Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lesz most a kisbabámmal?...

Mi lesz most a kisbabámmal? Teljesen kétségbe vagyok esve. Van itt még olyan, akinél a babájának szívzörejt hallottak?

Figyelt kérdés
Tegnap engedtek minket haza a kórházból, elsején született, és a gyerekorvos mielőtt elengedtek minket meghallgatta, és 2/6-os szívzörejt állapított meg nála. Jövőhét csütörtökön viszem kardiológiára ultrahangra,de teljesen kétségbe vagyok esve. Ma volt kint nálunk a gyerekorvosunk,mondta,hogy ő is hallja,de ő nem gondolná, hogy komoly baj lenne, mert nem olyan vészesen lehet hallani, meg tényleg nyugtatgatott, de tartok tőle, hogy csak meg akart nyugtatni,mert látta, hogy mennyire magam alatt vagyok.
2015. júl. 7. 15:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
31 vagyok, születésem óta szívzörejem van, ritmuszavarom, és a világon semmi bajom :) 2 gyermekem van, egészséges vagyok mint a makk :) Fel a fejjel! :) Nem lesz semmi gond! :)
2015. júl. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Lányomnál másfél éves koráig hallották a szívzörejt, azóta nem. Tehát "kinőtte".

Ez még nem egy vészes probléma, tényleg nyugodj meg!

2015. júl. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Szinte minden babának van, ne aggódj! 1 éves korukra ki szokták nőni!

Elviszed kardiológiára csinálni fognak neki EGK-t meg szívuktrahangot - ezek rutin vizsgálatok! Ha a kardiológus úgy látja 1 éves kora körül rá fog nézni!

2015. júl. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ne aggodj, ez gyakori. Az en fiamnak is volt, 2 eves korara kinotte, addig jartunk kontrollra.
2015. júl. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ultrahang, ekg ezekre járj el rendszeresen, az első teljes ultrahangért fizetni kellett 10 000 forintot, de mivel akkor találtak neki valami eltérést a medencénél ezért azóta nem kell fizetni, de már kinövi lassan azt is (3 éves), szóval visszaviszem évente azért még pár évig, de szerintem te se aggódj túlságosan. Kitartás-
2015. júl. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ki lehet nőni. Nekem is volt születésem után, de felnőttkoromra már nem. Több kisbabának is van, de később elmúlik. Van olyan szívhiba is, ami 40-50 éves korig nem okoz gondot. Pl. ha a szívbillentyű nem zár tökéletesen, akkor szokott lenni szívzörej és az emberek 5%-ának van. Aztán lehet, hogy sose lesz vele probléma.
2015. júl. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én nagyobbik fiamnak is volt. Fél éves korára nőtte ki (most 3 éves). Ilyenkor a legkisebb eltéréstől is kétségbe tud esni az ember, tudom, mert én is ilyen vagyok, de nincs ok aggodalomra, ez tényleg gyakran előfordul és nagy az esély, hogy simán kinövi.
2015. júl. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
25 vagyok, születési rendellenességből visszamaradt szívzörejjel élek, semmi bajom. Nyugi, ne parázz, amíg nem tudod, hogy mi van.
2015. júl. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

32 vagyok, szívzörejjel és kis ritmuszavarral élek. új orvos mindig megkérdi, hogy tudok-e róla, a saját orvosaim nem kérdezték meg többször... néha azért megmutatom mikor nagyon kalapál vagy túl sűrűn érzem, hogy kimarad, de ezt leszámítva gond nélkül élek vele.

férjemnek is van, neki súlyos, ezért megy 5 évente UH-ra :D igaz, neki van gyógyszere is, amit ugyan soha nem szedett eddig, de tény, hogy elég magas a vérnyomása, de ez 30 éves kora után jött. gyógyszert meg akkor kéne bevennie ha már rosszul van, de ilyen mint írtam nem volt.

a gyerekünknek nincs szívzöreje, számunka is meglepi volt ez, már terhesen is mentem vele szív UH-ra, a férjem megy viszi magával a kontrolljára, így ő is pár évente azért meg van nézve.

szerintem ne aggódj, általában kinövik, de ha nem sincs gond :)

2015. júl. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, nálunk ugyanez volt. 3 hetes a kislányom, a kórházban észrevették a szívzörejt, de szerencsére már másnapra intéztek nekünk egy kardiológust, aki megnézte ott helyben. Megállapította, hogy két db. 3-3 mm nagyságú lyuk van a szívén. Persze majd szívrohamot kaptam, mikor ezt meghallottam. Viszont azt mondta, hogy nem túl vészes a dolog, be is nőhetnek a lyukak, és nem kell kezelni, semmit se csinálni vele, viszont ha nem nőnek be akkor műtétre kerülhet sor 4-5 éves korban. 2 hónap múlva kellett (volna) visszamennünk kontrollra. Én annyira aggódtam, állandóan csak sírtam, úgyhogy inkább megnézettük ismerős által egy másik kardiológussal 2 hetes korában, és mindkét lyuk összement már addigra, az egyik tűszúrásnyi, a másik pedig 1,5 mm :-) úgyhogy azt mondták, 99% eséllyel nem lesz műtét. A szívzörejt még hallani de már halkabb.

Úgyhogy csak azt akarom mondani, hogy nyugi, amíg nem tudsz biztosat, mert nagy eséllyel ártalmatlan dolog.

2015. júl. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!