Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 1,5 éves a fiam és autós...

1,5 éves a fiam és autós hordozóban ringatom pár hónapos korától el. Elalszik 5 perc alatt, de szeretném már leszoktatni erről. Sikerülhet valahogy?

Figyelt kérdés
Egyedül elalvásra suoktatnám. De ha nem szoktatnám, akkor is eljön majd az idő, hogy magától is elalszik egyszer ugye? Jól gondolom?

2016. febr. 29. 17:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Nappal is és este is így altatod? Ha éjjel felébred, akkor vissza tud aludni? Mert ha éjjel nincs gond, akkor a gyerek képes máshogy is elaludni, csak az elalvási rituáléja a hordozóban ringatózás. Ezen sokkal könnyebb változtatni (és magától is változtathat rajta).
2016. febr. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
sajnos éjjel is ha ébred abban ringatom vissza. :( máshogy nem tud visszaaludni egyelőre.
2016. márc. 1. 09:01
 3/5 anonim ***** válasza:
1,5 évest autós hordozóban? azt meg hogy?
2016. márc. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 LadyLoss ***** válasza:

Nyilván nem fog 5 évesen is abban ringatózni elalváskor. Ha most neked ez még kivitelezhető és ő sem hajlandó még változtatni, akkor várj még. Ha viszont egyszer úgy döntesz, eljött az idő mikor átszoktatod, akkor légy következetes. Ha elhatározod magad, ne engedj belőle. Talán sírás lesz és hiszti, de el fog múlni. Alakítsatok ki új szokásokat. Az esti fürdés, vacsora, altatás-mese olvasás, hátsimi, kinek mi tetszik- legyen mindig mindenkor ugyan úgy. Tedd el az autós ülést. Ne is legyen rálátása a fiadnak, és te se csábulj el. Ringasd kézben ha még bírod, mondogasd neki, hogy nagyfiú, van szép ágya, anya keze elfáradt, a hordozó már kicsi. Teremts neki megnyugtató körülményeket. Halvány fény esetleg, nyitott ajtó, és sok, sooook türelem. Tiltakozni fog, hiszen neki ez a mostani a teljesen természetes, nem fogja rögtön megérteni mért szeretnél változtatni.

Ha látja rajtatok a bizonytalanságot, akkor próbálkozni fog, de előbb utóbb megszokja.

Kitartás!

2016. márc. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem most lesz egy éves a kisfiam. Többször változott az elalvási rituáléja, de mindig alkalmazkodtam hozzá. Mikor kicsi volt, mindig "szoptatós" pózban ringattam (én hívtam így :)) Aztán ahogy kezdett egyre nagyobb lenni, nem maradt meg úgy, nem tudtam mi a baja. Pózváltás, kifelé nézve aludt el. Nagyon sokáig így ringattam, de aztán az esti elalvás előtt csak forgolódott ki a kezemből. Megpróbáltam lerakni a kiságyba, hogy megnézzem mit reagál és azóta az esti alvása abból áll, hogy elforgolódik magának az ágyban. Most már a délutáni alvásnál sem jó neki ha ringatom, hanem csak leülök vele szépen, ő jól befúrja magát az ölembe és így alszik el, vagy kómázik be :) és utána leteszem a kiságyba és alszik. De van, hogy eleve a kiságyban próbál elaludni. Szóval szerintem ő fogja jelezni, hogy mire van igénye. Ha úgy látod, hogy ez a jó neki így, szerintem is várj még, majd változtat rajta, amikor ő úgy érzi. Kitartást! ;)
2016. márc. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!