Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 3 hónapos babámat eddig...

3 hónapos babámat eddig körülbelül 20 perc alatt le tudtam tenni aludni, és reggelig nem is ébredt. Az éjszakát most is átalussza, de egy rémálom a fektetés. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Körülbelül 6 hetes kora óta a fürdés utáni szopiba bele is aludt a kislányom, és tehettem is le, 8 hetes kora óta pedig egy hangja nincs reggelig (előtte is csak egyszer kelt). Igaz, nappal szinte egyáltalán nem aludt 1 hónapos korától, pedig fáradt volt, látszott rajta, de sehogy sem aludt.Ha mégis, akkor 10 percet a cicin. Olyan két hete ezt sikerült megoldani, ugyanis babakocsiban hajlandó aludni napközben tűrhető ideig. Ha látom, hogy fáradt, berakom, kicsit tologatom (akár a lakásban is), és alszik.


Viszont nem sokkal ezután a szinte percre pontos esték elkezdtek borulni. Fél 7-kor van fürdés, 7 körül fekvés, délután 5 után ezért már nincs alvás. Ez eddig úgy nézett ki, hogy fél 6 után már nyűgös volt, kihúztuk negyed7-fél7-ig, megfürdettük, szoptattam, és cicin el is aludt rendesen. Na mostanában szintén elalszik a cicin, de ahogy leér a kiságyba, ébred. Van, hogy nem ébred egyből, alszik fél-háromnegyed órát, ekkor kel fel egy pukira vagy kakára, és utána képtelenség visszaaltatni. Mindent ugyanúgy csinálunk, nem értem, mi lehet a baj.

Két tippem van: hozzászokott nappal, hogy babakocsiban ringatva altatjuk, és ez kéne este is, vagy pedig túl kipihent, mióta nappal is alszik.


Szerintetek? Mit tehetnék, hogy aludjon este?


2015. okt. 14. 21:30
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, azt még hozzátenném, hogy a nappali alvásai így is felületesek, egy másfél órás alvás alatt többször kell kicsit megrázni a babakocsit, mert ébredezik.
2015. okt. 14. 21:38
 2/5 anonim ***** válasza:

túl kipihent? egy 3 hónaposnak legalább 3 óránként kéne aludni!

szerintem meg pont az a baj, hogy túl fáradt, még így is. nem jó, hogy nem hagyod aludni, nyugodtan aludhatna még egyet, azért a 7 órai lefekvés elég korai, pléna ha hozzávesszük, hogy 2 hét múlva még csak lesz...


szerintem hagyd aludni a fáradt, bővel elég ha 8-9 körül van fekvés, egy ilyen kicsi babánál pár hetente változik az igény

2015. okt. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

De hol látod, hogy nem alszik 3 óránként? 5 körül felébred, és 7 körül kellene elaludnia. Akárhogy nézem, ez két óra, amiből fél óra kb. evés. Ha 5 után is alszik még, akkor sehogy sem alszik el este. de egyébként nem is nagyon jelzi ilyenkor, hogy álmos lenne, ő másfél órákat fent van mindig két alvás között. Most is ez a helyzet, másfél órát elvan, jelzi, hogy álmos, akkor fürdés, cici, alvás. Lenne, ha elaludna, mint eddig, de nem alszik.

8-9-ig meg nem tudom kihúzni, próbálkoztam azzal is, de fél 7 körül jön a nyűglődés, viszont az istennek nem alszik el ilyenkor már, mert tudja, hogy fürdés jön (kezdetektől így van mindig).

Azért sem hiszem, hogy túl fáradt lenne, mert amíg egyáltalán nem aludt szinte nappal, simán elaludt este.

Valami nem jó, mióta nappal aránylag normálisan alszik. Lehet, hogy a babakocsi lesz a hiba, de anélkül nappal esélytelen, akkor semmit nem alszik.

2015. okt. 14. 22:07
 4/5 anonim ***** válasza:
A baba tempója kicsit más mint a miénk...neki nincsenek órák talán még ejjel-nappal sincs.... Próbálj meg hozzá igazodni. Aludjon amikor akar, fürödjön amikor éber, egyen amikor éhes. Egy 8 hetes babától ne várd el hogy egy felnőtt életritmusáhot igazodjon mert nem fog tudni. Illetve nem tudom anyatejes vagy tápszeres e a baba de az éjszakai kelés teljesen normális sőt szükséges lenne neki.
2015. okt. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Öhm... ezt a választ biztos, hogy ide akartad írni? Mert az én babám nem 8 hetes, hanem 3 hónapos, írtam, hogy szoptatom, hogy átalussza az éjszakát (tehát van neki nappal és éjszaka amúgy), és sehol nem írtam, hogy nem akkor eszik, amikor akar, sőt, igény szerint szoptatom (más kérdés, hogy ez neki beállt 3 órára magától).
2015. okt. 15. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!