Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Altatás? De hogyan? Teljesen...

Altatás? De hogyan? Teljesen kétségbe vagyok esve!

Figyelt kérdés
3 hónapos a babám. Rituálénk megvan: miután felkel az előző alvásból 4 körül kicsit játszunk, majd jön a babamasszázs, fürdés, öltözés, mese, esti szoptatás. Aztán itt jönne az alvás, ami vagy jön vagy nem. Szerencsésebb esetben 7-8 körül az etetésnél elalszik, de ez a ritka. Jellemzőbb, hogy elalszik, beteszem a kiságyba majd 10-20 perc múlva felkel és sír. Persze hulla fáradt, mert ásítozik, de a szeme ki van pattanva és sehogy sem akar lecsukódni. Ha magam mellé veszem akkor is sír, ha ringatom akkor is. Akkor nyugszik meg, ha sétálok vele a lakásban és nézelődhet (közben persze óriásiakat ásít. (Ezzel két bajom van, most még csak 6 kilós, de mi lesz később, plusz ettől ő nem alszik el, hanem az érdeklődése ébren tartja órák hosszat.) Próbálom a szobából nem kivinni és sötétben tartani, de úgy ordít mint akit nyúznak. Az utóbbi két éjszaka már úgy aludt el, hogy magam mellé vettem pár órás cipelés után és szabály szerűen le kellett simogatnom a szemhéját 2 másodperc alatt elaludt, de csak mert már tényleg kimerült volt. Majd még 3szor felriadt álmából (beindult az átkaroló reflexe). Ha elalszik akkor álom baba, mert 12 órát alszik és 1-2szer kel és ha éjszaka nem alszik el az evés közben és visszateszem az ágyába akkor sem szól egy szót sem hanem elmocorog, majd elalszik. De este ezt lehetetlen nála elérni. Nappal meg kizárt. Olvastam csomó könyvet, de egyik sem segített. Nappali alvása kb 20 perc és vagy két óráig kell küzdeni hogy aludjon. Közben fáradt, nyűgös. Már a sírva hagyást fontolgatom, de nem visz rá a lélek - félek, hogy a jó szokását, hogy éjjel nem sír felborítaná, ha próbálkozunk és nem működik. Az ő érdekében, hogy kipihent legyen azonban valamit tennem kell. Néha sikerül nyitott szemmel letennem nappal és el is alszik, de ez 3ból egyszer van. Plusz nehéz nála elérni hogy révedező legyen a tekintete. Mert ő mindig érdeklődve néz... Ringatni már nem is hagyja magát... Valaki tud javasolni valamit?
2016. márc. 18. 08:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem fáj a pocija? Ha igen,hamarosan túl lesztek rajta. Valami miatt nem tud aludni. Esetleg méred? Jóllakik? Eleget szopizik?

Nézted az ínyét? Nem jön a foga? Büfizik rendesen szopi után?

2016. márc. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem sokat van ébren. Az én babám alkalmanként hasfájós emiatt rossz alvó, rosszabb napokon amikor magához képest keveset alszik csak akkor egy rémálom az altatás.

Amikor 3 hónapos volt mindennap járkálni kellett vele különösen estefelé. 100%, hogy alváshiány volt mert szinte végigaludt 2 napot (nagyon sokat altattam és amikor felkelt visszaaltattam) a harmadik napra újra kisangyal lett.

Most ugyanez már nem megy 5,5 hónaposan, sajnos volt vagy 2 rossz hasfájós éjszaka meg mozgásfejlődés miatt alig bírtam elaltatni és megint összegyűlt egy kis alváshiány. :'( Most pl csak a szobájába vittem be már úgy tűnt mint aki tiltakozik az altatás ellen de azért csak nyer az álmosság és elaludt, de gyakran nem hajlandó, különösen késő délután attól függ milyen rossz volt a nap.

Ha dörzsöli a szemét és nyafog késő letenni a babát, hamarabb kell, amikor lelassul. Mert ha rendszerint túlfárad akkor alváshiány a vége az pedig egy ördögi kör mert nehezen és rosszul alszik miatta ami meg tovább ront a helyzeten.

Én a kétségbeesés határán vagyok már néha amikor 3 hónapos volt még könnyebb volt ezt megoldani.


Ami nekem azért bejön: visszaaltatás. Ha sose alszik 20 percnél többet nappal akkor valószínűtlen, hogy 20 perc után álomhang lenne. Állj az ajtóba és első hang után altasd vissza mert az még félálomban van és sokkal könnyebb eset egy idő múlva fel se kel és megnyúlik az alvása. Nekem kettőt sikerült és lassan, de javul a helyzet, igaz 4 alvásból 3 lett de összességében sokkal jobb, már az első nap után az éjszakai 10 ébredésből max 2 lett.

Ha babakocsiban tovább alszik akkor 2x vagy 3x is be lehet vetni, eleinte nekem ott is felkelt 30 perc múlva de pár nap után már nem kelt fel, ahogy egyre kevésbé volt kimerülve szegény.

Ha sír altatás közben nem kell mindenáron elhallgattatni, amikor 3 hónapos volt a babám rendszer lett abból, hogy ordított a kezemben pár percet de a szokásos módon altattam tovább szórakoztatás helyett és pár perc sírás után elaludt. Még ez hozott nagy változást, ezután kezdtem sokat altatni és lett eredménye a visszaaltatással együtt, akkor a babakocsi nem jött be mert ott is ordított, már most inkább az.

2016. márc. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A hasfájása elmúlt már, mert már nyugisan szopizik (akkoriban evés közben is a lábát rángatta) és ha beszélek hozzá, szórakoztatom akkor vigyorog. Csak ha altatással próbálkozok akkor ellenkezik. Pedig nem hinném, hogy egy 3 hónapos (igazából még nincs 3 hónapos - 1 hét múlva tölti) baba 4-5 óra ébrenlét után még nem álmos (főleg hogy ásítozik is nagyokat). A fogán én is gondolkodtam, de még kicsinek gondoltam hozzá (nagyon nyálzik - napi többször kell öltözni és két ökle a szájában van) - plusz itt is ha nagyon fájna gondolom nem nyugodna meg, ha sétáltatom vagy beszélek hozzá. Enni biztos eleget eszik, mert akkor fejezzük be mikor ő fordul le a ciciről és már 6 kiló fölött van (3450-el született). Plusz ha felébred megkínálom, de elutasítja néha cumizásra használja ilyenkor. Mikor kiveszem akkor sem böfizik, hiába veszem a vállamra. Mi úgy látjuk a párommal inkább csak borzasztóan kíváncsi és nem akar semmiről sem lemaradni. Ha sétálok kikönyököl a karomra és kukkol minden felé - közben természetesen hatalmasokat ásít, de a szeme nem kezd el lecsukódni. (Sajnos a sétára a hasfájás miatt szoktattuk rá, mert akkor nyugodott meg, ha mozogtunk és ringattuk - most meg ezek szerint nem tudjuk elhagyni).
2016. márc. 18. 09:03
 4/6 A kérdező kommentje:

2-es! Én is az alváshiáynra gondolok. Most a frontok előtt minden délután aludt 2-5ig 7kor pedig már ágyban is volt és fel sem ébredt. Két napja azonban egyfolytában felkel és napközben sem tudom altatni rendesen. Mindig felriad valamire, mintha nem tudna leereszteni. 20-40perceket alszik és mikor reggel kiveszem az ágyból már ásítozik, de persze akkor rögtön nem tudom vissza tenni. Ha a redőnyt felhúzom és világos lesz rögtön éber, de egész nap nem tarthatom sötétben... :( Nálunk a babakocsiban alszik. Eddig úgy sikerült nappal altatnom, hogy 2kor elindultunk sétálni és 3-4 körül mikor hazajöttünk átemeltem az ágyába és még aludt nyitott ablaknál 1-2 órát. (Sajnos eléggé zajos a város, így nem akartam szegényt ott sétáltatni a zajban, talány nyugisabb az alvása otthon).

Lehet az is a baj, hogy én nem hagyom sírni. :( Ha nagyon ellenkezik próbálkozok valami mással. Tegnap mondjuk próbáltam kitartani, hogy csak ölbe vettem és úgy próbáltam megnyugtatni visszaaltatni 25 perc után már én nem bírtam az ordítást hallgatni és csak felvettem a vállamra és sétálni kezdtem vele. Valószínűleg tényleg az a baj, hogy 2-3 esténként mindig új módszert alkalmazok, mert ha sír akkor váltok aztán valami csak bejön. Az működik 2-3 estét és megint váltani kell.

A legnagyobb bajom, hogy most érzem igazán a felelősséget, ha rosszul választok, nem úgy reagálok rá ahogy kell elrontom szegénykémet teljesen. :(

2016. márc. 18. 09:15
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk ilyen baj nem volt mert járkálva altattam a sötét szobájában sötétben alszik azóta is. Engem is rossz érzéssel töltött el, hogy sír. De járkáltam vele, mást nem tudtam, illetve ha kint a nappaliban járjákok vele akkor megnyugszik de tovább tartom ezzel ébren és még jobban elfárad. Nálunk ez nagyon bejött, 5-10 perc után elaludt ha járkáltam vele a szobájában és nem hagytam magára, szóval nem számít sírva hagyásnak ha a karunkban az álmosság miatt sír egy baba, ez panaszkodás tőlük, elege van, aludni akar de nem tud. Nem tartott sokáig. Ugye ahogy írtam lett még ilyen időszak de ez jobb egy fokkal, egyébként a köztes időben hozzászoktattam a hátsimogáshoz a kiságyban és úgy altatom, már ritka, ha sír.
2016. márc. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

bocs nem olvasok vissza csak leírom hogy hasfájós azok alapján amit írsz (ugyanilyen volt a lányom) illetve túlfárad már estére és azért sem tud elaludni.

Semmiképp SEM hagynék sírni egy 3 hónapost!!! Az erre épülő módszerek is óva intenek attól, hogy egy 3 hónapost sírni hagyj, Ferber, Suttogó, egyik sem ajánlott 5-6 hós kor előtt!!

Várj türelemmel, körülbelül 4-5-6 hós korukra kinövik a hasfájást és megjavul az alvás, ha nem, akkor még mindig reménykedhetsz hogy cumis lesz vagy valami és megtanul egyedül elaludni, vagy alkalmazod valamelyik fent említett alvás tréninget. De egy 3 hónaposnál sajnos csak az idő segít.

2016. márc. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!