Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nem fogja megszokni, hogy...

Nem fogja megszokni, hogy velünk alszik?

Figyelt kérdés

Van egy 8 hónapos gyerekem. Eddig egész jól aludt, de kb. 3 hete nappal csak az ölemben hajlandó aludni (ha beteszem a saját ágyába, akkor egyből kinyílik a szeme), éjszaka meg háromszor felkel, de nem mindig sikerül visszaaltatni, ilyenkor feladom és berakom a mi ágyunkba. Velünk alszik szépen, nem kel fel.

Gondolom most van nála mozgásfejlődés stb., de izgulok, hogy nem e fogja megszokni ezt az alvás dolgot. Azt olvastam 3-4 hétig tart amíg ilyen rosszul alszanak a gyerekek ilyenkor.

Szerintetek?



2016. febr. 25. 09:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem. Nálunk is ez volt egy nagyobb műtét után, kb. egy hónapig mindig beraktam magunk közé az első felsírás után. Most kezd visszaszokni az ágyába. Már hajlandó magától is elaludni benne és ha fel is kel akkor nem sír annyira és könnyebb visszaaltatni mint előtte.

Kettőnk közül inkább nekem hiányzik az együttalvás, jó volt mikor hozzámbújt, de kényelmesebb szerintem neki az ágyában :)

2016. febr. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Van amelyik gyerek hozzászokik és van amelyiknek csak néhány hetes dolog. Nálunk több ismerősnél is csak nagy nehezen 5 éves kor körül sikerült külön rakni de akkor is egy szobába.


2 évesünk csak velünk tud este elaludni, ráadásul ha mindketten ott vagyunk. Most költözünk majd ott szeretnénk külön szoktatni szép lassan mert elég kényelmetlen így aludni. Ha már ehhez szokott mi szeretnénk nem sírással megoldani, mi rontottuk el most nem szeretnénk ha miattunk rossz lenne neki, délután már szépen elalszik egyedül, úgyhogy haladunk, reméljük az új kis szoba segít :D

2016. febr. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

én nem tartom jó ötletnek, szerintem hozzászokik, nem egy ismerősöm van akik kínlódtak az átszoktatással aztán inkább ráhagyták és 5 évesen is velük alszik.

Ráadásul én nem hiszek abban hogy anya és baba is jól tud aludni ha állandóan egymásra kell figyeljenek az ágyban.

De ez az én véleményem, lehet hogy a Te babád pont kivétel lesz és nem szokik hozzá. 2-3 nap még oké lenne, 3-4 hét szerintem sok

2016. febr. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hát ez az, szerintem is sok a 3-4 hét, eléggé parázok. :-(
2016. febr. 25. 13:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne parázz. Lehet most jött elő nála a szeparációs szorongás, a közeledben érzi magát biztonságban. Valamikor ilyentájt jönnek rá, hogy anya és ő két külön személy, persze hogy megijed hogy egyedül van a nagyvilágban. El fog ez múlni. Ha mindig következetesek vagytok és berakjátok az ágyába, akkor majd eljön az idő amikor nyugodtan átalussza az éjszakát és nem kell kivenni közétek. Gondolj arra ilyenkor hogy pici, egyedül érzi magát, fél, te kellesz neki hogy megnyugodjon. Ez nem tart örökké :)
2016. febr. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi! Remélem, hogy így lesz. Nem nagyon van bajom azzal, hogy köztünk alszik most, csak nem akarom hogy megszokja és utána már ne aludjon egyáltalán a saját ágyában.

De remélem nem fog átszokni, mert este mindig a saját ágyában alszik el, csak hajnalban (ha nem tudom visszaaltatni) rakom át.

2016. febr. 25. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!