Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nappal hogy altattok?

Nappal hogy altattok?

Figyelt kérdés
9honapos a kisfiam az esti-ejszakai alvas altalaban doccenomentes,de a nappali altatas kb.2hete nem megy!Akkor allt at 3rol 2alvasra de a 2 alvas sem megy...a delelotti alvas meg csak csak de a delutani egyaltalan,babkocsibol majd kiugrik ugy vergodik a kisagyba felall es ugy zokog ha mellem veszem le akar maszni...pedig latom rajta hogy almos,probalkoztam altato zenevel,feher zajjal...apjat bekuldeni..setalni vele de csak a siras van egesz delutan :(((( nem tudom mit nem csinalok jol?

2016. jún. 15. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Mikor vannak az alvások?
2016. jún. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Fáraszd le!

Szaladgáljatok kinn jatszótéren.

Először tereld el a fáradtságról a figyelmét utána szaladgálás aztán biztis kifog dölni.

Ha esetleg nem jó ötlet akkor ne erölrtesd rá. Lehet most áll át abba hogy még több időt akar tudni a vilagból.

Lehet egy későbbre hozott alvás több órás lenne.

2016. jún. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk is ez volt, nem akart aludni, csak sírt, pedig dög álmos volt, láttam rajta. De kiszórta a cumit, az alvókáját a babakocsiból, meg feszegette magát. De aztán előbb-utóbb elvergődte magát szegényem. Én is próbáltam, hogy tovább játszom vele, de már olyan fáradt volt egyébként is, hogy semmi nem kötötte le, tiszta dekoncentrált volt. Ez kb. 2-3 hétig tartott, pont a 9-10 hónap fordulója körül, és ekkor váltott a két alvásról napi 1-re. Én is mindig babakocsiban altattam, de most elkezdtek velünk szemben építkezni, nagy a zaj, így rákényszerültem, hogy az ágyában altassam. És láss csodát, tök jól működik. Jól kiszellőztetek, redőny le, cumi be, ringatom a karomban kb. 5 percig, utána lerakom és alszik 2 órát. Lehet, hogy ti is egy átmeneti időszakban vagytok, én csak azt tudom tanácsolni, hogy legyél türelmes amennyire csak bírsz és hamarosan újra beáll a rend.
2016. jún. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is vannak ilyen "döccenők" sajnos.

Nekem délelőtt tízórai után simán elalszik, délután is, akkor szopi után. Este viszont mostanában egyszerűen nem akar... 8-kor fürdik, mégis fél 10, mire elaltatjuk.

Néha az segít, hogy kiveszem és még kicsit szopizhat (pedig előtte is szopizott), néha nem kéri már olyankor. Dologel is megnyugtatja, pedig szerintem nem a foga a gond. Mégis, ha már nagyon fáradt, és szenved, akkor a Dologel az utolsó mentsvár mostanában.

2016. jún. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,most dölt ki.... delutan 6kor sikerult setaval aludnia 20percet..Nem is az a bajom hogy nem alszik,hanem hogy egyertelmuen faradt es nem alszik!Sir sir es nem erdekli semmi foleg nem az alvas!Kezben ringazas nem megy,mert utal kezben lenni,(2honaposan jottunk ra,hogy nem azert uvolt folyamatosan mert el van kenyeztetve,hanem mert nem akar kezben lenni)Remelem tenyleg atmeneti!

3as valaszolo 9honaposan atalt 1alvasra??? Lehet hogy ez a gond?De meg csak 2hete altunk at a 2 alvasra...

Reggel 8kor kel,11korul faradt akkor is szenvedunk kicsit...12kor ebred es 4tol kezdodik a nyuglodes :( este 9-10korul alszik el akkora mar nagyon tulporogve..

2016. jún. 15. 21:09
 6/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Azért akkor inkább már 10 hónapos volt, de igen, azóta egyszer alszik napközben.. Esetleg próbáld meg, hogy valahogy a délelőtti alvást még elhúzod. 11-kor az enyém is fáradt (szintén 8 körül kel), de akkor még kicsit játszunk - tényleg olyankor csak vele foglalkozom, aztán adok neki egy kis tízórait (az ebédet ilyenkor még nem kéri, inkább alvás után), és délben teszem le aludni.

Általában 4 körül nálunk is elkezdődik a nyűglődés, de én olyankor szoktam vele kimenni egy nagyot sétálni (babakocsiban ülve hosszan elnézeget), játszóterezni (ha jó idő van, viszek plédet, leülünk, nézegetjük a virágokat, gazokat :) ), fél7 körül fürdés, vacsi és általában egyből el is alszik.

Én is próbáltam aszerint altatni, hogy most "itt az ideje", de úgy nem akart. Így lazítottam kicsit, pedig ő is álmos volt, de egyszerűen nem ment. Esetleg próbáld meg ezt, hogy 4 körül nagy séta, és előrébb hozod a fürdést. Lehet, hogy ő is inkább éjszaka alszik többet, nem nappal.

2016. jún. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszonom kiprobalom,de meg egy kerdes,igy hanyszor eszik?Nekem 5szor de az 5.a tej az mar alometetesben megy legtobbszor....
2016. jún. 15. 22:55
 8/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok megint.

4-szer eszik: ébredéskor tápszer, déli alvás előtt gyümölcs gabonával, joghurttal, fél 3 körül ebéd, és fél 7-7 körül megint tápszer. Ebéd és a vacsi között szokott apróságokat kapni, pl. ha elmegyünk sétálni viszünk magunkkal egy kis kekszet vagy kétszersültet és abból közben elrágcsál párat. Néha éjszaka is csak úgy tudom visszaaltatni, ha adok neki egy kis tápszert.

2016. jún. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!