Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan szoktassam át a szobájá...

Hogyan szoktassam át a szobájába a 7 hónapos babát?

Figyelt kérdés
Úgy érezzük itt az ideje, hogy a kiságy a hálóból a gyerekszobába kerüljön. Az a gond, hogy eddig közvetlenül az ágyunk mellett volt rács nélkül, tehát mondhatni együtt aludtunk. Délután sem alszik el egyedül. Szinte mindig cicin alszik. A súlya miatt már egyre nehezebb úgy letenni ilyenkor, hogy ne ébredjen fel. Hasonló cipőben járók hogyan szoktatták külön szobára és önálóbb alvásra a babát? Hagytátok ilyenkor sírni? Én nem szoktam sírni hagyni, de attól tartok, ez másképp nem fog menni.
2016. márc. 23. 09:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Szopiztasd mondjuk a fotelben (tehát nem ott ahol eddig), amikor már jó álmos, aztán szopi után rakd át az önálló kiságyba a másik szobába, és simogasd a hátát. Ha sír, kiveheted picit ringatni aztán újra vissza hátsimi, így biztos bealszik majd, illetve lehet hogy első alkalommal még tiltakozni fog de aztán megszokja. Éjjel is ugyanígy.

Sírni én nem hagynám.

2016. márc. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem először a cicirol valo elalvásról kellene leszoktatni. Hisz akkor nen úgy kell majd behelyezni az agyaba amikor mar elaludt, hanem alapból ott alszik majd el.


En 9honaposan kezdtem leszoktatni cicirol elalvásról. Nálunk is igy

2016. márc. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fokozatosan. Előbb pár méterre csak, hogy ne legyen akkora változás. Sírni hagyás rosszul sülhet el, még kevésbé érezné magát biztonságban akkor.
2016. márc. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Próbáltad már? Simán lehet hogy egyszerűen be tudod tenni és kész.

Bár az én fiam nem szoptatás közben aludt el, de sokáig egy szobában aludtunk, aztán elköltöztünk nagyobb lakásba ahol volt két szoba, kapott egyet ő is, mi is, és kész. Semmi nehézség nem volt belőle a világon.

Mondjuk most mindig van egy matrac az ágya mellett, ha nehéz éjszaka lenne akkor tudjak ott aludni.

Az önálló elalvás vagy alvásra gondolsz amúgy? Mert ha csak az alvásra, akkor így. A szoptatásos elalvásról való leszoktatásban nincsen tapasztalatom.

2016. ápr. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Gondolom már hozzátáplálod.Az én fiam is ennyi idős és anyatejes.A szopit akkorra időzitettem a napirendbe amikor épp felkelt(napközben) a kanalas kaját pedig elalvás előtt fél órával.Simán leszokott a cicin elalvásról.Külőn szobában alszik az elejétől kezdve bár néha ott aludtam(alszom) én is mert a párom rémesen horkol.Ez nem zavarta meg.Nagyjából két hete kezdte este hogy nem aludt el a karunkban,csak dobálta magát meg nézelődött.Azóta letesszük(este van szopi elalvás előtt)és pár perc alatt álomba dudogja magát.Magyaráz és elalszik.Sokszor napközben is.Én azt csinálom hogy elpilled a vállamon,és leteszem.De akkor még nem alszik.
2016. ápr. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!