Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Havi nettó 150. 000-ből hogy...

Havi nettó 150. 000-ből hogy tudnék kijönni Budapesten egyedül, egy maximum 40 m2-es lakásban. (egyedi gázfűtéses). Tudnék-e félrerakni esetleg valamennyit?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, felvettek az első munkahelyemre a fennt említett fizetéssel, az a kérdésem, hogy az albérleti díj+rezsi+megélhetési költségek levonása után, tudnék-e esetleg valamennyi pénzt félrerakni? Nem vagyok nagy bulizós, nem cigizek, néha eljárunk barátnőmmel moziba, színházba, ritkán étterembe.
2011. ápr. 5. 16:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha beosztod,akkor bőven elég. Sok család él meg ennél kevesebből is.

Javaslom,hogy eleinte vezess a kiadásokról naplót. Akkor hóvégén láthatod,hogy mit költöttél feleslegesen.

2011. ápr. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
1%

Könnyedén. Faragj le a költségeidből, ahogy csak tudsz. Mondok pár jó tanácsot:


- Először is, mellőzd a gépkocsit. Ha van, szabadulj meg tőle. Ha senki nem veszi meg,add bontóba, nem érdekel. A gépjárművek iszonyú összegeket elvisznek, csak a fenntartásuk, a kismillió gépjárműadó, súlyadó, regisztrációs adó, hülyeségadó, és a 400 forintos aranyárba mért benzinről még nem is beszéltem, vagy a szervizköltségekről. Manapság az egyik legnagyobb pénztemető a gépkocsi, milliókat lehet megspórolni azzal, ha nincs.


- Ne égesd fölöslegesen a villanyt, ne használj elektromosságot, ha nem muszáj.


- Spórolj nagyon a vízzel is, pl. nem kell minden hugyozás után lehúznod azonnal a WC-t...elég pl. kulázás után, vagy a nap legvégén, máris beljebb vagy jópár ezressel.


- Amihez hozzájuthatsz ingyen is, ne fizess érte. Gondolok itt Wi-Fi (vezetéknélküli tér-) internetre, kábeltévére, és a többi, és a többi.


- Fölösleges szolgáltatásokért NE fizess, pl. a szemétszállításért. Inkább szórd szét valahol a szemeted, és kész, meg van oldva a probléma. Ha panelban laksz, ott még könnyebb dolgod van, mivel ott nem te fizeted a szemétszállítást alapból, a lichthof pedig kiválóan alkalmas szemétledobóra, ha másra nem is...


- Ha vásárolni mész, NE a fővárosba menj, ahol minden ötször annyiba kerül, mint vidéken. Meg lehet venni egy másfél literes Ice Teát 750 forintért és 269 forintért is.


Remélem segítettem :)

2011. ápr. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Előző!

Jókat nevettem azon, amiket írtál! Jó viccek. De gondolom ezt te sem gondolod komolyan?!

Nálunk pl kötelező szemétszállítást fizetni. Nem úgy van, hogy te döntöd el. Ha egyáltalán nem raksz ki szemetet, akkor is köteles van kifizetni.


Tapasztalatom szerint Bp-en, mivel sokkal több bolt, multi van, nagyobb az árverseny így itt valamivel olcsóbbak is az árak. Jó, ne egy belvárosi éjjelnappali áraival hasonlítsunk össze egy vidéki Tesco akciós árait!


A netet még lophatod, ha valaki van olyan hülye, hogy nem védi le, vagy ha tudod fogni a közeledben lévő ingyenes, nyilvános jelet. De hogy a túróba nézel kábel-tv-t ingyen?


A wc le nem húzását bővebben nem kommentálom: igénytelenség. Ezzel az erővel bőven "elég" ha heti egyszer zuhanyzol csak. Gondolj csak arra, így mennyi vizet megspórolsz! Hülyeség. Bocs.


Gépkocsi. Nos igen, ebben lehet igazság, de attól is függ milyen autód van és mire használod.

Nekem az autó éves fenntartási költsége biztosítással, adókkal, két évenkénti műszakiztatással, mindennel, kb 25-30eFt + üzemanyag. Utóbbi pedig attól függ mennyit használom. Szerintem ezt azért ki lehet bírni. Ez közel sem milliók.



Kérdező!

Te pedig bőven kijössz ennyiből. Én havi nettó 90e-ért dolgozom, néha napi 10-12 órában, úgy hogy állítólag az egyik legjobban fizetett hiányszakmás diplomám van.

2011. ápr. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
3%

19:49, nem viccnek szántam, teljesen komolyan gondoltam. Én családi házban élek, vidéken, és ITT is rohadt sokba kerül minden. És most nézd meg Budapestet.


A szemétszállítást pofonegyszerű megkerülni. Bejelented, hogy lakatlan ház, és kész. Meg lehet oldani "okosba" mindent. A szemetet meg szétszórod valahol, vagy elégeted. Természetes anyagot pl. nyugodtan szétdobálhatsz bárhol (papír, növényi anyag, ételmaradék), ez ugyanis lebomlik.


Budapesten olcsóbbak az árak? :DDDDDDDDDD Évszázad vicce. Egy dobozos Pepsi Cola 320 forintba kerül átlagban Budapesten, itt vidéken hármat is megveszek ennyi pénzből. Az olcsó "budget" termékeket meg elvből nem veszem meg, mert ennyi erővel hulladékot is ehetnék. A krónikus nyersanyaghiány és a Fityesz folyamatos áremeléseinek hála Budapesten ez igen komoly probléma lesz nemsokára. Ja, és nem a TESZKÓba járok vásárolni, hanem egy kis vidéki Coop üzletbe.


Kábeltévét ingyen? Azt is meg lehet oldani, kell hozzá némi sumákolás, no de a kérdező csak azt akarta tudni, hogy lehet kijönni annyi pénzből, azt nem, hogy BECSÜLETESEN hogy lehet kijönni... ;)


A zuhanyzás = tisztálkodás, a WC-ben meg (jobb helyeken) semmi nem tisztálkodik. Olcsóbb megoldás, ha a nap végén egyszer leöblíted, ha nem nagydolgoztál. Ha igen, akkor persze muszáj. Igénytelennek hangzik, de erről szól a spórolás...le kell mondani bizonyos dolgokról.


Nekünk van autónk (nekem külön nincs, vajon miért), és iszonyú összegekbe kerül a fenntartása, plusz benzinköltség, plusz matricák, plusz ez, plusz az. Egy olyan országban, ahol az adót is megadóztatják, a gépkocsi pokoli gyorsan kiforgathat minden vagyonodból, akkor is, ha nem használod. Egész éves költséget számolj, ne havi költséget - úgy bőven túllépi az 1 millió forintot. Szerintem lenne annak a pénznek máshol is helye.

2011. ápr. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Elég ennyi fizu, ha nincsenek hitelek vagy váratlan kiadások. Csak hát a váratlan attól váratlan, hogy nem tudjuk előre. Sajnos nem lehet forintra kikalkulálni a havi költségeket, mert mindíg kell valamire plusz pénz. Az élet azért nem csak rezsiből és élelmiszerből áll, pedig sokan csak ezzel számolnak.
2011. ápr. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2011. ápr. 5. 20:52
 7/19 anonim ***** válasza:

Ha egyedül vagy, költözz társbérletbe. Úgy havi 40ből megvan a lakhatásod. 60ból simán megélsz.

50et tegyél félre minden hónap elején, azzal ne is kalkulálj. Így évente 600 ezret kényelmesen félre tudsz tenni, ami jól jön majd pár év múlva lakás vásárlásánál.

Egy teljes lakást fenntartani pazarlás, minimum kétszer annyiba kerül, tehát havi 40 ezret kidobsz vele az ablakon.

2011. ápr. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

ha ilyen jól keresel, akkor pont hogy most kell félretenned! van miből.


vegyél ki egy olcsó szobát, ez rezsivel max 40e.

ha vásárolni mész, vigyél listát, gondold át, hogy mi az, amire valóban szükséged van.


jól mondta az előző, legalább 50et tegyél félre még hó elején. ezt úgy a legegyszerűbb, ha a fizu utáni napra csináltatsz egy állandó átutalási megbízást, ami egy megtak. számlára megy. így az a pénz, mintha nem is lenne, de mégis van.


állítsd be magad egy alacsonyabb életszínvonalra, mert ha balga mód elkapatod magad az elején, akkor később iszonyat nehéz visszaállni. tapasztalatból mondom.


szóval csak okosan, felelősen!

sok sikert hozzá!

2011. ápr. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
95%

A szemétszállításhoz át kell jelentkezned és az egész családodnak máshová, akkor lehet szüneteltetni nálunk pár hónapig a fizetést. Akkor sem örökre.

Nem tudom mennyire éri meg emiatt minden iratot, igazolványt újra csináltatni. Ráadásul hova jelented be magad, ha nincs egy plusz "elfekvő" üres lakásod? Úgyhogy emiatt szerintem nem éri meg.

Nálunk régebben volt kedvezmény ha két főnél nem élnek többen egy háztartásban. Szüleim igénybe is vették, mert csak ketten laktak a házban. De mivel én is még hivatalosan az volt az állandó lakhelyem, az utcában lakó egyik jó akaró szomszéd fel is jelentette őket. Úgyhogy még nekik kellett büntetést fizetni, mert két főre, két főnek megfelelő szemétdíjat fizettek. Aztán fizethettek háromra, mikor csak ketten laktak ott.


Nem tudom Te hol szoktál vásárolni Budapesten. Írtam, hogy nem a várban kell, meg hasonló helyeken. Én csak a Budapest-Pécs viszonylatot tudom összehasonlítani és kijelenthetem, hogy budapesten általában minden olcsóbb! Nem csak kajára gondolok, hanem minden másra. Pl pécsi lakásfelújításkor is volt olyan (bejárati ajtó, gázkazán, szerelvények, stb.), amit Bp-ről kellett hozatnunk, mert még 200km-ről szállítással együtt is olcsóbb volt ugyan az, mint Pécsen a legolcsóbb helyi boltban. De pl volt már, mikor haza utaztam, hogy kaját is innen vittem, mert olcsóbb. Tapasztalat! Már 10 éve ingázom a két város között.


Kábeltévét ingyen? Hát ebből most se tudtam meg semmi konkrétat... Gondolom nem legálisan. De akkor már ha ezt vesszük, benzint is lehet lopni, az is ingyen van.


A wc-ben nem kell lezubogtatni a teljes tartály vizet kisdologkor. Ha mondjuk 10-szer mentek egy nap és négyen vagytok és csak egy litert engedtek le, akkor erre 1,2m3 megy el egy hónapban. De ez is alaposan túl van becsülve, mert gondolom nem vagytok otthon egész nap mindannyian minden egyes napon. ÉS lehet hogy fél liter is elég, nem tudom... De ez is pár száz, maximum ezer forint havonta. Nem hiszem, hogy ez annyira sokat jelenten a rengeteg kiadás mellett.

Arról nem is beszélve, hogy mennyit költesz légfrissítőre és wc-tisztító szerekre a le nem húzás miatt. Persze lehet büdösben is élni. A jelszó: spórolás.

Egyébként még azt tudnám elképzelni, ha nagyon ezen akarsz spórolni, hogy fürdéskor, zuhanyozáskor nem engeded ki a vizet a kádból és azzal öntöd le.


"Egész éves költséget számolj, ne havi költséget - úgy bőven túllépi az 1 millió forintot."

Akkor most olvasd el még egyszer figyelmesebben amit írtam:

"Nekem az autó ÉVES fenntartási költsége biztosítással, adókkal, két évenkénti műszakiztatással, mindennel, kb 25-30eFt + üzemanyag."

30000<1000000, tudtommal. Talán írtam, hogy nem furikázok minden nap mindenhova autóval. Egy teli tank nekem két-három hónapig is elég. Bár azt írtad, hogy akkor is iszonyú költségbe kerül ha nem használom, továbbá az üzemanyag költség szerintem nem tartozik bele a fenntartásba.

De jó, számoljuk bele ezt is! Így üzemanyaggal, mindennel együtt ÉVES szinten max 80-100eFt. Hol van ez a milliótól?!

2011. ápr. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
27%

Miért kellene átjelentkeznetek a szemétszállításhoz máshová? Bemész a szállító cég ügyintéző helyére, és közlöd, hogy a Kis Pista Jóska u. 88-ban nem lakik senki, és ne számoljanak fel rá semmiféle díjat, amíg más utasítást nem kapnak. Nincs ezeknek akkora kapacitásuk, hogy odaállítsanak egy őrt, vajon tényleg nincs-e ott senki. Ha meg idióta a szomszéd, el kell intézni pár jól irányzott maflással, sajnos néhány ember nem ért a szép szóból.


Budapesten teljesen általános helyeken vásárolok. Spar, kis ABC-k, Keleti, büfék, stb. Tapasztalatból mondom, hogy már eddig is irtózatos összegekbe kerültek az élelmiszerek, most a drágulás után kb. dupla ennyibe fognak.


Kábeltévét valóban nem legális módszerekkel szereznél, ahogy internetet sem. És? A kérdező nem arra volt kíváncsi, legális-e a megoldás. Én a lehető legolcsóbb megoldást magyarázom el. Benzinlopás pedig max. az ezeröcsi Ladákból meg a kispolákokból lehetséges, minden más autó tankja kulccsal nyílik, úgyhogy sokkal nehezebb.


A WC-k jórésze nem intelligens. Megnyomod a gombot - megy az egész. Zuhanyozni se zuhanyzol napi 4-5 alkalommal, tehát a WC-t is bőven elég a nap végén lehúzni. Jobb WC-knek pedig van ablaka, lehet szellőztetni, főleg most, hogy jó idő van. Télen nem lehet, ez tény, de büdösben senki nem halt még meg. Ha megfigyelted, egyesével ezek a módszerek valóban csak "párezres" spórolások,de sok kicsi sokra megy. Légfrissítőre meg WCtisztítóra költsön, akinek két anyja van. A klotyó nem arra készült hogy együnk belőle vagy gyönyörködjünk benne.


25-30 ezerből megúszod az autót? Persze, ha alig használod, akkor lehet. Az átlagember viszont szinte mindenhová autóval megy, még a sarki boltba is, ergo egy autó éves költsége elérheti simán az 1 milliót. Még meg is haladhatja. A műszakiztatás, meghibásodás (javítási költség) és a pótalkatrészek beszerzése már csak a hab a tortán. Az üzemanyag valóban nem szerves része a fenntartásnak, de ha nem akarsz költeni rá, minek autó? Csak ül a garázsban és nyeli a zsét mint kacsa a nokedlit. Tudok porfogót sokkal olcsóbban is.


Mindent összevetve, a módszereim egy része valóban nem becsületes, de nézd meg szeretett felsővezetőinket - ők lopnak a legtöbbet, plusz még meg is ússzák. Hát ne prédikáljanak nekem, mi a helyes viselkedés, közvetve őmiattuk kényszerül mindenki törvénytelen megoldásokra.

2011. ápr. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!