Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mennyit alszik napközben...

Mennyit alszik napközben egyszerre (maximum) olyan babátok, aki segítséggel alszik el? És akinek a babája cumival vagy egyedül?

Figyelt kérdés

Van összefüggés?

Az enyém 20-30 max 40 percet de addig rázogatom a popóját amíg legalább 10 perce csukva van a szeme. Az a baj, hogy hosszabb alvást igényelne. 7 hónapos, 3-4 alkalommal alszik, van mikor csak 2x, mikor hogy sikerül. De 2 óránál többet nem bír fent lenni csak nyűgösködve és amikor az utolsó alvásából felkel úgy néz ki mint aki semmit nem aludt, semmit nem ér neki az a rövid alvás.

Visszaaltatni nem megy. Utoljára 3-4 hónapos korában sikerült.


2016. ápr. 28. 08:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Feleves babamat énis altatom. Par percig cumizik, majd kikopi. Egyebkent hamar elalszik. O is kb két órát bír fent lenni. Napkozben négyszer alszik, 6kor kel, 8kor, 11kor ketszer felorat alszik. Olyan 2-3 korul alszik hosszabban. Ilyenkor masfel orat, setalni szoktam vele. Hat körül ujra bealszik.szinten fel ora. Este tízig van fent es reggelig alszik. Ilyen egy napunk 😊
2016. ápr. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

2 hónapos a gyerek. 4 óránként eszik (sosem kéri, de elfogadja). Reggel 7-8-kor kel, fürdik, eszik, peluscsere, további etetések: 11, 15, 19, 22 (nem mindig tartjuk persze, van, hogy nem pont akkorra érünk haza egy programról, de max fél órát ingadozik). Éjjel alszik, nem kell ringatni, kiságy és cumi. Nappal cumi nélkül alszik, nem kell ringatni.


Mostanában van egy ébrenléti szakasz délután és egy este (7 után), a másodikban végig ordít, csak akkor nyugszik meg, ha felvesszük. A délutániban játszik az ő szintjén, nézelődik, próbál hangokat kiadni. Az esti ordítást mostanában úgy előzzük meg, hogy elvisszük akkor sétálni, a babakocsiban teljesen jól elnézelődik vagy alszik.


Naponta szerintem úgy 20 órát alszik, az említett kivételektől eltekintve minden etetés között kb. végig.

2016. ápr. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az én fiamat nem kellett altatni, letettük az ágyba és aludt magától. Nappal 7 hónaposan kétszer 2 órát aludt kb., éjjel 12 órát.
2016. ápr. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Enyém 6,5 hónapos.

Kábé 4-5 hós korában gond volt, hogy fél órákat aludt. Addig az volt a sorrend, hogy evés-ébrenlét-alvás.

Most megfordítottuk, felkel, tízóraiig kibírja már ébren, közvetlen utána lefektetem, 1,5 órát alszik. Délben ebédel (most már főzelékezik), 3 kürül vagy még előtte újra etetem, és megint alszik 1,5 órát.


Szóval nálunk az volt a megoldás, hogy inkább egy picivel előbbre hozom az evéseket, így van ideje hosszabbat aludni.

2016. ápr. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Most megpróbálom rávenni, hogy magától aludjon el, úgy néz ki előbb utóbb sikerülni is fog (már ma elég volt ellazulásig popó rázogatás aztán a jelenlét is elégnek tűnt), egyszerre kezdődött kb 3 hónaposan, hogy lerövidült az alvása és segítséget igényelt az elalváshoz, túlfáradás volt az ok csak hát utólag okos az ember.. kijavítani meg nem egyszerű ha már egyszer szokás lett belőle.. Remélem hosszabban fog aludni, a mai alvás mennyiség ugyanúgy 3x30 perc volt.

2016. ápr. 28. 18:06
 6/13 A kérdező kommentje:
A magától az cumival akart lenni.
2016. ápr. 28. 18:07
 7/13 anonim ***** válasza:
Az enyém már 1 éves, de altatáskor fognom kell a kezét, magától nem alszik el. Kisebb korában sem ment egyedül. Pl 7 hónaposan cicin aludt el, és egyben kb másfél órákat aludt nappal 3x. Attól, hogy altatod, nem lesz jobb vagy rosszabb alvó szerintem. Lehet, jön a foga és most attól ilyen.
2016. ápr. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is! Igen, sajnos én is azt gondolom nem ettől van. Ma meg muszáj voltam visszatérni az eredetihez mert máshogy nem aludt volna és már nagyon fáradt volt. Nem panaszkodik a fogára. 2 kijött neki kb 1 hónapja, akkor meglepett a hirtelen sok sírás, már éles volt az ínye. De akkor bekentem az ínyét és simán elaludt. Az alvás problémák meg kb 4 hónapja tartanak. Most mozgásfejlődés is zajlik rendesen, tegnap ült fel és kb 2 hete mászik, néha az az érzésem hogy nem is akar aludni de azt is kipróbáltam, hogy hagyom az alvást a szokásos időben de a vége sírás lett annyira elfáradt, még nehezebb volt altatni mert túlfáradt és csak 20 percet aludt. Én inkább attól félek nagyon sokáig lesz ez, hogy nappal nagyon keveset alszik egyszerre, 1 év után a többi baba alszik 2 órát is egyszerre és nem tudom elképzelni, hogy lesz ebből bármikor is hosszabb alvás. Meg mint írtam az utolsó alvása után úgy néz ki mint aki semmit nem aludt és csak a nyűlődés. Úgy gondolom nem így kellene lennie, legalább az egyik alvása lenne hosszabb.. Éjjel egyébként jól alszik, 7 órakor fektetem le és 6-fél 7 között szokott felkelni. Enni nem kel fel de 2-4 ébredés az átlag minden másért.
2016. ápr. 29. 17:08
 9/13 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Előbb is írtam, de nem lehet, hogy mire elalszik, már lassan el is érkezik a következő evés ideje? Mert nálunk ez volt a gond, inkább előrébb hoztam a tízórait kicsit, és most szépen 2 hosszú alvása van.
2016. ápr. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az 1 éves anyukája vok ismét. Az én lányom irtó érzékeny volt a frontokra is. Most 1 évesen már nem annyira. Amilyen bolond időjárás van, nem lenne csoda, ha a te babád is ettől ilyen. Az alvás javulni fog, nyugi, mindent jól csinálsz! Nehéz időszak ez mindenkinek.
2016. ápr. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!