Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan altassam cumi, cici és...

Hogyan altassam cumi, cici és ringatás nélkül a 8hónapos csecsemőt?

Figyelt kérdés

Nagyon jól beállt 4 hónapos kora óta az éjjeli alvása, de nem alszik többet 3óránál.

1-5 hónapos koráig velünk aludt. Aztán sikerült 10-20 perces ringatát után a kiságyba letenni. Magától nagyon ritkán aludt el.

Szóval 5-7 hós koráig a kiságyban aludt a 2.ébredéséig...valahogy olyankor már olyan kómás voltam hogy szoptatás alatt elaludtam.

És most 1hónapja nem tudom betenni a kiságyába. De még elringatni sem tudom mert visít, löki el magát tőlem. Csak cicin hajlandó elaludni, de ha nem éhes akkor ez se megy olyan könnyen mert rágja (ami nagyon fáj)

Idáig imádta a cumit, de most összezárja a száját ha be akarom tenni. Néha aztán sikerül becsapni és a cicim helyett a cumit kapja be, ilyenkor egyből alszik is. Minden balhét befejez és alszik. De legtöbbször ha be is teszem a cumit kiköpi.

Óránként felkel, ha a kiságyban van.

Ha velünk akkor 3óránként.


Már el kéne kezdeni a kiságyban altatni, de nem tudom hogyan csináljam...az ölemben nem hajlandó megnyugodni...


Nappal összesen 3órát alszik maximum


2016. ápr. 14. 11:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
29%
berakod mellé a cumit és nem adsz neki cicit. ha sír felveszed megvigasztalod visszateszed. egy darabig el tart majd mire így elalszik de hidd el, működik, másnap már újra cumista lesz
2016. ápr. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
23%

A suttogoban van a modszer.

Sir a kiságyban felveszed mehnyugtatod visszateszed.

Megint sir megint felveszed megnyugtatod visszateszed


Elso nap lehet akár 100-szor is el kell jatszani de 2. nap csak parszor es 3. nap már probalni kisagybol nem kivéve pl hátsimogatással vigasztalni

4. napra már ki sem akar kéredzkedni

2016. ápr. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
9%
Ha változtatni szeretnél az elalvásán, akkor csak következetességgel és kitartással lehet. Alapvetően a módszer, ami nálam bejött, ugyanaz, amit 1-es és 2-es is írt. Csak Nálatok annyiban nehezebb, mert ölben sem nyugszik meg. Én úgy csinálnám, hogy próbálnám ölben elringatni, megnyugtatni, ha löki el magát, nem engedi a dajkálást, betenném az ágyba. Ott nyilván sír először, megint felveszem, és próbálom megnyugtatni. A lényeg, hogy érezze ebből a kettőből választhat: ölben dajkálom, vagy kiságyban fekszik. Az első alkalommal akár órákig is eltarthat, második nap már könnyebb, harmadik nap meg sokkal könnyebb. Igazából azt kell eldöntened, el bírod-e viselni egy alkalommal akár órákon keresztül, hogy a cici után sír a jobb alvásért cserébe.
2016. ápr. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

az teljesen mindegy megnyugszik e ölben van sem...a módszertől függetlenül sírva fog elaludni vagy legalább is felizgatva. aki csinálta a módszert az ezt tudja. hiába veszed fel és nyugszik meg két percre, ahogy visszateszed újra sírni fog. Valóban nagyon fontos a következetesség, csak úgy lehet mert az egész értelmetlen ha fél óra sírás után feladod.

El fog fáradni a sírásban és elfog aludni a cumival. Másnap meg már nem fog cicit kérni, mert átszokik a cumira (lehet hogy nem másnap, hanem harmadnap vagy negyednap, de nekem egy nap alatt átszokott). De az teljesen mindegy hogy mennyire nyugszik meg, a lényeg hogy járkálj be hozzá, érezze hogy nincs egyedül a bánatában. És akár mondogathatod is neki miért teszed. 8 hónaposan már sok mindent megértenek.

2016. ápr. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

A kitartásról szól az anyaság ;)

Köszönöm szépen...akkor ez bevált módszer :)

Kipróbálom.

Az éjjel alszunk/nappal játszunk-ot is 3napba telt beállítani. Csak abban a 3 napban kell kitartani.

Mégegyszer köszönöm majd délután én is alszok hogy bírjam este :D

2016. ápr. 14. 12:51
 6/19 A kérdező kommentje:
Jajj mèg annyit hogy nappal is ezt kell csinálni?
2016. ápr. 14. 12:52
 7/19 anonim ***** válasza:

Szerintem tanácsos.

Fontos még hogy a kisagyrol mindig pozitivan kell beszelni pl soha ne hangozzon büntetésként pl ha ilyen vagy mész a kiságyba. Arra is tanácsos rávezetni hogy az az ő kis birodalma es milyen jo, meg cuki a macis takaro stb.


Még annyit ha esetleg meg szelesség miatt sirna akkor lágyan ütögetni kell a popoját attol megnyugszanak ellazulnak es kijön

2016. ápr. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Zenélő-vilàgìtó altató, mi nagyon sokàig hasznàltunk eredményesen. A suttogó módszer nekem nem ment :)
2016. ápr. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
mi éjjel kezdtük és elsőre "sikerült" a dolog vagyis sem aznap éjjel nem kelt és másnaptól már szó nélkül bealudt cumival a kiságyban nappal, még csak bent sem kellett maradnom..betettem az ágyba, cumit a szájába vette, befordult, pár percet hallottam hogy motyog aztán elaludt. de nappal is így kell, igen.
2016. ápr. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem 2 éves korára mind megtanul aludni..addig meg kielvezem a szopit a ringatast és stb úgyis olyan hamar felnonek..nem!??!!akkz elsőnél mindenen stresszeltem meg kell felelni ennek annak könyvnek ismerősnek..minek!?!Nem lesz több gyerekem ki szeretném élvezni hogy pici és babaillatu.Bocsi ha off voltam de ez is egy "nézőpont "
2016. ápr. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!