Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányomat hogy szoktassam a...

Kislányomat hogy szoktassam a saját szobájába?

Figyelt kérdés
Még mindig nem akar egyedül aludni, lámpát is raktam neki be a szobájába hogy ne legyen sötét de azt mondja fél ,pedig világos van a szobába, mit csináljak hogy szoktassam a szobájába ? Ti hogy oldotátok meg? Eleinte még ott is aludtam vele amíg elnem aludt és átjöttem a saját szobámba de éjjel mindig felkelt és vissza kellett mennem ezt már 2 hónapja játszuk.
2012. dec. 6. 21:27
 1/4 A kérdező kommentje:
5 éves a kislányom 6 lesz :)
2012. dec. 6. 21:30
 2/4 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a kislányod?

Az a baj, hogy már korábban kellett volna átszoktatni a saját szobájába.

Ha már nagyobb, próbáld meg vele megbeszélni. Tudom sokan ellene vannak és biztos le is fognak pontozni, de hagyd egy kicsit sírni. 5 percenként menj be hozzá, amíg sír, de ne nyúlj hozzá, ne beszélgess vele, hanem mond el, hogy este van, aludni kell. Jó éjszakát és gyere ki a szobájából. Eleinte sokáig is eltarthat, de egy hét múlva tuti a siker!

2012. dec. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én nem hiszem, hogy ez a kicsit radikális dolog bejönne, én ugyan csak a saját példámból indulhatok ki, de nekünk nem használt volna az tuti. Hozzáteszem, lehet hogy én nem bírtam volna "megsiratni" a gyerkőcöt. Minden gyerek más. Én nem ítéllek el, hogy csak most tartasz a szoktatásnál, biztosan volt valami oka, hogy most tartatok itt. A mi esetünkben egy majdnem végzetes félrenyelés volt kéthetesen. Innentől kezdve 3 és fél éves koráig velem ill. rajtam aludt a kislányom. ő is igényelte és bevallom én is, mivel csak így éreztem "biztonságban". Szóval próbálkozz türelemmel, és el fog jönni az a pont, amikor már ő igényli a saját kuckót. Szerintem az a lényeg, hogy ő akarja és nem mi, mert ha fél, akkor még nem fog ott nyugodtan aludni. Tudom, hogy fárasztó néha éjjel átmászkálni hozzá, de előbb-utóbb megnyugszik, mert tudja, ha kell akkor ott vagy neki.
2012. dec. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Amiért nem volt külön szobára szoktattva hogy eddig en mvolt 2 szobás lakásunk szóval anyagiak miatt. Próbáltam azt is hogy magára hagytam és 5 percenként bementem hozzá, mondtam neki hogy aludjon meg jó éjt , a második próbálkozásnál amikor bementem nem volt szívem ott hagyni , úgy sajnáltam szegényt hogy sírt :(. Az a baj mi már eljutottunk odáig a gyerekkel hogy szinte ő dirigál nekem . Az a baj túl sok minden meglett engedve neki és nem volt úgy rászólva.Amikor mondom neki hogy aludjon nem anyja nem alszom vissza kiabál, szóval szerintem azt fogom csinálni amit a 2 ik válaszoló írt továbbra is átmegyek éjszakánként amikor felkell és majd csak eljön az ideje annak hogy egedül fog aludni és kérni fogja hogy anya most már menni fog.
2012. dec. 7. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!