milyen igényei kielégítésére használja, és próbáld meg mással pótolni.

Pl sok játákkal, összebújással, énekléssel.

2016. jan. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
46%
reg ki kellett volna szoktatni magatok kozul...ket evesnek reggel este??? dehogy. tessek levalasztani nem szopolis baba mar, hanem egy kisgyerek! egy-masfel eves koraban.meg kellett volna mar ezt lepni, nem szabad megvarni vele az amugy is kemeny dackorszakot. lepontozokat udvozlom
2016. jan. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Őszintén, én arra vártam, hogy majd ő leválasztja magát... Annyira rossz nézni, mikor sír, hüppög mert nem adok cicit. Nagyon rossz anyának érzem magam akkor.
2016. jan. 23. 20:55
 9/13 anonim ***** válasza:
47%

Előbb-utóbb nyilván magától is elválasztódna, de hidd el, nem vagy attól rossz anya, hogy nem óhajtasz 5 éves koráig várni... Az emlősállatok is ellökik maguktól a kölykeiket, amikor már túl nagyok a szoptatáshoz.

A 2 évesek meg mind nyafognak valamiért, ez egy ilyen korszak.

2016. jan. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Összedől a világ, ha hisztizik? Nem, hát akkor?! Inkább tanítsátok ti meg neki a csalódást, mint az élet, amikor már a pofon hatalmas lesz.


Ha nyafog, az ő baja, majd megszokja. 2 évesen maúgy sem kell, hogy a melleden lógjon, TE tartod őt babastátuszban, mert képtelen vagy erelyesen fellépni.

2016. jan. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!