Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy szoktassam le arról a...

Hogy szoktassam le arról a babát, hogy vicinity aludjon el este és éjszaka?

Figyelt kérdés
3 hónapos a kisfiam. Az utóbbi időben hiába szopizott akár egy órát is vagy többet, amikor letettem, felébredt. Pedig már a szopipárnán jó ideje aludt.. Így még utána nyugtatni ringatni kellett. Úgy érzem, hogy ìgy semmi értelme annak, hogy szétülöm a fenekem állandóan.. Légyszi segítsetek ötlettel. Köszönöm előre is!!
2013. júl. 23. 21:05
 1/5 A kérdező kommentje:
Hm..okostelefon okoskodik. Szóvan "ne cicin" aludjon el.
2013. júl. 23. 21:07
 2/5 anonim ***** válasza:
37%
Nem hagyod a cicin aludni, beteszed az ágyába, és otthagyod. Kicsit sír, majd elalszik.
2013. júl. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Érdekes, nekem pont 3 hónaposan hagyott fel a cicin elalvással. Sajnos azóta kész káosz minden altatás, szóval én kicsit visszasírom azokat az időket :)

De hogy hasznos is legyek: Nem lehet, hogy rossz periódusban próbálod lerakni? Mikor a babák elalszanak, akkor még 20 percig felületes alvási szakaszban vannak, amikor könnyen felébrednek, és csak újabb 20 perc után jutnak el a kb. 40 perces mélyalvási szakaszba, amikor is már simán el lehet szökni, sőt, átrakni a kiságyba is akár, tuti nem ébred fel :) Csak figyelni kell a jeleket, mikor alszik már mélyen (nincs szemmozgás és grimaszolás, halk lélegzet stb.), esetleg nézni az órát. De a kajálási idejét ne számold bele!


Ha mindenképpen le akarod szoktatni, az sajnos síràs nélkül nem fog menni, még ha olyan drasztikus nem is leszel, mint a fenti válaszoló. Helyettesísd a szopit más ellazulással: ringatás (ez mondjuk később csak rosszabb lesz), simizést stb.

2013. júl. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kedves 1. válaszoló! Létezik az, hogy kicsit sír..majd elalszik? Én attól tartok, hogy órákat fog üvölteni és nem aludni.. a cìmu nem megoldàs, egyáltalán nem fogadja el..
2013. júl. 24. 02:47
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves 2. válaszoló! Szóval vhogy akkor kellene letennem, amikor szopit befejezte és eltelt már 1x 20 perc?
2013. júl. 24. 02:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!