Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Egyre kevesebbet alszik a 8...

Egyre kevesebbet alszik a 8 hónapos fiam. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

2 héttel ezelőttig frankón aludt, nappal egyszer 1 órát, egyszer meg 1,5 órát, az éjszakát átaludta. De mostmár ott tartunk, hogy tegnap nappal egyszer aludt fél órát, egyszer 20 percet, éjjel meg felkelt 3x.

Anyatejes, a főzelékeket/zöldséget nem eszi meg, csak gyümölcsöt meg tejpépet. Sajnos nem tudom úgy csinálni, hogy pl. a tízórait váltom ki gyümölccsel a többi meg szopi, mert csak keveset eszik, néhány kanállal. Szóval pl. tegnap délelőtt evett szilvát+szopi, délben banán+szopi, délután körte+szopi, este tejpép+szopi.

Ha éjszaka felébred mindig megszoptatom, vissza is alszik; de sokat szopik, úgyhogy lehet, hogy éhes. Nem tudom.

Azt hozzá kell tennem, hogy most már nem szeret háton feküdni, tegnap éjjel is mindháromszor arra keltem, hogy a hasán játszik.

Van 4 foga, de most nem fogzik.

Mi lehet ez? Bármilyen tanácsot/hozzászólást szívesen fogadok!



2016. febr. 23. 08:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Engem vagy egy hónapig "gyötört" a lányom ilyesmi idős korában azzal, hogy napközben 2x-3x 20-30 perceket aludt, úgyhgy elég korán, 9-10 hónapos kora körül átálltunk a napi 1 alvásra. Akkor egy darabig nagyon jókat aludt, 2-3 órát ebéd után.
2016. febr. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem attól hogy épp nem látszik, hogy jön a foga, simán lehet hogy az nem hagyja aludni. Nálunk ez az időszak 5 hónapos korától 10 hónapos koráig tartott. Addig úgy aludt hogy 5x fél órát, 4x fél órát majd 4x fél órát ahogy nőtt. Aztán átállt a 2 alvásra és akkor volt hogy egyik alvás fél óra, a másik jó esetben 1 óra, vagy ha nagyon szerencsém volt 1,5, de az volt a legjellemzőbb hogy 2x fél óra. Mikor kibújt a 4 foga jött pár hét szünet, akkor kezdett el hosszabban aludni megint, ekkor délelőtt és délután is aludt 1-1,5 órákat. Aztán ahogy jöttek a következő fogak megint ugyan ez. És az éjszakák is hasonlóan rosszul alakultak mint nálatok. Valamint még ami lehet, hogy most tanult meg valami új mozgást. Nekünk az is bezavart, ez az időszak volt amikor eljutottunk a fordulástól a mászásig. Nagyon intenzív időszak volt. Ja igen, a fogzásra még egy picit visszatérve, nálunk kb. december közepén kezdődött a nem alvás megint és januárban jött csak ki a 4 következő foga. Tehát majd 1 hónapig gyötörte. Most hál istennek nyugi van, de szerintem lassan jönnek az őrlő fogak... addig próbálok minél többet előre aludni. :)
2016. febr. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. febr. 25. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!