Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Pár napos babánk csak az...

Pár napos babánk csak az ágyunkban alszik jót éjjelente. Át tudjuk még szoktatni valahogy a sajátjába? Ti mit tettetek?

Figyelt kérdés

5 napos, szerda óta vagyunk itthon. A kórházban a szobánkban aludt, a férjem ágyfele mellett (ő látta el főleg, nekem nagyon fájt mindenem).


Amióta hazajöttünk, a nappaliban alszunk a férjemmel, a babaágy meg mellettünk van. A baba vagy hajnal 4-ig üvölt végig (pedig rendesen eszik, büfizik, van széklete) vagy pedig ha betesszük az ágyunkba, azonnal elalszik és átalussza az éjszakát.


Tápszeres, 3-4 óránként eszik normálisan, ha velünk alszik, éjjel nem is ébreszt minket, hogy éhes.:)


Nappal édesdeden alszik a kiságyában. Hogyan tudjuk átszoktatni éjjelre is a saját kiságyába? Persze, lehet, hogy most még nem szokja meg az együttalvást, de a férjem csak 3 hónapig van itthon velünk, nem akarom, hogy pont az átszoktatáskor kelljen korán kelnie.:/


Az együttalvást hosszú távon nem szeretnénk semmiképp, mert félünk, hogy ráfekszünk és egyébként is, a légzésfigyelő nem véletlen találmány.:) Meg majd szeretnénk visszatérni a saját szobánkba, ágyunkba egy idő után.



2016. márc. 12. 08:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Én úgy próbálnám, hogy elringatom, utána az ágyába teszem, a lényeg, hogy a saját helyén ébredjen. Úgyis érezni fogja, hogy ha sír, azonnal ott vagytok.
2016. márc. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
Az elején nàlunk az volt a baj h az éjszakai szoptatàs közben elaludtam mindig ìgy köztünk aludt a baba. Úgy oldottam meg hogy visszaköltöztünk a sajàt szobànkba és ìgy kellőképp ébren voltsm màr mire àtmentem hozzà éjjel. Szépen megszokta és màr 3 hónapos kora óta elalszik egyedül az âgyàban, bàr még éjjel mindig kel 2-3 alkalommal( fogzàs) kitartàs kell hozzá Az első pár nap nehezebb de utána megszokja a baba
2016. márc. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%

Jaj, még nagyon Picike, legyél vele, és a közelében minél többet. Ha ez megnyugtatja, márpedig minden babát megnyugtat. De persze, ahogy érzed.

Érdekes, nekem eszembe sem jutott külön aludni tőle az első időkben. Viszont elhatároztam, hogy amint látom rajta, hogy készen áll rá, a kiságyába szoktatom éjjel is, de 2 hónapos korától mindenképp.

Nálunk nagyon könnyen ment szerencsére, év eleje óta egyedül alszik el a kiságyában esténként. Eleinte nyűglődött, volt, hogy 1,5 órába is beletelt, mire elaludt. Fokozatosan szokott ahhoz hozzá, hogy esti fürdés-evés után rögtön be tud aludni. Most lesz 5 hónapos, 3,5 hónapos kora óta már csak nagyon ritkán kell bemenni hozzá (akár többször is), hogy a cumit beadjuk a szájába, illetve lenyugodjon az elalváshoz.

2016. márc. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3:sajnos a csaladban nagyon sok rossz pelda van. A noverem es a ferje az 5 es 3 evessel alszanak egyutt meg mindig. Es oszinten nagyon megijedtem, hogy mi is ide jutunk.:) nalunk biztosan mas a gyerek, mert mindkettonkhoz ugyanugy kotodik, nem erzem, hogy csak ram van szuksege.


2:nagyon jo otlet, ezt megbeszeljuk!:)

2016. márc. 12. 11:08
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez volt

Nappal szépen aludt a saját àgyàban este meg velünk

(Egy hónapos koráig )

Ha elaltattuk àt raktuk a saját ágyába 😊 Észre sem vette a változást

2016. márc. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
37%

Még nincs veszve semmi! Még időben vagytok. Olvastam egy könyvben, hogy kb 3 nap, mire az elrontást kijavítod. Tapasztaltam is. Szerintem azt csináld, hogy ringasd el, és amikor elalszik (kb 20 perc, mire a mély-alvás stádiumába kerül), akkor rakd le aludni a saját ágyába. Amikor megébred és sírni kezd akkor vedd fel, és újra ringasd el, és mikor megnyugodott akkor tedd be a kiságyba. Ha kezdi előröl akkor kezd te is előröl! Nehogy vidd magaddal, mert akkor tényleg úgy jársz, mint a rokonaid. Lehet, hogy 3 napig fog tartani, és lehet macerás, de megéri, mert később jobb lesz, neked is, és neki is.


A lényeg a kitartás! Hidd el! Bármilyen nehéz is, de így kell, így működött nálunk is. Jelenleg a fiam 11 hós, és ha néha odaveszem magamhoz nem tud elaludni, a saját ágyában meg kb 5 perc és alszik.

2016. márc. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Magától rendbejött a dolog. A következő éjjel már beköltöztünk a szobánkba és azóta végigalussza az éjjeleket, 23:00-kor kel csak enni,7-kor mi keltjük legközelebb.:) Túl korai volt az ijedtségem, belátom.:)
2016. márc. 20. 15:56
 8/8 anonim ***** válasza:
Örülök nektek :)
2016. márc. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!