Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nem tudom mi lehet a baj a...

Nem tudom mi lehet a baj a kislányomnak?

Figyelt kérdés
Hat hónapos babám, eddig egyedül aludt el! Az-az beraktam a kiságyába, kijöttem a szobából és pár percen belül elaludt! Pár napja viszont, amint berakom a kiságyába üvölt, de nem gyengén (sokszor már öklendezésig). Jön a felső foga, de nem emiatt, mivel ha kiveszem a kiságyból és kijövünk a szobájából vigyorog és abba marad a sírás! Hiszti nem lehet, mivel pici. Semmi nem változott a környezetünkben. Minden a régi! Akkor? Öntudatra ébredt? Manipulálni akar? Mit tegyek?

2016. ápr. 17. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy egyszerűen még nem fáradt, nem álmos, így nem akar aludni? Egyre több időt vannak ébren, egy idő után kimarad egy alvás. Nem lehet, hogy ilyen gond van?
2016. ápr. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Lehet változik most az alvása és készül egyet elhagyni.

De amikor jött a babám foga ő is mosolygott kint a nappaliban az ágyában meg ordított. Kend be neki dentonox-al és kiderül. Legalábbis az enyém egyből megnyugodott tőle.

2016. ápr. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szeparációs szorongás lehet már ennyi idősen.
2016. ápr. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem gondolnám, hogy nem fáradt! Dörzsöli a szemét és nyűgösködik... Már csak kétszer alszik! Reggel 6-7 körül ébred, fél 11körül alvás másfél-2 óra után ébred aztán délután fél4-4 körül megint alvás...de ha kihagyunk egy alvást pl ma már próbálkoztam azzal is...így csak ebéd után raktam le is hasonló ordítással aludt el! Kipróbálom az íny be kenését! Gondoltam rá én is, de ha szeparációs szorongás miatt lenne ez, akkor éjszaka nem kelne többször? Az esti alvásnál, soha nem csinálja ezt...
2016. ápr. 17. 15:35
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor meg akár túl fáradt is lehet. Becsapós, mert a túlpörgött baba kifejezetten aktív aludni meg nehezen tud, pont olyan, mint aki tiltakozik az altatás ellen.
2016. ápr. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen, szerintem fél elaludni, mert tudja hogy fájni fog a foga :( Már akkor elsírta magát az utolsó 2 nap mikor bevittem a szobájába.

Nálunk kb 1 hétig tartott ez a dolog...

Most hogy a felső foga kezd kibújni megint ez a helyzet....

Egy pár nap és túl lesztek rajta ti is szerintem!

2016. ápr. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
az enyem is onalloan alszik pont ugy ahogy irod. De! nalunk is voltak/vannak ilyen idoszakok kb 8 hos kora ota. ciklikusan tör rá, kb 2-3 havonta es akkor 2-3 hetig tart hogy minden nap vagy ott ulok fogom a kezet es egyszeruen megvarom mig elalszik (barmit talal ki nem veszem fel ugy teszek mint aki mellette a szeken alszik), vagy kitolom a babakocsiba labzsakostul es ha elaludt behozom az agyba ott pillanatok alatt bealszik a tologatasba - persze ez csak kertes vagy gangos hazba megoldhato. Szoval ezek kozul probalkozz valamelyikkel es en is azt mondom hogy par nap es egyik pillanatrol a masikra megjavul az alvasa.
2016. ápr. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez a helyzet néhány napja, csak nem ordít, és csak az esti elalvás nem megy most egyedül. Szintén 6 hónapos és 2 hónapos kora óta egyedül alszik (aludt) el.

Sok minden lehet, de szerintem sem a fog Nálatok az oka. Túlpörgött, vagy csak érdekesebb már neki a világ, stb.


Én is gondolkodás nélkül kihozom közénk a nagyszobába, nem játszunk, csak ringatom a székében. Ő nézelődik, látja, hogy még élet van, dumál, stb. Aztán, ha úgy látom kellő képen álmos már, beviszem és kézben altatom el.


Szerintem próbáld meg Te is az egyik javasolt módszert. Vagy találd ki a sajátotokat. Valószínű még cifrább dolgok is jönnek a következő hónapokban, amire újabb megoldást kell majd találnunk:)

2016. ápr. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!