Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért van az, hogy más gyereke...

Miért van az, hogy más gyereke 6 hetesen már végigalussza az éjszakát, az enyém meg 6 hónaposan állandóan fent van, MIT CSINÁLOK ROSSZUL?

Figyelt kérdés
Egyszer volt két nap, amikor csak kétszer kelt fel éjjel, annyira jó volt...

2016. máj. 18. 08:06
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
87%

Fiam 4 hónaposan aludta végig az éjszakát, a lányom meg 9! Pedig teljesen ugyanazt csináltam mindegyiknél.

Az, hogy valaki 6 hetesen átalussza az éjszakát, szerintem elég ritka.

Vagy olyan, mint aki egyszer itt GYK-n dicsekedett, hogy átalussza a gyerek az éjszakát, de 2-szer felkel inni.

2016. máj. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
A nagyobbikom 3 hósan átaludta az éjszakákat, a kisebbikem most 2 évesen is még 2-5x felkel.
2016. máj. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Valahogy körülöttünk csak ilyen jó alvó babák vannak, igaz, tápszeresek. Imádom én is ezt a dicsekvést. Itt is valaki azt kérdezi, hogy nappal sokat alszik a gyerek, az éjszakát végigalussza, mitől van. Kit érdekel, örülj neki, idióta!! Hú de kivagyok.
2016. máj. 18. 08:17
 4/29 anonim ***** válasza:
35%

Igaz nagymama vagyok, de 4 unokám 2-3 hónapos koruk után átalusszák az éjszakát.

Úgy csinálták gyerekeim, hogy a fürdetést kb 10 órára tették,a piciknek igény szerint " rendesen " adtak vacsorát. Éjszaka, ha mocorgott picit felsírt nem erőltették a cicit, cumisüveget,simogatták cumit, vagy alvórongyit adtak. Fokozatosan keltek reggel később.Ma már a 3 hónapos is este 10 órától reggel 7-8-kor ébred.

2016. máj. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
81%

Semmit nem csinálsz rosszul. Az azért elég ritka hogy 6 hetesen átalussza valaki az éjszakát, persze kivételt mindig lehet találni.

A tápszeresek sokkal hamarabb átalusszák, mert általában fél éves kor után a babák már nem azért kelnek fel mert éhesek éjjel, hanem akik anyatejesek szeretnek cicizni és a cici megnyugtatja őket. Tápszereseknél ez a motiváció kiesik, ezért inkább alszanak.

Illetve az is benne van szerintem, hogy akinek hamar átalussza az azért mert egyszer-kétszer hagyta sírni aztán a baba rájött hogy hiába kel fel akkor sem történik semmi.

Plusz sokan ferdítenek, mondjuk alszik este 10-től hajnal 4-ig a gyerek, erre már azt mondja hogy átalussza stb.

Első gyerekem 14 hónaposan kezdte átaludni az éjszakát, de még utána is heti 1-2-szer felkelt, volt hogy sokat fent is volt, a második pedig 2 évesen... mindkettő anyatejes volt egyébként.

2016. máj. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
És ha simogatom,cumit adok neki, stb. akkor mennyi idő után kellene visszaaludnia?
2016. máj. 18. 08:27
 7/29 anonim ***** válasza:
52%
Tény hogy akinek nem szopizik éjjel az hamarabb átalussza (általában), de pár hónaposan még nem szoktatnám le erről csak azért hogy én alhassak, hiszen egy picinek szüksége van rá és az első év erről szól, max 1 éves kor után próbálnám leszoktatni az éjjeli ciciről.
2016. máj. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Nem szoktatnám le én a ciciről, sírni se hagynám, ez biztos.
2016. máj. 18. 08:30
 9/29 anonim ***** válasza:
31%
Sajnos 6 hónaposan már kialakult az alvásrendje!Picin 3-4 perc alatt megnyugszik !
2016. máj. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
24%
Azért, hogy éjszaka pihen nem szopizik, napközben cicizik rendesen !
2016. máj. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!