Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nektek hány éves kortòl...

Nektek hány éves kortòl tudodt egyedül elaludni a gyereketek? Vagy hány éves kortòl kell tudni egyedül elaludniuk?

Figyelt kérdés

2016. febr. 25. 20:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
cumival 7 honapos kora ota most 2 eves...az idegrendszere atlagosan 6-7 honaposan egyebkent erett az onallo elalvasra de az altatasi technika es a baba temperamentuma nagyban befolyasolja hogy valoban vissza is tud e aludni.
2016. febr. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Sosem kellett altatni a fiam, csecsemőnek sem. 3,5 éves most, mese, puszi és kijövünk. Ez a menetrend már kb. 1,5 éve. Előtte nem kellett mesélni.
2016. febr. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az első 2-3 hónapban jellemzően bealudt cicin, később pedig leraktam a kiságyába és kijöttem a szobájából. 1,5 éves múlt, a mai napig önállóan alszik el.
2016. febr. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent az, hogy egyedül? Olyan sose volt, hogy "menj aludni". Mindig megvoltak/vannak az esti közös programok, a mai napig mesélek este (9 éves elmúlt), utána jövök csak ki.

Kb. 5 éves koráig megvártam, míg elalszik (a mese után pár perc volt csak), azóta mese után elköszönök és kijövök.

2016. febr. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Kezdetektől.


Most, hogy már nagyobb, előtte a nappaliban mesét olvasunk neki, dögönyözés, aztán megy aludni.

2016. febr. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, egyelőre alszanak, amikor alvasido van. Lehet majd ez valtozik, de most nem kell meselni sem, mert nem szereti a nagyfiam, csak a kepeket nezegetni, de nem lefekves elott. 2 eves, az occse 6 honapos. En sem tudom, mit ertesz az egyedul elalvas alatt, de ok vegulis egyedul alszanak el par honapos koruk ota. Neha van hiszti, hogy nem akarnak aludni, de akkor sincs kegyelem, kisagybol senki nem jon ki 8 utan.
2016. febr. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
esti rutin persze nàlunk is megvan...jàtszàs mese,puszi. De egyedül ott hagyni nem tudjuk csak mikor màr elaludt. kapaszkodik belénk ölel. Éjszaka persze egyedül alszik. Az altatás, elalvás rész elhùzodik olykor màsfél òràra is, pedig fáradt és àlmos. 2 éves múlt.
2016. febr. 25. 22:07
 8/13 anonim ***** válasza:
Add oda neki egy puha anyagú felsődet, az sem baj, ha aznap használt. Az enyém most csak ezzel alszik el, megnyugtatja, kéri. Simogatja és bealtatja vele magát. Aztán éjjel elveszem, kiteszem az ágya szélére és éjjel is ha felkel, megkeresi magának. 2 éves ő is.
2016. febr. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi utólsó, kipróbáljuk. Ès ment mindenkinek zöld kèz!
2016. febr. 25. 23:08
 10/13 anonim válasza:

Ahány gyerek, és főleg ahány szülő, annyi szokás.

De ahogy többen említették, a rituálé fontos. Boztonságot, kiszámíthatóságot ad mindenkinek. Amíg kialakul, nagyon határozottnak kell lenni.


Csak egy gyerekem cumizott, a többinél elkerültük. De szinte mindnek volt/van kedvenc plüssállata. (hasonló a szerepe, mint a pulcsi javaslatnak) A legnagyobbak 10-12 évesen is családtagnak tekintik az "öreg" plüssöket.


Egyébként 5-6 éves korukig egyik sem aludta végig fixen az éjszakát. De ez szülőn is múlik. A feleségem felriad a neszre is, én nem. Nálam nincs éjszakai műsor, vagy nem tudok róla. Max. adok inni hajnalban és alvás tovább. :)


Szerintem a fix rendszer a lényeg. A gyerek okos. Próbál falig menni az igényeivel, de alkalmazkodik, ha tudja hol a határ.

Gondold végig racionálisan és légy következetes.

Az alvótársat (plüss, saját takaród, pulóvered, stb.) válaszd ki a gyerekkel együtt. Így tudatosan készülhet Ő is.

2016. febr. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!